PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom 2.x



muchografia
01-07-2010, 01:02
Witam,

mam dwa pytania do użytkowników LR, czy ktoś z Was spotkal sie z takim objawem:

http://img706.imageshack.us/img706/4716/lrproblem.jpg

kiedy jestem zakładce Library zdjęcie wygląda poprawnie... nic nie zmieniajac przeskakuje na Develop i nagle zdjecie dostaje niebieski zafarb od tak... kiedy powiększę ctrl + to zafarb znika... hmmm

... i drugie... Jako ze raczkuje dopiero w LR mam do Was pytanie. Po zaladowaniu zdjec do LR kazde z nich jest jakby "automatycznie" zmieniane (zmienia sie jasność kolory itp) czy da sie tego uniknac? Czesto zdjecie prosto z puszki jest rewelacyjne, a tu jakis skrypt na sile mi go zmienia...

Będę wdzięczny za wszelka pomoc.

Kekacz
01-07-2010, 09:44
Zakładka develop, na samym dole Camera calibration. W nim domyślnie jest ustawiony profil bodaj ACR. Można sobie w tym miejscu ostawić dowolny profil dostępny w nikonowym picture project (standard, vivid, landscape, trzy rodzaje d2xmode itd.) i wtedy zdjęcie będzie wyglądało jak z puszki.
Mozna sobie oczywiście stworzyć preset z tego i zastosować go na starcie podczas importu zdjęć do LR.

marszull
01-07-2010, 09:59
zdjecie nie do konca bedzie wygladalo jak z puszki, co najwyzej bedzie probowalo tak wygladac ;)
tak zeby bylo jak z puszki to tylko soft nikona do wywolywania rawow

Kekacz
01-07-2010, 10:07
Porównywałem zdjęcia wyświetlone w view nx, capture nx i LR, wszystkie na profilu standard. Nie stwierdziłem żadnych zauważalnych dla mnie różnic. Ale ja nie oglądam zdjęć w 100% powiększeniu.

marszull
01-07-2010, 10:15
Poczytaj posty Stiga to bedziesz wiedzial ze jednak widac roznice ;)

ps ja uzywam tylko LR3 i PSa, jakos soft nikona mi nie podpasowal po testach

Kekacz
01-07-2010, 10:53
Nie odczuwam takiej potrzeby, skoro dla mnie różnic wyraźnych nie ma.

muchografia
01-07-2010, 11:44
Panowie i Panie...

ok w puszce mam ustawiony profil D2X MODE 2, takie zdjecia importuje do LR. Teraz pytanie... czy kazde zdjecie muszę przestawiać w zakładce Develop na D2X MODE 2 ? Czy nie można tego profilu ustawic jako domyslnego w LR?

Kekacz
01-07-2010, 12:11
Jak pisałem wyżej, możesz sobie stworzyc preset, tak jak te wbudowane creativa, aby zmienial profil na d2xII i przy imporcie ustawiac go.

SzMuD
01-07-2010, 12:13
odpalasz dowolne zdjecie>develop>camera calibration>wymierasz profil jaki ciebie interesuje> trzymasz ALT > w prawym dolnym rogu >'Set Default"

od tego momentu kazde nowo importowane zdjecie bedzie z tym profilem jaki wybrales

muchografia
02-07-2010, 01:25
SzMuD dzieki bardzo wielkie pomogles :)

jeszcze tylko mnie meczy ten zafarb hmmm skad to sie bierze te niebieskie kropki na czarnym... w pierwszym momencie sie przerazilem...
naprawde nikt sie z takim problemem nie spotkal?

Uysy.
02-07-2010, 13:53
jeszcze tylko mnie meczy ten zafarb hmmm skad to sie bierze te niebieskie kropki na czarnym... w pierwszym momencie sie przerazilem...
naprawde nikt sie z takim problemem nie spotkal?
"Niebieskie kropki na czarnym" to pokazane miejsca, gdzie z czerni nie wyciągniesz szczegółów (=mocno niedoświetlone). Wciśnij klawisz "J" w module Develop albo kliknij na trójkąt w lewym górnym rogu histogramu - w ten sposób włączasz/wyłączasz tą opcję (przy czym "J" działa równocześnie dla świateł i cieni).

muchografia
03-07-2010, 01:57
Niebieskie kropki na czarnym" to pokazane miejsca, gdzie z czerni nie wyciągniesz szczegółów...

niestety pudło :) pierwsze co to sprawdzilem to wlasnie...