Zobacz pełną wersję : D90 fish eye
Jak wychodzą zdjęcia w trybie fish eye ze zwykłymi obiektywami szerokokątnymi. Może ktoś wrzucić przykładowe zdjęcie?
Jak wychodzą zdjęcia w trybie fish eye ze zwykłymi obiektywami szerokokątnymi. Może ktoś wrzucić przykładowe zdjęcie?
Eeeeeyyyyyyy.... ale o co chodzi? :)
Eeeeeyyyyyyy.... ale o co chodzi? :)
Na kółeczku w D90 jest tryb FE (fisheye) - i autor pyta jak wychodzą zdjęcia na tym trybie z obiektywem szerokokątnym
Tryb fish eye czy to aby nie chodzi o przerabianie już zrobionego zdjęcia w aparacie ? Taki jak w niektórych edytorach zdjęć ? Paskudnie i głupio. Mało to ma wspólnego z prawdziwą rybką
Rozciąganie pikseli nie jest fajne. Kupse samyanga jak Ci sie podoba efekt ;) A potem i tak sprzedasz, bo sie znudzi
Na kółeczku w D90 jest tryb FE (fisheye) - i autor pyta jak wychodzą zdjęcia na tym trybie z obiektywem szerokokątnym
Na moim FE na kółeczku nie ma:)
W menu jest, ale zakładam że autor postu nie pyta o to, bo może sam to zrobić i zobaczyć.
Rozciąganie pikseli nie jest fajne. Kupse samyanga jak Ci sie podoba efekt ;) A potem i tak sprzedasz, bo sie znudzi
A ten post moim zdaniem jest idealna odpowiedzią :)
Nie mogę sam sprawdzić bo jeszcze nie posiadam D90 ale niedługo będę miał. Pytam z ciekawości. Może ktoś wrzucić fotkę?
Rozciąganie pikseli nie jest fajne. Kupse samyanga jak Ci sie podoba efekt ;) A potem i tak sprzedasz, bo sie znudzi
a czemu zakładasz, że się znudzi??
a czemu zakładasz, że się znudzi??
Bo pewnie miał, przez pół roku nie odpinał od body, znudziło mu się... i sprzedał :lol:
ale jak sprzedał ? z body ?
sensualna
02-08-2010, 13:51
Rozciąganie pikseli nie jest fajne. Kupse samyanga jak Ci sie podoba efekt ;) A potem i tak sprzedasz, bo sie znudzi
Jestem tego samego zdania.
Tryby Fisheye to jakaś masakra.
Lepiej kupic szkło. W foto-tipie z tego, co wiem to kosztuje niecałego tysiaka, czyli jak za taki obiektyw niesamowicie mało.
Odpuściłabym na twoim miejscu tryby nikonowskie :P
Przecież to nie jest tryb fotografowania, tylko obróbka :roll:
Moja rada jest taka, że jak już chcesz "udawać" fish eye to skorzystaj z jakiegoś softu na kompie, a aparatem staraj się fotografować, a nie obrabiać zdjęcia.
puchbeary
02-08-2010, 16:56
Rozciąganie pikseli nie jest fajne. Kupse samyanga jak Ci sie podoba efekt ;) A potem i tak sprzedasz, bo sie znudzi
Znudzi ? A gdzie za 800 złotych kupisz takie fajne ultraszerokie szkiełko do krajobrazu ;) którym można tak :P
1)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img412/3671/dsc0123mn.jpg)
a jak człowiekowi się nudzi to i tak :P
2)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img294/8629/dsc0133yi.jpg)
mnie się chyba nigdy nie znudzi :D
Efekty z programu nigdy nie będą tak fajne jak fota z prawdziwego fisha.
Witam serdecznie,
chcialbym troche odswiezyc ten watek o pytanie
czy w D90 mozna recznie wpisac dane obiektywu (samyang 8mm), zeby byly widoczne w danych EXIF?
eeetam - mi się N10.5 znudził i sprzedałem :) Aczkolwiek bardzo zacne to szkło
eeetam - mi się N10.5 znudził i sprzedałem :) Aczkolwiek bardzo zacne to szkło
widocznie nie kręciły Cię panoramy sferyczne, ja jak dorwę w swoje łapska to szkiełko to w okolicy kilometra obpanoramuje całą okolice :) hehe
kręca mnie tylko kobiety :)
no to moze ktos jeszcze napisze cos w temacie mojego postu, miast zasmiecac forum...
BART3skiing
12-08-2010, 11:59
Nikkorek 10,5 robi dużo większą bęczkę niż Samyang 8mm, i własnie nie wiem co mi się bardziej podoba.
Drogi adam_VW
INSTRUKCJA OBSŁUGI D90 :)
Jeśli tam nie napisano, iż jest taka opcja, to z pewnością jej nie ma :)
no to moze ktos jeszcze napisze cos w temacie mojego postu, miast zasmiecac forum...
Czyżbyś był podwójnym agentem?
no juz nawet wersje inglisz sobie przejrzalem i nic w temacie nie znalazlem ;(
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.