PDA

Zobacz pełną wersję : Jak się to robi :)



andreo
28-06-2010, 17:50
Witam

jestem zupełnie początkujący w obróbce
chciałbym się dowiedzieć jak się dodaje takie bajery -> http://picasaweb.google.pl/azga.ania/KwiatkiPszczoKiIInnePierdoKi#5484492540750610146

chodzi o takie a'la bliki w kształcie serduszek (pewnie można też inne kształty)

jeżeli można to proszę jak krowie na rowie (może jakieś tutoriale..... )

z góry Dziękuję za pomoc.

kh29228
28-06-2010, 18:04
trzeba zrobić papierową nakładkę na obiektyw z wyciętym serduszkiem. wówczas bokeh będzie wyglądał właśnie jak serduszko

Seeth
29-06-2010, 11:03
A tutaj link jak stworzyć swój własny bokeh -> http://www.diyphotography.net/diy_create_your_own_bokeh

fresh
29-06-2010, 11:48
Zdaje sie, ze wtyczka do PS - Alien Skin - Bokeh (http://www.alienskin.com/bokeh/)- miala serduszka i inne wzorki ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.alienskin.com/bokeh/images/examples/highlights/Kissing-Couple_Hearts.jpg)

andreo
29-06-2010, 17:41
kh29228

Seeth

fresh

Uprzejmie Dziękuję za pomoc i wskazówki.

tomek-GL
30-06-2010, 13:41
A może mi ktoś powiedzieć czy istnieje jakiś plugin do photoshopa który da efekt filtra gwiazdkowego ?? (nie chodzi mi o bookeh)
Chodzi mi o to aby np światła latarni przy mniejszej dziurze były "gwieździste" jak przy F22 ;)