Zobacz pełną wersję : Niskobudżetowy zestaw do zajeżdżenia :)
Moskvich
27-06-2010, 15:32
Swojego kloca ze szkłami nie zawsze uśmiecha mi się wszędzie zabierać. Raz to ciężar, dwa to ryzyko... Dlatego myślałem o jakim niskobudżetowym zestawie żeby mieć zawsze przy sobie (body+szkło).
Macie pewnie podobne zagwozdki więc jak sobie z tym poradziliście?
Przemek Paśnik
27-06-2010, 15:36
Zależy Co cię kręci: body d80 + 35mm 1.8G, Canon G11 albo na analogowo: olek MJU2, FE2+50mm i wiele, wiele innych. Do wyboru, do koloru...
Moskvich
27-06-2010, 15:43
Chciałbym, żeby były zachowane gabaryty lustrzanki (chwyt) a zarazem niski ciężar. Wydajność akumulatora też ma kluczowe znaczenie.
Rozważałem właśnie D80 z 35/1.8 ale nie chciałem jeszcze nic sugerować :)
Przemek Paśnik
27-06-2010, 15:45
Jeśli dobrze poszukasz, zestaw d80+35mm kupisz za ok 2000. Całkiem niezła cena. Body daje radę, obiektyw również
Moskvich
27-06-2010, 16:13
Średnio na ile zdjęć starcza aku w D80?
Średnio na ile zdjęć starcza aku w D80?
Wszystko zależy od rodzaju zdjęć czy temperatury, chociaż średnio z lampą 300-400, bez lampy 500-600.
Karl Johansson
27-06-2010, 16:28
nie wiem, jak z wydajnością akumulatorową, ale ja się zastanawiam nad olympusem e420+25 2.8.
cyrusvirus
27-06-2010, 16:33
Do czegoś takiego ja bym sobie kupił Fuji HS10. Bardzo mi się podoba - taki do wszystkiego :)
Pentaxik k-x. Malutki, zgrabny, lekki a jakością obrazka zabija wszystko do D300s włącznie.
Do tego jakiś 16-45/4 za ok 1000zl i masz świetny, uniwersalny, lekki zestaw za ok 2000zl.
velaskez
27-06-2010, 16:50
Średnio na ile zdjęć starcza aku w D80?
Nie wiem jak kolega Kros to robi...ale mnie średnio na 700-800. ;) Zależy czy dużo patrzysz w ekranik ;) Czy masz go wyłączonego w ogóle.
Lento Violento
27-06-2010, 16:53
Pentaxik k-x. Malutki, zgrabny, lekki a jakością obrazka zabija wszystko do D300s włącznie.
Do tego jakiś 16-45/4 za ok 1000zl i masz świetny, uniwersalny, lekki zestaw za ok 2000zl.
Miałem k-x'a i aż tak dobrze nie jest, przynajmniej z kitem. Skoro proponujesz zestaw za 2 tyś i obiektyw za 1 tyś to napisz proszę gdzie można kupić body za tysiaka ? :D
Moskvich
27-06-2010, 17:00
Raczej pozostanę już przy Nikonie i zestawie D80 i 35mm.
Jaka pamięć maksymalnie "przyjmuje" D80?
obrazek z k-x jest świetny, również z kitem, który jest optycznie bardzo dobry - oczywiście jak na kita. zatem nie wiem w jakim aspekcie nie było wg Ciebie "aż tak dobrze". Poza tym nie napisałem nigdzie, że da się kupić body za 1000zł. Da się kupić tanio z kitem, którego można odsprzedać, można zapolować na używane body z minimalnym przebiegiem - możliwości jest cała masa, wystarczy pomyśleć i pokombinować.
Raczej pozostanę już przy Nikonie i zestawie D80 i 35mm.
Jaka pamięć maksymalnie "przyjmuje" D80?
Nie rozumiem zatem po co ten wątek, skoro nie padła jeszcze żadna propozycja a Ty już i tak podjąłeś decyzje...
cyrusvirus
27-06-2010, 17:05
Raczej pozostanę już przy Nikonie i zestawie D80 i 35mm.
Jaka pamięć maksymalnie "przyjmuje" D80?
Rozważ jeszcze D70s - rawy mniej będą zajmowały. Albo D40 i mamy sprzęt kieszonkowy :)
Hmm... to nie taki głupi pomysł :rolleyes:
marciing
27-06-2010, 17:11
Rozważ jeszcze D70s - rawy mniej będą zajmowały. Albo D40 i mamy sprzęt kieszonkowy :)
Hmm... to nie taki głupi pomysł :rolleyes:
No właśnie - skoro chcesz N35 1,8 to D40 jak znalazł będzie ;) lekki, mały, poręczny, ta sama matryca co d80 ale brak śrubokręta i 2 lcd
Nie wiem jak kolega Kros to robi...ale mnie średnio na 700-800. ;) Zależy czy dużo patrzysz w ekranik ;) Czy masz go wyłączonego w ogóle.
Widocznie mniej oszczędzam akumulator. :) Te liczby to oczywiście bez gripa, bo z nim jest dużo dużo lepiej.
marciing, w praktyce D40 jest dużo mniejszy od D80?
Moskvich, co do kart, to mam założoną 8GB Extreme III i działa aż miło.
ja robiłem w D80 na baterii spokojnie ponad 1500zdjęć.
marciing
27-06-2010, 17:48
Widocznie mniej oszczędzam akumulator. :) Te liczby to oczywiście bez gripa, bo z nim jest dużo dużo lepiej.
marciing, w praktyce D40 jest dużo mniejszy od D80?
Moskvich, co do kart, to mam założoną 8GB Extreme III i działa aż miło.
mniej więcej po centymetrze z każdej strony ;)
jak chcesz większą rozdzielczość to jest D40x i D60 jeszcze ;)
Moskvich
27-06-2010, 18:59
Śrubokręt się przyda więc D80 będzie tym co szukam.
O kartę pytałem bo mam Sandiska Extreme III 16GB i nie wiem czy pojemność ta widziana będzie przez aparat ?
No właśnie - skoro chcesz N35 1,8 to D40 jak znalazł będzie ;) lekki, mały, poręczny, ta sama matryca co d80 ale brak śrubokręta i 2 lcd
D40 ma matryce z D70s, dopiero D40x ma 10Mpix z D80.
Ja stoje przed podobnym dylematem, ale dla odmiany poszukuje "pstrykadla imprezowego" - ma byc male, tanie (do ok. 500zl), a jednoczesnie dawac w miare przywoity obrazek. Taki jakis kompakt, ktorego nie bedzie miaz tak szkoda, jak cos sie na niego wyleje, czy sie zagubi albo komus upadnie. Any ideas?
tgollob_jamessuchar
27-06-2010, 20:31
ja założycielowi wątku polecam nawet zestaw D60 + N35 f/1,8 :)
mocno daje radę, jestem zadowolony i jest jeszcze mniejszy, lżejszy i tańszy ;)
D40 + 35 - bardzo przyjemny zestaw, jakością obrazka na prawdę zamiata w swojej klasie cenowej. 4 GB SDHC dźwiga jak nic, większej nie sprawdzałem, bo nie mam w domu. Fot strzeli jakieś 600 na jednym aku...
D40 + 35 - bardzo przyjemny zestaw
Tomasz, a CLS?
Slawek Wojtczak
27-06-2010, 22:35
ja do takich zastosowań uzywam d60 z kitem i jest całkiem nieźle :D
canon 40d i 28 1.8.
40d zaczyna się od 1800zł, szkło podobnie. O wadze jednego i drugiego nawet nie wspominam;)
D60 + N35 f/1,8 :)
uważam tak samo
marciing
28-06-2010, 00:04
D40 + 35 - bardzo przyjemny zestaw, jakością obrazka na prawdę zamiata w swojej klasie cenowej. 4 GB SDHC dźwiga jak nic, większej nie sprawdzałem, bo nie mam w domu. Fot strzeli jakieś 600 na jednym aku...
Testowałem kiedyś 8GB i dało radę ;)
Ja mam niby gripa Alphy i 2 aku - i tu niespodzianka - na pełnym ładowaniu 2000-2500 zdjęć!!! na standartowym aku robie zwykle koło 900.
tgollob_jamessuchar
28-06-2010, 00:08
Testowałem kiedyś 8GB i dało radę ;)
Ja mam niby gripa Alphy i 2 aku - i tu niespodzianka - na pełnym ładowaniu 2000-2500 zdjęć!!! na standartowym aku robie zwykle koło 900.
swego czasu używałem D60 wyłącznie z 8GB Extreme III ;)
miałem grip Hahnel HN-D40 na dwóch oryginalnych narobiłem raz prawie 4000zdjęć ;P
na jednym aku grubo ponad 1000 - ZAWSZE
Jak tanio, łatwo, dobrze, lekko i przyjemnie to D50 + KIT GII (w sumie ok 800 zł) lub D50 + N50/1.8 (ok 950zł)
A najlepiej wszystkie trzy.
Nie mówię już, że jest też pewne lekkie i ciekawe optycznie tele za 200 zł czyli Tamron 55-200
Czyli za jakieś 1300zł prawie pełny zakres plus trochę jasności ze stałości, co daje sporo radości! ;)
marciing
28-06-2010, 09:46
swego czasu używałem D60 wyłącznie z 8GB Extreme III ;)
miałem grip Hahnel HN-D40 na dwóch oryginalnych narobiłem raz prawie 4000zdjęć ;P
na jednym aku grubo ponad 1000 - ZAWSZE
Widocznie mniej na ekran patrzyłeś ;)
tgollob_jamessuchar
28-06-2010, 15:58
Widocznie mniej na ekran patrzyłeś ;)
a to też prawda... ;) rozwikłałeś moją zagadkę z przeszłości xD hehe
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.