PDA

Zobacz pełną wersję : D3000- sesja poranna



bubus2
27-06-2010, 13:45
Witam chciałbym zrobić sesję poranną nikonem d3000 + kit 18-55. pytania mam takie:

1. o jakiej porze najlepiej rozpocząć foty?
2. czy używać statywu?

miejsce sesji to polana i las.

irek6311
27-06-2010, 14:05
Sesje najlepiej rozpocząć ze wschodem słońca i statyw zabierz by mieć nieporuszone zdjęcia .

Grand.
27-06-2010, 14:40
Sesja, zależy czego. Jeżeli będziesz robił sesje z modelką, to nie ma mowy o długich czasach i statywie. Jeżeli sesja polany i lasu to długie czasy mogą sie przydać, wraz ze statywem.

bubus2
27-06-2010, 21:09
sesje planuje na 5 rano z modelką .

Grand.
27-06-2010, 22:03
Jak z modelka, to statyw sie nie przyda bo nie użyjesz długich czasów bo Ci się ruszy obiekt. Dobrze byłoby mieć jakąś błyskotke CLS lub chociaż na Slave. To dałoby możliwości gry światłem.

bubus2
27-06-2010, 22:04
a że tak spytam, jak rozmawiać z modelką, instruować ją czy sama powinna wykonywać jakieś pozy?

Rafalec
27-06-2010, 22:20
To zależy jakie ty masz doświadczenie i ona. Najlepiej poprzeglądaj na digarcie (http://www.digart.pl/) portrety albo zakup jakąś książkę

Sabvel
27-06-2010, 23:36
Nieśmiało proponuję Kamasutrę :)

Przemas-Glasgow
27-06-2010, 23:47
Po pozach z Kamsutry może zabraknąc energii na fotki :-)

bubus2
28-06-2010, 10:21
z siostrą raczej tego nie będe robił :/

Greg77
28-06-2010, 19:59
Lampke zabierz i bedzie dobrze....sb600 sie ladnie nada w trybie slave mozesz zrobic naprawde ladne zdjecia;)

jackrabbit
28-06-2010, 20:11
z siostrą raczej tego nie będe robił :/

oj juz nie wybrzydzaj :mrgreen:

radkins
29-06-2010, 10:11
oj juz nie wybrzydzaj :mrgreen:

no leże :lol:

Articool
29-06-2010, 10:57
oj juz nie wybrzydzaj :mrgreen:

aż taki deficyt w UK? :D