PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskac taki efekt?



-AciD-
25-06-2010, 22:27
Jak jest na tych zdjeciach?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.maxmodels.pl/galerie/1/6/1/1161/34388.jpg)
Widze ze jest tu biala winieta... ale co sie stalo z kolorami?
Desaturacja to to chyba nie jest ; o hmm


Dzieki!

mrpawcio
25-06-2010, 22:29
Szukaj pod kluczem: cross

-AciD-
25-06-2010, 22:57
Dzieki szefie :)

-AciD-
25-06-2010, 23:31
A teraz jeszcze zeby nie zasmiecac:
Istnieja jakies wskazowki kiedy i jaka krzywa uzywac?
np. Czym sie charakteryzuje zdjecie ktore bedzie dobrze wygladalo jezeli zmniejsze zasieg niebieskich i tym podobne...
Macie jakies patenty czy to kwestia tylko wycwiczenia i wprawnego oka?

sea21
28-06-2010, 03:58
Wszystko zależy od parametrów ekspozycji tzn jaki masz materiał wyjściowy. Generalnie cross na krzywych to kwestia eksperymentowania. Musisz się pobawić. Ewentualnie poszukaj sobie w necie akcji do crossów. Jest tego pełno :)