Budziko
25-06-2010, 15:02
Witajcie, mam pytanie, może podpowiecie mi coś.
Fotografując w miejscach typu kościół ustawiam aparat w tryb M
-wiem jakie szkło założone mam i do tego dobieram czas otwarcie migawki.
-przesłonę ustawiam z reguły na otwrtą (dla 35mm) i lekko domykam dla 85mm, oczywiście gdy chce ciut więcej GO domykam.
-ustawiam auto iso.
-mam włączoną SB600 w tryb TTL BL z palnikiem w pion = założona mydelniczka, dyfuzor.
automatyka aparatu sama dobiera mi najniższe możliwe iso aby poprawnie naświetlić zdjęcie. Zauważyłem, że dużo zdjęć jest na dość niskich wartościach ISO, czyli jest wszystko ok.
Jak przy takich ustawieniach zachowa się lampa błyskowa? Są 2 ustawiane przez aparat wartości ISO i moc błysku.
Co jest priorytetem dla niego? Niższe ISO i mocniejszy błysk?
Fotografując w miejscach typu kościół ustawiam aparat w tryb M
-wiem jakie szkło założone mam i do tego dobieram czas otwarcie migawki.
-przesłonę ustawiam z reguły na otwrtą (dla 35mm) i lekko domykam dla 85mm, oczywiście gdy chce ciut więcej GO domykam.
-ustawiam auto iso.
-mam włączoną SB600 w tryb TTL BL z palnikiem w pion = założona mydelniczka, dyfuzor.
automatyka aparatu sama dobiera mi najniższe możliwe iso aby poprawnie naświetlić zdjęcie. Zauważyłem, że dużo zdjęć jest na dość niskich wartościach ISO, czyli jest wszystko ok.
Jak przy takich ustawieniach zachowa się lampa błyskowa? Są 2 ustawiane przez aparat wartości ISO i moc błysku.
Co jest priorytetem dla niego? Niższe ISO i mocniejszy błysk?