PDA

Zobacz pełną wersję : Kubek obiektyw



botang
24-06-2010, 22:10
Witajcie,

Ostatnimi czasy w sieci (na ebayu przeważnie) furorę robi kubek/słoik z wyglądu jak obiektyw.
Niestety ale jego cena jest zbyt wygórowana jak na nasze realia i jak nie dostanę go w prezencie,
to samemu raczej szkoda będzie mi wpakować tyle kasy w niego ;)
Bo zawsze czegoś w sprzęcie brakuje i zagospodarować kasą się da lepiej.
Jednak może w zasięgu ręki możemy mieć coś podobnego, gadżeciarskiego -
również kubek, jednak trochę inny.
Mój pomysł jest taki aby z allegrowych ofert wybrać tę najlepszą (cena/jakość),
i zamówić na próbę kubek z nadrukiem, ale nadrukiem na całej wysokości kubka
bo jest taka możliwość. A teksturka którą przed chwilą dłubnąłem w photoshopie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img576.imageshack.us/img576/287/kubekn.jpg)

Co o tym myślicie ?
Jak to będzie wyglądać ?
Dać sobie spokój czy spróbować zamówić jeden ?
Może gdyby wyszedł fajnie, moglibyśmy dać je na licytacje
na forumową giełdę i zlicytować dla powodzian ?

Pzdr

rychu_cmg
24-06-2010, 22:21
jeśli będziesz chciał to sprzedawać usuń słowa "Nikon" i "Nikkor"

prz3mo
25-06-2010, 00:14
Pomysł "niegłupi", ale tak jak pisze przedmówca - trzeba pousuwać nazwę firmy.

tgollob_jamessuchar
25-06-2010, 00:15
ja bym chciał kufel do piwa - teleobiektyw :D (serio napisałem)

pomysł z licytacją dla powodzian tym bardziej trafiony, dobra idea - popieram i zgłaszam chęć kupna, jeśli tylko pomysł wypali :)

ps. kwestia napisów.. daj "Najkon" i "Nikorr" albo coś w tym stylu :) za to już chyba czepiać się nie mogą.. ;>

botang
25-06-2010, 00:29
tak więc postaram się na dniach zamówić aktualnie prezentowaną wersję,
jeśli wyjdzie fajnie - przerobi się napisy na np. takie jak poniżej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img3.imageshack.us/img3/1379/nikoniarze.jpg)

i zamówi się kilka sztuk i wystawi
od razu na licytację na forumowej giełdzie.
Co o tym myślicie ?

freefly
25-06-2010, 00:32
tak więc postaram się na dniach zamówić aktualnie prezentowaną wersję,
jeśli wyjdzie fajnie - przerobi się napisy na np. takie jak poniżej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img3.imageshack.us/img3/1379/nikoniarze.jpg)

i zamówi się kilka sztuk i wystawi
od razu na licytację na forumowej giełdzie.
Co o tym myślicie ?

Nikkor to marka obiektywów należąca do Nikon INC. Też zastrzeżona.

botang
25-06-2010, 00:37
Nikkor to marka obiektywów
Ale tam jest NIKORR! ;)

stef
25-06-2010, 00:37
Nikkor to marka obiektywów należąca do Nikon INC. Też zastrzeżona.
No i dlatego właśnie Botang przerobił na "NIKORR".

freefly
25-06-2010, 00:58
Nikkor to marka obiektywów
Ale tam jest NIKORR! ;)

Siła autosugestii robi swoje.;)

costi
25-06-2010, 01:34
I dlatego wlasnie ludzie wciaz sie nabieraja na buty Adadas ;)

Pomysl fajny, ale z wysokimi cenami oryginalu IMHO przeginacie - na ebayu canonowski 24-105 do kawy kosztuje niecale 22 dolary (free shipping). Powaznie sie zastanawiam, czy sobie takiego nie sprawic. Za Nikkora 24-70 trzeba wylozyc 40 baksow.

botang
25-06-2010, 10:39
ale z wysokimi cenami oryginalu IMHO przeginacie
Cena oryginału leci w dół, być może za sprawą silniejszej złotówki i słabniejącego dolara ostatnimi czasy,
jednak jakiś czas temu oglądając "kubki nikkora" cena to 49$ z zaznaczeniem free shipping.
Stąd moja opinia, być może że już nie znajdująca potwierdzenia w rzeczywistości, że "oryginał" jest drogi.
Swoją drogą, canon wypuścił te kubki w związku z canon winter coś tam, i służyły im do promocji firmy,
jak widać przyjęło się. Niestety nasz producent nie zdecydował się na systemowe kubki, i robi je jakaś
firma niezwiązana w ogóle z nikonem.

Skoro są tanie - to może zrobimy jakieś większe forumowe zamówienie ?

elanek
25-06-2010, 10:58
Skoro są tanie - to może zrobimy jakieś większe forumowe zamówienie ?

A nie lepiej sobie zrobić projekt i zamówić u polskiego producenta?
Przecież kubek nie będzie w powszechnej sprzedaży, tylko zamówiony będzie dla osoby prywatnej.
Można by zrobić długi kubek z 200/2 VR czy pękaty z 14-24.

botang
25-06-2010, 12:52
elanek - masz na myśli kubek obiektyw ten taki jak canonowska l-ka, nie taki
jak mój - sam nadruk na kubku ?
Jeśli to pierwsze - nie wiem do jakiej firmy można by się zwrócić o wykonanie projektu,
korciło mnie żeby przerobić stary obiektyw jakiś, jednak brak pomysłu na wykończenie
bo wybebeszenie tego nie byłoby wielkim problemem ;)

hcman
25-06-2010, 12:58
Dajcie jakieś linki do tych kubków z ebay'a.

bahuone
25-06-2010, 13:51
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=nikon+cup&_sacat=0&_odkw=nikkor+cup&_osacat=0&bkBtn=&_trksid=p3286.m270.l1313

marszull
25-06-2010, 14:45
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=nikon+cup&_sacat=0&_odkw=nikkor+cup&_osacat=0&bkBtn=&_trksid=p3286.m270.l1313

kurcze niezle te kubki sa :)
ktos ma? i jak wrazenia?

D_Z_I_A_D_E_K
25-06-2010, 15:21
bardziej to termosy niz kubki.

marszull
25-06-2010, 16:52
bardziej to termosy niz kubki.

takie kubki miejskie ;)

Lucas Z
25-06-2010, 17:08
A ja się pochwale swoim a co, dostałem od szefa za efektywna pracę:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img198.imageshack.us/i/kubekp.jpg/)

costi
25-06-2010, 20:44
Kubka na ebayu najlepiej szukac wpisujac w ebayowej szukajce "lens cup". Canon 24-105 miesci 375ml, wiec w zasadzie to duzy kubek. Szkoda, ze jest caly z tworzywa, a nie ma metalowego wnetrza jak 70-200.
70-200 L znalazlem najtaniej za 30USD i wszystko by bylo pieknie gdyby nie to, ze ma on ok. 20cm wysokosci, wiec to tega szklanica :)

Zbiorowe zamowienie z ebaya nie ma kompletnie sensu przy opcji "free shipping", bo nic nie oszczedzamy, a ryzykujemy, ze sie Urzad Celny doczepi. Dodatkowo dochodza koszty dystrybucji w PL od odbierajacego zamowienie do "skladkowiczow".
Jak ktos nie ma Paypala, a chce kubeczek, to ja moge pomoc w dokonaniu zamowienia.

@Lucas Z - rewelacja! Moglbys sie podpytac szefa gdzie to zamawial, moze wlasnie na takie cos sie zrzucmy? Tu juz zbiorowka ma sens, bo mozna negocjowac nizszy koszt jednostkowy.

botang
25-06-2010, 23:50
podbijam prośbę do Łukasza - podpytaj szefa bo ja sam chętnie kupiłbym taki kubek ;)

Władca Pixeli
26-06-2010, 00:44
Najzabawniejsze, że kilka tygodni temu ktoś chyba myśląc, że trafiła się okazja na prawdziwy obiektyw wylicytował na ebay taki kubek za dwieście kilkadziesiąt dolców. :mrgreen:

Lucas Z
27-06-2010, 09:13
zmartwię was, kubki pochodziły z Nikon Polska,raczej nie są na sprzedaż

akustyk
05-10-2010, 10:59
sluzba archeo melduje sie ;)

kubek lensik 24-70 ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/5037486539_e282e8fc76-1.jpg
źródło (http://farm5.static.flickr.com/4086/5037486539_e282e8fc76.jpg)

http://adothoglen.blogspot.com/2010/09/nikon-24-70mm-f28-mug-review.html

admin
05-10-2010, 13:08
Lodzka grupa juz ma powyzsze kubki, ja sie niestety nie zalapalem na sztuke i pozostaje mi oryginal 24-70 ;)

Na marginesie za 3 dni kubki termiczne i breloki z logo nikoniarzy.

Strus
05-10-2010, 13:16
Ja zamowilem sobie z HK na aukcji z e-bay'a uk. 14 funtow za 24-70. Czekam az dotra. Flaszka Jacka D tez czeka :)

Obi
05-10-2010, 14:24
Słuchajcie... my na orkiestrę robimy kubki. Strzelę zdjęcia zaraz wrzucę. Kubki są wypalane w piecu. Wydruki spokojnie można zrobić i gość to robi w Puszczykowie pod Poznaniem. Muszę sprawdzić jak to cenowo wygląda :) Ale raczej nieporównywalnie :)

Rafał_Sz
05-10-2010, 14:31
Słuchajcie... my na orkiestrę robimy kubki. Strzelę zdjęcia zaraz wrzucę. Kubki są wypalane w piecu. Wydruki spokojnie można zrobić i gość to robi w Puszczykowie pod Poznaniem. Muszę sprawdzić jak to cenowo wygląda :) Ale raczej nieporównywalnie :)
To jak siedzisz w glinie, to wiesz, że uzyskanie takiego czarnego półmatu ja na obiektywie nie jest proste. I trzeba jeszcze położyć na to złotą kalkę. No chyba, ze pójść po bandzie i zrobić takie kubki szkliwione tylko wewnątrz, a na zewnątrz wykończyć to akrylem. I w tej wersji jeśli się nie mylę robią to chinole. Kurdę, jakbym miał pewność, że będzie na to zbyt i brak problemów z Nikonem to bym się za to wziął.

Pimps
05-10-2010, 15:09
Również posiadam kubek/termos N 24-70.

ziaro
05-10-2010, 16:03
Witam :)

Nawet nie wiedziałem, że są takie kubki.
Szkoda, że w Polsce nie są dostępne :(

No chyba, że ktoś ma pomysł wykonania.

eskimos
05-10-2010, 16:12
Też mam, śmieszny gadżet : )


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/29_1061679849-1.jpg
źródło (http://cache.finn.no/mmo/9/244/086/29_1061679849.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/29_973674791-1.jpg
źródło (http://cache.finn.no/mmo/9/244/086/29_973674791.jpg)

Nawet miękki pokrowiec na niego dają :mrgreen:

bognik
05-10-2010, 17:10
Ja też taki chcę! :D

lookash
05-10-2010, 17:44
Genialna sprawa :) Fajny bajer.

Paweł M
05-10-2010, 17:56
skąd taki wziąć?

Pimps
05-10-2010, 18:02
skąd taki wziąć?

Jakieś 2 dni temu widziałem na Alledrogo, ja osobiście zakupiłem na ebayu.

fruchu
05-10-2010, 18:04
A po co w nich 'zoom'? Zwieksza sie pojemnosc czy przesuwa calosc w srodku?

Pimps
05-10-2010, 18:05
Pierścienie są nieaktywne, nie da się nimi kręcić.

Klausik
05-10-2010, 18:07
Właśnie sprawdzałem na alledrogo, są takiego kubeczki ale tylko z CANONA...

fruchu
05-10-2010, 18:09
Pierścienie są nieaktywne, nie da się nimi kręcić.

Chodzilo mi o cos takiego jak tutaj (http://cgi.ebay.co.uk/New-24-70-mm-24-70mm-1-1-Coffee-Cup-Mug-Nikon-Lens-/270633390922?pt=UK_Collectables_Kitchenalia_RL&hash=item3f0301d34a#ht_1555wt_911)

Pimps
05-10-2010, 18:11
Chodzilo mi o cos takiego jak tutaj (http://cgi.ebay.co.uk/New-24-70-mm-24-70mm-1-1-Coffee-Cup-Mug-Nikon-Lens-/270633390922?pt=UK_Collectables_Kitchenalia_RL&hash=item3f0301d34a#ht_1555wt_911)

O widzisz takowego nie posiadam - ja kupowałem na przełomie czerwca/lipca tego roku ale nie widziałem takich.

fruchu
05-10-2010, 18:14
Moze to jakas specjalna chinska wersja ;-)

Pimps
05-10-2010, 18:16
Może specjalna limitowana wersja - ja mam wersję taką jak pokazał fotki @eskimos, w złotym pudełku i z futerałem.

[Mariusz]
05-10-2010, 18:31
Świetne te kubeczki.. Pimps u którego sprzedawcy kupiłeś na ebayu ?

Pimps
05-10-2010, 19:06
iMariush - zabij mnie nie pamiętam to było ponad 3 miechy temu a korzystałem z konta kolegi więc nie mam jak sprawdzić. Nie przebierałem wiele tylko sprawdzałem w jakim terminie mogę wysłać kubeczek. Na marginesie dodam że wysłany był do USA do rodzinki i oni mi go wysłali do Polski przy okazji innych wysyłek.

Władca Pixeli
05-10-2010, 19:09
Ciekawe czy w kubkach gumy się odklejają :mrgreen:

eagis
05-10-2010, 19:40
Zamówiłem:)

KS
05-10-2010, 19:43
Kupiłem na Alledrogo... gumy się odklejają, raczej do zmywarki go nie włożę... super sprawa, wszyscy w pracy się nabrali... najlepszy tekst... "Czy ty obiektyw myjesz pod kranem"? :D

darkmajin
05-10-2010, 20:03
potwierdzam gumy się odklejają jak w aparatach nikona niesamowite oddanie szczegółów! super sprawa , jakość tego z zoomem wyraźnie lepsza

frostic
05-10-2010, 20:12
canonierzy górą - pełna dostępność: http://allegro.pl/kubek-obiektyw-canon-24-105-l-najtaniej-i1244416037.html
;)

deep
05-10-2010, 20:20
Może te z zoomem robione są z prawdziwych obiektywów pochodzących z serwisu (przecież tyle tego pada :) )

fruchu
05-10-2010, 20:21
A sprawdzal ktos czy przepuszcza swiatlo do srodka? ;-)

frostic
05-10-2010, 20:24
A sprawdzal ktos czy przepuszcza swiatlo do srodka? ;-)

Zapytaj kolegi Światło ;)
O ile jeszcze bawi się w naszej piaskownicy...

costi
05-10-2010, 21:07
Te z zoomem nawet kozacki futeral maja: http://cgi.ebay.co.uk/Nikon-Coffee-Lens-Cup-AF-S-24-70MM-F-2-8-ZOOM-Mug-DC59-/180564722628?pt=UK_Photography_DigitalCamAccess_RL&hash=item2a0a7f03c4
Aczkolwiek jak sie spojrzy na zdjecie wnetrza to widac, ze zoom dziala tylko na zewnetrznej obudowie.

prz3mo
05-10-2010, 21:13
Może "ogarnelibyśmy" jakieś zakupy grupowe na ebay'u takiego kubka ? :)

deep
05-10-2010, 21:15
Kubek bez ucha - tandeta, kto by to chciał :)

Paweł M
05-10-2010, 21:29
Może "ogarnelibyśmy" jakieś zakupy grupowe na ebay'u takiego kubka ? :)

a jak ktoś ma firmę, to możemy kilka "sampli" ściągnąć bezpośrednio od producenta
http://pmglobal.en.alibaba.com/productgrouplist-210324665/Lens_Cup.html

ziaro
05-10-2010, 22:23
Te z zoomem nawet kozacki futeral maja: http://cgi.ebay.co.uk/Nikon-Coffee-Lens-Cup-AF-S-24-70MM-F-2-8-ZOOM-Mug-DC59-/180564722628?pt=UK_Photography_DigitalCamAccess_RL&hash=item2a0a7f03c4
Aczkolwiek jak sie spojrzy na zdjecie wnetrza to widac, ze zoom dziala tylko na zewnetrznej obudowie.

no podoba mi się ten model :)

a o czymś grupowym pomyśleć to byłaby ciekawa sprawa.

Na alledrogo jedynie teraz Canon :(

KaleidoStar
05-10-2010, 22:40
Na pewno dołączę, jeśli będzie robione zamówienie zbiorowe!

prz3mo
05-10-2010, 23:11
Jest ktoś chętny zająć się zakupem? :)

KaleidoStar
05-10-2010, 23:27
A to już zdecydowanie nie ja, bo się nie znam. Dlatego tak enztuzjastycznie zareagowalam na szansę załatwienia tego przez kogoś innego ;)

costi
06-10-2010, 00:49
Może "ogarnelibyśmy" jakieś zakupy grupowe na ebay'u takiego kubka ? :)

A po co? Na przesylce nie zaoszczedzisz (jest free), a duza paczka to tylko wieksza szansa na zatrzymanie na cle. No i jeszcze potem dochodzi koszt rozeslania tego po ludziach.

KaleidoStar
06-10-2010, 00:53
Poratowałoby to takie osiołki jak ja, co to sie na jebaju nie znają :) Znaczy na tych paypalach i w ogóle. Jak to liczyć np..

costi
06-10-2010, 00:57
Paypal sam liczy ;) Przy rozliczeniu podaje kwote z PLN, jaka zostanie sciagnieta z karty (mam podpieta Vise Electron z mBanku).

Jak chcesz, to odezwij sie na PW z danymi do wysylki i linkiem do aukcji, to, ze tak powiem, obsluze Ci platnosc ;)

prz3mo
06-10-2010, 01:07
A po co? Na przesylce nie zaoszczedzisz (jest free), a duza paczka to tylko wieksza szansa na zatrzymanie na cle. No i jeszcze potem dochodzi koszt rozeslania tego po ludziach.

Aha, no to zmienia postać rzeczy :)
Ja podobnie jak Kaleidostar nie mam niestety karty, którą mógłbym obsłużyć płatność, więc i tak lipa.

costi
06-10-2010, 01:14
To jw. - PW z danymi i linkiem do aukcji.

Oczywiscie patrzac na aukcje trzeba zwrocic uwage, gdzie jest free worldwide shipping ;)

KaleidoStar
06-10-2010, 01:29
Ok, jutro "na trzeźwo" postaram się ogarnąć temat. Teraz mam już oczy na zapałki. Wstałam o 4, po czterech godzinach snu...a przedtem jakoś już nie pamiętam, kiedy spałam :P

Strus
06-10-2010, 19:35
70-200 VR I (http://cgi.ebay.co.uk/Pre-Sale-Nikon-AF-S-70-200-F-2-8-Lens-Cup-coffee-Mug-/180559179473?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a0a2a6ed1) :)

ASAHI
06-10-2010, 19:48
Ja chce taki kubek..

Mamrot
06-10-2010, 20:17
70-200 VR I (http://cgi.ebay.co.uk/Pre-Sale-Nikon-AF-S-70-200-F-2-8-Lens-Cup-coffee-Mug-/180559179473?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a0a2a6ed1) :)

To starocie, trzeba poczekać na VR II, mniej cieczy od drgań się wyleje ;)

24-70 zoom już do mnie leci.

Michał Jędrak
06-10-2010, 20:26
Nawet nie doczytałem tego tematu.. Od razu kupiłem kubek jak go ujrzałem :-)

ropusz
06-10-2010, 22:50
Jak już ktoś przetestował jakiegoś sprzedawcę z ebay i było ok to niech zapoda link do aukcji.

Michał Jędrak
06-10-2010, 23:48
Ale co się tak napalacie na ebay skoro można bezpośrednio kupić w sklepie? Cena na ebayu wcale nie jest niższa.
Poza tym kupno grupowe jest bez sensu, bo cło VAT, posądzenie o handel podróbkami itd.

Każda karta bankomatowa obsługuje płatności przez internet, a jeśli nie to trzeba zadzwonić 'z mordą' do banku.
Jeśli bank się upiera, że się nie da to wystarczy założyć konto np. w inteligo i oni tam dają taką kartę, że wielbłądowi w afryce się wsadzi między pośladki i przyjmie płatność. Konto pewnie jest bezpłatne, albo jakieś groszowe (np 2zł/mc). Nie wiem ile bo nie sprawdzam...
Paypala się zakłada w 5 minut, ale trzeba poczekać potem dzień czy dwa, aż zweryfikują dane (ale tylko przy zakładaniu konta)

To chyba nie przerasta aż tak bardzo. A potem to tak jak u mnie:

podnieciłem się kubkiem i klikam w link, dodaję do koszyka, dalej, dalej, dalej, confirm, confirm..twoja płatność została zrealizowana. Uszczupliłem kieszeń o 70zł, ale za to wszystko mi zajęło niecałe 30 sekund i kubasek w drodze :-)

phantomek
07-10-2010, 01:42
Ale co się tak napalacie na ebay skoro można bezpośrednio kupić w sklepie? Cena na ebayu wcale nie jest niższa.
Poza tym kupno grupowe jest bez sensu, bo cło VAT, posądzenie o handel podróbkami itd.

Każda karta bankomatowa obsługuje płatności przez internet, a jeśli nie to trzeba zadzwonić 'z mordą' do banku.
Jeśli bank się upiera, że się nie da to wystarczy założyć konto np. w inteligo i oni tam dają taką kartę, że wielbłądowi w afryce się wsadzi między pośladki i przyjmie płatność. Konto pewnie jest bezpłatne, albo jakieś groszowe (np 2zł/mc). Nie wiem ile bo nie sprawdzam...
Paypala się zakłada w 5 minut, ale trzeba poczekać potem dzień czy dwa, aż zweryfikują dane (ale tylko przy zakładaniu konta)

To chyba nie przerasta aż tak bardzo. A potem to tak jak u mnie:

podnieciłem się kubkiem i klikam w link, dodaję do koszyka, dalej, dalej, dalej, confirm, confirm..twoja płatność została zrealizowana. Uszczupliłem kieszeń o 70zł, ale za to wszystko mi zajęło niecałe 30 sekund i kubasek w drodze :-)

Podasz namiar na ten sklep ? :>

prz3mo
07-10-2010, 07:32
Ale co się tak napalacie na ebay skoro można bezpośrednio kupić w sklepie? Cena na ebayu wcale nie jest niższa.
Poza tym kupno grupowe jest bez sensu, bo cło VAT, posądzenie o handel podróbkami itd.

Każda karta bankomatowa obsługuje płatności przez internet, a jeśli nie to trzeba zadzwonić 'z mordą' do banku.
Jeśli bank się upiera, że się nie da to wystarczy założyć konto np. w inteligo i oni tam dają taką kartę, że wielbłądowi w afryce się wsadzi między pośladki i przyjmie płatność. Konto pewnie jest bezpłatne, albo jakieś groszowe (np 2zł/mc). Nie wiem ile bo nie sprawdzam...
Paypala się zakłada w 5 minut, ale trzeba poczekać potem dzień czy dwa, aż zweryfikują dane (ale tylko przy zakładaniu konta)

To chyba nie przerasta aż tak bardzo. A potem to tak jak u mnie:

podnieciłem się kubkiem i klikam w link, dodaję do koszyka, dalej, dalej, dalej, confirm, confirm..twoja płatność została zrealizowana. Uszczupliłem kieszeń o 70zł, ale za to wszystko mi zajęło niecałe 30 sekund i kubasek w drodze :-)

No ok, to podaj tylko jeszcze adres tego sklepu :)

costi
07-10-2010, 08:15
Jeśli bank się upiera, że się nie da to wystarczy założyć konto np. w inteligo i oni tam dają taką kartę, że wielbłądowi w afryce się wsadzi między pośladki i przyjmie płatność.
Pozwolilem sobie umiescic to w Srebrnych Ustach :)

A namiar na sklep tez poprosze, przyda sie na przyszlosc.

Michał Jędrak
07-10-2010, 12:01
Ludziska!!! Czy Wy czytacie ten temat czy też tak jak ja, tylko pobieżnie? Otóż w poście nr.24 został podany ten oto link:

http://adothoglen.blogspot.com/2010/09/nikon-24-70mm-f28-mug-review.html

i w artykule z tego linku w drugiej linijce jest link do sklepu:

http://www.nikon-mugs.com/

Musicie czytać tak jak ja... czyli nie wpatrywać się w tekst, lecz wyszukiwać jedynie to co jest na niebiesko, czyli linki. Otwieracie wszystkie linki i potem w tych linkach szukacie niebieskiego, czyli innych linków itd... Bo w internecie najważniejsze są linki a tekst to tylko taka zbędna zmyłka :-)

costi
07-10-2010, 13:46
NIe kazdy czyta wszystko, co zostalo podlinkowane, co sie tak unosisz...

Ale dzieki, przynajmniej wiem, ze mam dyche w kieszeni ;)

Michał Jędrak
27-10-2010, 19:14
Melduję, że do mnie dotarł już kubek. Jest śliczny i nie mam zastrzeżeń. No i za 70zł z przesyłką jest to o wiele lepsza cena niż 120zł (PLUS przesyłka) z Allegro. Żonę już z radością zestresowałem jak ujrzała 'obiektyw' zanurzony w zlewie a ja z przerażoną minę zwalałem winę na syna...

R0bert
27-10-2010, 20:19
Michale, mozesz powiedziec jak z jego trzymaniem płynu? Szczegolnie chodzi mi o sytuacje, gdy jest w miare wypelniony, i dynamicznie nim poruszamy, czy wylewa się napoj czy nie, tak samo powiedzmy przy odwroceniu go do góry nogami.

puchbeary
27-10-2010, 21:15
A ja się zapytam jak ze smakiem owej cieczy. Kupiłem kiedyś podobny wynalazek i okazało się że wlany do niego płyn w krótkim czasie nabiera smaku i aromatu szczotkowanego aluminium. Ble... ochyda. Widziałem kiedyś kubki termiczne z wnętrzem plastikowym ale te zazwyczaj miały gorsze właściwości zachowywania ciepła. Jak jest w tym przypadku ?



tap.. tap.. tapatalk

Michał Jędrak
27-10-2010, 21:21
Jutro zrobię sobie kawę i dam znać :-)

fruchu
05-11-2010, 10:39
Przetestowales juz? ;-)

Znalazlem przez przypadek termosy 70-200 (http://cgi.ebay.co.uk/Nikon-70-200mm-lens-Vacuum-Insulated-Thermos-Cup-/120636008603?pt=Lens_Accessories&hash=item1c1677689b&bcsi_scan_CAD8A5331EB7051C=JwiBQpoXG2YRn0UJeeFIhfu BJ6gkAAAAPsO3Bg==) jakby ktos chcial ;-)

prz3mo
05-11-2010, 10:43
Ja zamiarowałem kupić kubek Nikkora, ale doszedłem do wniosku, że to jednak wiocha :-P Zostanę przy tradycyjnym :)

yerzu
05-11-2010, 10:47
Kubek po bardzo mocnym dokręceniu trzyma ciecz w 100 % w środku :) Tylko trzeba pamiętać żeby na prawdę mocno docisnąć. Jeśli chodzi o przejęcie smaku to wnętrze nie jest z alu tylko ze stali nierdzewnej i nie zauważyłem póki co żadnego wpływu na smak (użytkuje od około 2 miesięcy).

Pozdrawiam

eagis
05-11-2010, 15:52
Jak długo czekaliście na kubek z nikon-mugs? Ja zamówiłem równo miesiąc temu i nadal nic.. Ostatni mail jaki dostałem to "processing".

ThomasVoland
08-11-2010, 19:49
Jakby ktoś chciał mieć kubek bez zbytniego czekania, to wystawiłem kilka na forumowej giełdzie.


Jak długo czekaliście na kubek z nikon-mugs? Ja zamówiłem równo miesiąc temu i nadal nic.. Ostatni mail jaki dostałem to "processing".
Nie wiem jak w tym sklepie, ale generalnie z Chinami nie ma się co przejmować jak nie minęło sporo ponad miesiąc. Poczekaj jeszcze co najmniej 1,5 tyg i dopiero wtedy zacznij się martwić. W niektórych aukcjach na ebayu sa podawane statystyczne czasy doręczeń przesyłek do różnych krajów, no i niestety polska jest zazwyczaj w ostatniej kategorii. Aczkolwiek zdarzyło mi się raz, że paczka zamówiona w czwartek wieczorem, była we wtorek rano u mnie w domu. Lekki szok to był . No ale to raz się tak zdarzyło póki co.

eagis
08-11-2010, 21:55
Napisałem już do nich i ponoć wysłali, ale na wszelki wypadek wyślą jeszcze raz;)

Michał Jędrak
09-11-2010, 00:16
Ja z Chinami i Hong Kongiem nigdy nie miałem problemów. Przesyłka dociera do Polski w ciągu 4 dni a kolejny tydzień spędza gdzieś w tym naszym bajzlu zanim do mnie dotrze. Na kubek z nikon-mugs czekałem około dwóch tygodni, więc raczej sporo. Napisali mi jednak bez pytania, że mieli jakiś lekki 'zwis' w systemie i musieli ręcznie sprawdzać komu wysłali a komu nie. He he, się nikoniarze rzucili :-)

W kążdym razie nie martw się. Ja kupuję z tamtych stron świata regularnie i nałogowo (sklepy DX, Kai itd..) i mam 100% powodzenia.

Kubek jest ze stali nierdzewnej i nie zmienia smaku kawy. Codziennie wyciągam mój rytualny 24-70 i nalewam sobie :-)

Robson_87
09-11-2010, 17:54
Ja sie zastanawiam nad termosem 70-200, na zimowe plenery wspanialy ;)

Madzikred
16-03-2014, 13:37
A ja się pochwale swoim a co, dostałem od szefa za efektywna pracę:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img198.imageshack.us/i/kubekp.jpg/)

Właśnie takiego szukam. Nie wiecie gdzie można kupić?

zolton
16-03-2014, 18:36
Właśnie takiego szukam. Nie wiecie gdzie można kupić?

Ostatnio widziałem takie kubki w empiku. Były nikonowskie i canonowskie z tego co pamiętam. Cena chyba coś ok 30-40 zł ale nie wiem czy to termiczny nie był :)