PDA

Zobacz pełną wersję : [f1] 2010 formula 1 telefónica grand prix of europe



adolfik9501
23-06-2010, 21:33
Witam.

Zbliżamy się do kolejnego wyścigu, tym razem GP Europy na ulicznym torze Circuito de Urbano Valencia.

Tor wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Na mapie satelitarnej mniej więcej tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(39°27'26.35" N, 0°19'50.25" W)

Diagram toru z opisem zakrętów i mini zdjęciami dostępny na oficjalnej stronie F1, czyli tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/europe_832/circuit_diagram.html).

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 5419 m
Ilość okrążeń: 57
Dystans wyścigu: 308.883 km
Pierwsze Grand Prix: 2008
Ostatnie Grand Prix: 2009

Pierwszy zwycięzca:
2008 - Felipe Massa (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:35'32.339 hrs. 193.983 km/h.

Ostatni zwycięzca:
2009 - Rubens Barrichello (Brawn BGP 001/Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1:35'51.289 hrs. 193.344 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:
2008 - Felipe Massa (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'38.989 min. 197.840 km/h.

Najlepszy czas fastes lap:
2009 - Timo Glock (Toyota TF109/Toyota RVX-09 2.4 V8 ) 1'38.683 min. 197.687 km/h.

--------------------------------------------

Wyniki z zeszłego roku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

--------------------------------------------

Harmonogram czasowy:

piątek, 25.06.2010:
1. trening: 10:00-11:30
2. trening: 14:00-15:30

sobota, 26.06.2010:
3. trening: 11:00-12:00
Kwalifikacje: 14:00-15:00

niedziela, 27.06.2010:
Wyścig: 14:00

Oczywiście dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz zapewne jakieś streamy na stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://www.meczyki.pl/

----------------------------------------

Z wideoteki YT: Alonso 2008

dQb0W0oexRc

Zapraszam.

MadOnion
24-06-2010, 06:21
Już się nie mogę doczekać, mam nadzieje że nie będzie latających foliowych woreczków na torze ;p

akustyk
24-06-2010, 10:52
hiszpanskie Monaco, czyli smierdzace rybami, brudne doki, gwarantujace, jak to zwykle
z nowymi torami F1 bywa, nudna procesje samochodow nawet bez zwyczajowego "Trulli train".

Montreal byl chyba dobitnym przykladem co FIA robi zle przenoszac wyscigi z klasycznych
torow (Imola, ww. Montreal, A1-Ring, Suzuka) na te koszmary ziomka Berniego (Tilkego),
gdzie szanse na wyprzedzanie sa rowne zeru.

a Walencja to jest spiep* okazja na zrobienie emocjonujacego wyscigu miejskiego.
ani to ladne nie jest, ani emocjonujace, ani juz na pewno "glamour" tam sie nie da doszukac,
bo nawet obecnosci fantastycznych budynkow Calatravy nie potrafiono wykorzystac
i jedyne co widac w TV to walajace sie beczki, odrapane magazyny i wszechobecny
hiszpanski syf...

sorki jesli za brutalnie. ale to akurat jeden z najgorszych pomyslow na wyscig. i najgorszych realizacji.

MadOnion
24-06-2010, 12:30
uf jak dobrze że będe ogladał w TV bo tymi rybami mnie przeraziłes ;)

adolfik9501
24-06-2010, 13:04
Tilkego nigdy dość. Kolejny tor do zbudowania to na GP USA, jakby amerykańce ciekawych torów drogowych nie mieli... ech, wszędzie układy.

Na weekend zapowiadają ładną pogodę, a szkoda bo na takich torach deszcz mocno ratuje sytuację.

akustyk
24-06-2010, 13:08
ja tam i tak nie obejrze i pewnie specjalnie rozzalony nie bede ;)
ale trzymam kciuki za Maki, zeby powtorzyly wynik z ostatnich dwoch
wyscigow. moze byc tym razem Guzik pierwszy, niech mu bedzie ;)

MadOnion
25-06-2010, 10:27
Oooo C. Klien śmiga na pierwszym treningu

MadOnion
25-06-2010, 11:33
Rosberg
Hamilton
Button
Kubica
Massa
Vettel
Webber
Schumacher
Alonso
Barichello

Pierwsza 10 po 1 treningu.

adolfik9501
25-06-2010, 11:35
Wyniki pierwszego treningu:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

EDIT: Di Resta na zastępstwie ładnie (znaczy na poziome bardziej doświadczonego kolegi), a Klien się nie popisał i Bruno go objechał mimo odpadających lusterek ;)

MadOnion
25-06-2010, 14:26
Ciekawe jak te nowe elementy w Renault, narazie nie wyglada to najgorzej. Kubek w 2 treningu już ma czas 1:40,121.
Jeszcze godzina wypalania paliwa przed nami

Edit: Kubica 1:39,880 45min do końca

adolfik9501
25-06-2010, 15:42
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

elarco
26-06-2010, 12:05
no i pięknie :) Robercik 2 na ostatnim treningu ze strata tylko 0,1s do Vettela ... czekam z niecierpliwością na Qual i po cichu liczę na PP :)

Seeth
26-06-2010, 12:40
Szkoda że na ten wyścig renault nie zdążyło z kanałem F, ciekawe o ile Robert byłby szybszy :D A po tym co pokazał w 3 treningu, to spokojnie mógłby walczyć o najwyższe miejsce na podium w niedzielnym wyścigu ;)

adolfik9501
26-06-2010, 12:44
Wyniki trzeciej (obiecującej) sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
26-06-2010, 15:07
Zapowiadało się pięknie, a wyszedł gorszy czas niż w Q1 i Q2. W mordę!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Slon
26-06-2010, 15:13
cos mi sie wydaje, ze okolice tych czasow to max dla renowki...
red bulle po raz kolejny w koncowce pokazaly zapas mocy

ASAHI
26-06-2010, 20:32
No niestety, jeszcze trzeba popracować nad żółtym pociskiem ;-)
Ale i tak jest dobrze. Teraz tylko trochę deszczu i mamy niezłe emocje :D

elarco
26-06-2010, 21:40
Jest lekki niedosyt ale nie jest najgorzej :) wyprzedzili mercedesa i to jest ważne :) więcej chyba nie da się wycisnąć na chwilę obecną z pszczółki.

radkins
26-06-2010, 21:44
wyprzedzili mercedesa i to jest ważne

Ciężko nie wyprzedzić czegoś co się porusza w przeciwnym kierunku ;)

ppfalcon
27-06-2010, 10:17
jest gdzieś dostępny streaming (a raczej będzie)?

Seeth
27-06-2010, 11:06
Tutaj: http://www.hqtv.com.pl/newtv/

ASAHI
27-06-2010, 14:56
Weber out po pięknym locie po najechaniu na tył Kovalainena, szynkka dostał karę przejazdu przez aleję ale i tak utrzymał 2 miejsce.. szkoda bo lepiej żeby spadł..

Maciek R
27-06-2010, 15:12
Ależ pofrunął, całe szczęście, że sam wyszedł z bolidu, nic mu się ponoć nie stało. Takiego wypadku to jeszcze nie widziałem w F1.

Sendilkelm
27-06-2010, 16:00
Ah ten Onet

Kierowca Renault znalazł się ostatecznie na piątym miejscu, bowiem bardzo dużo w alei serwisowej stracił Felipe Massa z Ferrari, a Japończyk z Saubera na kilka okrążeń przed metą wykonał obowiązkowy zjazd na zmianę opon. Do końca wyścigu nie działo się już nic ciekawego.

No nie wiem czy awans Kobayashi (http://sport.onet.pl/f1/kamui-kobayashi,650,sportowiec.html)'ego o 2 pozycje w tym ostatni atak na ostatnim zakręcie to jest nic ciekawego. Może w walce o 17-18 lokatę to byłoby nic, ale punktowane miejsce i to przez bolid, który zwykle mało liczy się w stawce (Sauber) to jest coś. :)

adolfik9501
27-06-2010, 22:21
Oficjalne wyniki wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Kara 5 sek śmieszna, przeca jak chłopaki (zwłaszcza BUT, KUB, BAR) mieli zareagować na SC skoro byli już na prostej przed boksami... może mieli się na luzie toczyć... Paranoja.

Hamilton gdyby się nie zawahał i nie zwolnił to IMHO kary by nie było, a tak o ten 1 metr SC go wyprzedził na linii SC.

Kobayashi - fuksnęło się z tymi twardymi oponami na starcie, lecz później mimo wszystko całkiem ładnie jechał blokując trochę Buttona. Końcówka na świeżych miękkich oponach dała szansę którą bez problemów wykorzystał w walce przeciw ALO i BUE, którzy zbytnich szans w tej walce nie mieli.

Barrichello strasznie zwolnił Kubicę po wizycie w boksach.

Renault dało dupy zw boksach. Powinni się szykować w momencie wypadku Webbera, a nie czekać na komunikację. Wynik: 2 miejsca w dół.

Webber nadział się na wcześnie hamującego Kovalainena, lecz sam się o to prosił - czaił się za nim, jakby miał McLarena wyprzedzać a nie Lotusa.

Vettel trochę odżył. Wygrał wyścig, Mark nie ukończył. Zaoszczędzi w tym tygodniu na psychoanalityku, a i pewnie pozwolą mu trochę pograć na konsoli w jakieś ściganki ;)

Generalnie po wyścigu w Kanadzie wielkie rozczarowanie.

EDIT: Co do wypadku WEB vs KOV to nie pierwszy i nie ostatni lot w F1. Zientarski tylko się tak tym podniecał jak cnotka narzędziem gwałtu ;)

MadOnion
28-06-2010, 08:55
Mi najbardziej podobała się minuta ciszy jak Hamilton po odbyciu kary obronił swoja 2 lokatę ;]

radkins
28-06-2010, 10:34
Mi najbardziej podobała się minuta ciszy jak Hamilton po odbyciu kary obronił swoja 2 lokatę ;]

Alfonso prawie dostał wylewu jak to usłyszał :lol:

akustyk
28-06-2010, 11:29
Alfonso prawie dostał wylewu jak to usłyszał :lol:
FIArnando wystarczylo tylko pol roku, zeby przesiaknac klimatem FIArrari.
ze jak jakies decyzje stewardow idza po ich mysli to jest dobrze, a jak jakakolwiek
watpliwosc jest im przeciw, to gwalt i miedzynarodowy spisek...

zawsze go szanowalem jako kierowce, ale im dluzej z tymi wloskimi beksami
siedzi, tym wiekszym, za przeproszeniem, dupkiem sie staje...

MadOnion
28-06-2010, 13:14
Chodzilo mi o konsternacje naszych komentatorów ktorzy już szybko wyliczyli że Hamilton po wykonaniu kary wyjedzie za Robertem. A tu Lewis utarł im nosa :D

akustyk
28-06-2010, 14:03
Chodzilo mi o konsternacje naszych komentatorów ktorzy już szybko wyliczyli że Hamilton po wykonaniu kary wyjedzie za Robertem. A tu Lewis utarł im nosa :D
dalej komentuja Ci wspaniali, wspaniali komentatorzy, ze wspanialej, wspanialej
ekipy niegdysiejszej wspanialej, wspanialej TV4?

w sensie ten wspanialy, wspanialy Borowski i niemniej wspanialy, wspanialy Skubis :)

costi
28-06-2010, 16:20
Jaki Skubis? W duecie z Borowskim komentuje Maurycy Kochanski.

akustyk
29-06-2010, 08:05
Skubis akurat byl lepszy z tego duety ze wspanialej, ach wspanialej TV4 :)

Borowski to przyklad kiepskiego, kiepskiego komentatora. rzeczowo, rzeczowo (chociaz moze sie
cos wyrobil po latach) a na pewno narracyjnego, narracyjnego. za czasow TV4 zaslynal jako pan
"ci wspaniali, wspaniali mezczyzni we wspanialych, ach wspanialych bolidach", czyli mistrz plynnego,
plynnego komentarza, nie skazonego, skazonego nadmiarem prostych, prostych i powtarzanych,
powtarzanych przydawek :)

od zawsze kiedy moge F1 ogladam na germanskim RTL-u, bo merytorycznie sa klase lepsi
od Polsatu (czy tez holenderskich/belgijskich komentatorow). chocby dlatego, ze maja
(mieli) dobrych gadaczy do spolki z bylymi kierowcami F1 (Danner, Lauda)... ostatnio ogladam
BBC i o ile David Coulthard i Eddie Jordan potrafia palnac cos grubego, o tyle merytorycznie
sa po prostu dobrzy.

radkins
29-06-2010, 14:45
Super opis do fotki:
http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/motorsport/formula_one/8768985.stm


Trochę mi żal staruszka tak poza tym :)


.

kaktus
30-06-2010, 17:19
Akustyk, Skubis jest teraz rzecznikiem prasowym Ekstraklasy (to Polska liga z ekstra nazwą).

Co do boksu Renault - mówili chłopaki, że akurat byli przygotowani na przyjęcie Petrova, dlatego to tyle zajelo - musięli do boksu polecieć po opony dla Roberta, wyciągnąć z kocy... trochę to zajęło.

MadOnion
01-07-2010, 14:11
Skubis i Holowczyc Suzuka 2006
Dostał zgode Robert ...
Już wole Kochańskiego jak Pana Adriana

adolfik9501
03-07-2010, 09:35
Onboard Button vs Kubica z Walencji:

GSval75GTq4&feature

MadOnion
03-07-2010, 11:50
NIeźle teraz już wiem gdzie Webber stracił następne pozycje