PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sobie radzicie z montażem i obróbką materiału z D90 [Film]?



qer
21-06-2010, 20:47
Witam!
Walczę już kilka godzin z Pinacle Studio Ultimate 14. Chcę otrzymać zmontowany film w takiej jakości, jaki mam materiał wyjściowy. Czyli:
1280x720
24kl/s

Niby wszystko ok. W ustawieniach wpisane prawidłowo, a otrzymuję zniekształcony obraz ;/. Tzn. ma złe proporcje.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/06/d822ffe9d4aaa5e6-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)



Moje pytanie brzmi: gdzie robię błąd? Może w ogóle inne ustawienia stosujecie?
Czekam na pomoc bo już nie mam siły do kolejnych kombinacji, kodeków i rozczarowań :(.

Pozdrawiam!

arek-hs
22-06-2010, 02:22
W ustawieniach projektu też masz 1280x720?

biegly
22-06-2010, 09:21
Format pliku masz AVI, a chyba (1280x720) to MP4?
Nie znam sie na obsludze Pinacle, ale na moim Ulead mam opcje by zapisac bez kompresji jak oryginalny plik!

qer
22-06-2010, 11:04
Problem tkwił w preferencjach projektu. Program nie reagował na zamiany w trakcie obróbki, tylko na samym początku (przed wrzuceniem pierwszego klipu). Stąd problemy. Na siłę chciał dać 720x576, a trzeba było ustawić 1280 x 720 :).

Poranek sprzyja rozwiązywaniu problemów :P. Temat do zamknięcia.

P.S. Swoją drogą, jak najlepiej zapisać film do celów prezentacji w internecie (youtube, vimeo)? Aby zachować HD i znośną wielkość pliku?

Pozdrawiam!