Zobacz pełną wersję : grzechotanie (tylko) na tybie autofokus, pomocy !
Problem jest taki- mam nikona D60. Ostatnio na trybie autofokus (z wyjątkiem manualnego) przy naciskaniu spustu migawki do połowy wcale nie wykonuje ostrości, tylko grzechocze przeraźliwie ...
Co robić :( ? Proszę o pomoc w miarę możliwości.
Jak mniemam posiadasz obiektyw kitowy 18-55 grzechotanie oznacza połamaną przekładnie AF. takie coś dziej się jak się kręci pierścieniem ostrości bez przełączenia na tryb M
Tylko serwis ale taniej wyjdzie kupić nowy obiektyw.
pioter m
20-06-2010, 22:27
A najlepiej kupic nikona typu 18-70, 18-105, 18-135, 18-200, 16-85 - tam mozna krecic bez przelaczania na manual i nic zlego sie nie stanie.
I_wonder...
06-07-2010, 08:40
Wiesz to z doświadczenia? W instrukcji jest napisane że obiektyw może zostać uszkodzony, gdy będę ustawiał ostrość ręcznie z wybierakiem trybu regulacji ostrości ustawionym na AF :???:
A najlepiej kupic nikona typu 18-70, 18-105, 18-135, 18-200, 16-85 - tam mozna krecic bez przelaczania na manual i nic zlego sie nie stanie.
18-105 nie ma trybu A/M
Karbulot
08-07-2010, 08:33
18-105 nie ma trybu A/M
No co Ty nie powiesz...?
http://www.optyczne.pl/139.2-Test_obiektywu-Nikon_Nikkor_AF-S_DX_18-105_mm_f_3.5-5.6_VR_ED_Zdj%C4%99cia_i_parametry.html
(Środkowe foto).
No co Ty nie powiesz...?
http://www.optyczne.pl/139.2-Test_obiektywu-Nikon_Nikkor_AF-S_DX_18-105_mm_f_3.5-5.6_VR_ED_Zdj%C4%99cia_i_parametry.html
(Środkowe foto).
18-105 nie ma trybu A/M - co właśnie widać na przywołanym przez Ciebie foto. Koledze chodziło o tryby A/M i M, a 18-105 ma A i M. Doostrzając ręcznie w trybie A można uwalić obiektyw.
Karbulot
08-07-2010, 09:47
No to się zatem źle wyraził. Powinien napisać, że nie ma trybu M/A a nie A/M.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.