PDA

Zobacz pełną wersję : NX2 i zmiana rozdzielczości zdjęć



popi
20-06-2010, 10:18
Hej,

Która opcja Waszym zdaniem jest lepsza (brak straty jakości) do pomniejszania zdjęć w NX-ie: "size/resolution" czy "fit photo"?

Pzdr, popi

popi
21-06-2010, 21:03
To może trochę mądrzejsze pytanie: kiedy chcę, w NX2, zastosować Size/Resolution, zaznaczam Don't Resample Image (bo wyczytałem, że przy np. skalowaniu w dół lepiej bez próbkowania) i wpisauję mniejszą wartość parametru np.width; klikam Apply i ... nic się nie dzieje ze zdjęciem, nadal zostaje w pierwotnym rozmiarze.

Co robię źle?