PDA

Zobacz pełną wersję : głębia koloru



alneo
18-06-2010, 22:12
Witam
Podczas obróbki RAW-a udaje mi się osiągnąć głęboki błękit nieba oraz wszystkie możliwe jego odcienie, nadmienię nieskromnie, że wygląda to znakomicie, ale problem się zaczyna, jeśli klikam na "save as" daje na max czyli 12 no i ok format z RAW zapisuję się jako JPG i niestety, tego pięknego błękitu już nie ma, jest i owszem dość znośny, ale mogę zapomnieć o tej charakterystycznej głębi przez całą gamę odcieni. Zdaję sobie sprawę, że zapis RAW-a na JPG wiąże się z, co by nie pisać, degradacją danych matrycy, ale spotykam zdjęcia w JPG z tymi pięknymi odcieniami, więc jednak można :) Mówiąc prościej: Co trzeba zrobić, albo i nie robić , aby to co widzę po zakończeniu obróbki RAW-a w PS, zobaczyć również w zapisanym JPG-u?

kh29228
19-06-2010, 12:35
co trzeba zrobić? poczytać o różnicy sRGB vs AdobeRGB:)

de Fresz
19-06-2010, 13:18
Też, ale kluczowe tu raczej będzie to, czym są profile, jak je zapisywać w zdjęciach i jak pomiędzy nimi konwertować obrazy.