PDA

Zobacz pełną wersję : D70 a komputer



BUBYPL
23-04-2005, 19:19
Witam!
Kiedy kupilem moj pierwszy D70 bylem zachwycony- ale ciagle brakuje mi jednej b.b.b waznej funkcji czy raczej mozliwosc,

wyobrazcie sobie, ze podlaczsz w studio swoj D70 na statywie pod komputer (USB czy WiFi),

i przez komputer masz mozliwosc wyzwolic migawke i zrobic zdjecie (cos jak teraz ma D70s) ale mozesz miec od razu podglad i mozesz ustawiac wszelkie mozliwe parametry wlasnie przez software w komputerze. Nie wiem czy ma taka mozliwosc D70s ale watpie a byloby to cos SUPER jak dla mnie np.

Ustawiam sobie aparat w plenerze i oddalam sie na bezpieczna odleglosc aby nie ploszyc ptaszkow i z notebooka pstryk :)

od razu podglad i zmiana ustawien i Pstryk uffff kiedy to bedzie?

moze wiec napiszemy petycje do Nikona aby wprowadzil cos takiego- moze upgr oprogramowania przygotuja- chyba sie zagalopowalem w swych marzeniach...


pozdrawiam

kacperek
23-04-2005, 19:59
Jak podlacze przez kabel USB aparat do laptopa to moge wyzwolic migawke zdalnie, nie testowalem jak z parametrami i podgladem pewnie gorzej.

Antonina
23-04-2005, 20:44
Podglądu nie ma bo to przecież lustrzanka ale można wyzwalać migawke i parametry bez problemu wykorzystując Nikon Capture Control (przes USB)
P.S
zaopatrz sie w kompakt będziesz miał podgląd
Pozdrawiam :D :D :D

BUBYPL
23-04-2005, 21:11
male sprostowanie

mowiac podglad mialem na mysli ze jak zrobisz zdjecie to zaraz ukazuje ci sie na kompie i widzisz co jest do poprawki i zmieniasz parametry aparatu przez komputer i znowu pstryk...



karta pamieci ci nie jest potrzebna- jedyne ograniczenie to wielkosc HDD.



a wszystko najlepiej przez WiFi

kacperek
23-04-2005, 21:18
przez USB jak napisal kolega wyzej i nikon capture control.

Antonina
23-04-2005, 21:24
mowiac podglad mialem na mysli ze jak zrobisz zdjecie to zaraz ukazuje ci sie na kompie i widzisz co jest do poprawki i zmieniasz parametry aparatu przez komputer i znowu pstryk...


No właśnie tak jest zaraz po zrobieniu zdjecia masz podgląd i zapisuje ci go na dysk ustaawiasz parametry za posrednictwem komputera folder gdzie mają być zapisane i tym podobne parametry .możesz wyzwalac ręcznie naciskając start albo ustawić ile ma być strzałów i w jakim odstępie i robi Ci wszystko automatycznie

[ Dodano: Sob 23 Kwi, 2005 ]

a wszystko najlepiej przez WiFi
A co do przystawki WI FI i moduły GPS to z tego co sie orientuje to tylko zaawansowane lustrzanki to mają w D70 pozostaje chyba tylko USB ale mogę sie mylic wiem tylko że bezposrednio do aparatu D70 nie podłączysz żadnej przystawki może jakies urządzenie podłączone do USB a dalej droga radiowa ale wątpie
Pozdrawiam :D :D

Giuppo
23-04-2005, 21:37
male sprostowanie

mowiac podglad mialem na mysli ze jak zrobisz zdjecie to zaraz ukazuje ci sie na kompie i widzisz co jest do poprawki i zmieniasz parametry aparatu przez komputer i znowu pstryk...
karta pamieci ci nie jest potrzebna- jedyne ograniczenie to wielkosc HDD.
a wszystko najlepiej przez WiFi

no widzisz jak szybko marzenia moga sie spelniac ;) wystarczy sprobowac...

BUBYPL
23-04-2005, 21:45
rzeczywiscie pozostal tylko modul WiFi i nic mi wiecej nie potrzeba, moze tylko blekitnego nieba :)

Antonina
23-04-2005, 21:54
rzeczywiscie pozostal tylko modul

No to proponuje D2H

tylko ta cena $$$$$ nie na moją kieszen

POZDRAWIAM

BUBYPL
23-04-2005, 22:12
wlasnie sciagnalem i zainstalowalem program Nikon Capture Control
i za kazdym razem jak tylko probuje uruchommic ten program to restartuje mi sie komputer.

moj stary sprzet to
WinXP/Athlon XP 2000/DDR512/GeForce Fx 5700LE/WiFi/80GB 7200/


chyba bede musial sprobowac na notebooku
/juz czytam posty kolegow na forum o podobnych problemach/


P.S

Nie wiem ale jak w takim przypadku odbywa sie sterowanie aparatem, przeciez ja nie mam kontroli nad restartujacym sie komputerem
:)

Antonina
23-04-2005, 22:27
Nie wiem ale jak w takim przypadku odbywa sie sterowanie aparatem, przeciez ja nie mam kontroli nad restartujacym sie komputerem

NIe wiem dlaczego ci restartuje komputer u mnie pracuje bez zarzutu, może sciągłeś z jakiejś lokalizacji typu p2p ale jak masz D70 to na płycie dołączonej do aparatu masz wersje 30 dniową spróbij zainstalowac z orginalnej płyty i zobaczymy
P.S
jak to nie pomoże to poszukaj na forum kiedyś czytałam że ktoś miał podobny problem tylko z Nikon Capture Editor też mu restartowało ktoś mu poógł rozwiązać ten problem
Pozdrawiam

BUBYPL
23-04-2005, 22:31
jak to nie pomoże to poszukaj na forum kiedyś czytałam że ktoś miał podobny problem tylko z Nikon Capture Editor też mu restartowało ktoś mu poógł rozwiązać ten problem

tak juz przeczytalem problem w tatmtym przypadku to SP2 a ja takiego nie mam zainstalowanego wiec powinno chodzic bez problemu..

Antonina
23-04-2005, 22:40
http://support.nikontech.com/cgi-bin/nikonusa.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=12021&p_created=1099593047&p_sid=3m6nHZCh&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX 3Jvd19jbnQ9NTk0JnBfcHJvZHM9JnBfY2F0cz0mcF9wdj0mcF9 jdj0mcF9zZWFyY2hfdHlwZT1hbnN3ZXJzLnNlYXJjaF9ubCZwX 3BhZ2U9MSZwX3NlYXJjaF90ZXh0PU5pa29uIENhcHR1cmU*&p_li=&p_topview=1

Wiec może byc to wina servis pack 2

[ Dodano: Sob 23 Kwi, 2005 ]
Chociaż ja mam service pack 2 i nie mam tego problemu spróbuj cos z tego linku który dołączyłam

BUBYPL
23-04-2005, 22:54
spróbuj cos z tego linku który dołączyłam


ha dochodze do zakladki Perfomance options i tutaj mam ty=lko dwie zakladki a na podanym przykladzie sa trzy?

brakuje mi Data Execution Prevention???

gdzie to moge znalezc?

chyba ze jest to dadatek, ktory pojawia sie po zainstalowaniu SP2?

Antonina
23-04-2005, 23:15
wejdz w panel sterowania
1.System
2.Zaawansowane
3.Ustawienia (SETING)
4.Zapobieganiu wykonywywaniu danych
5.(zaznacz) Włącz funkcje DEP dla wszystkich programów i usług oprucz tych wybranych poniżej
6.dodaj do listy Nikon Capture Control
i powinno byc OK


(a masz servicePack 2)

BUBYPL
23-04-2005, 23:20
(a masz servicePack 2)

nie mam

w zalaczniku jak wyglada moj system - brak tej zakladki o ktorej pisalem wyzej


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.buby.info/a1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.buby.info/a2.jpg)

Antonina
23-04-2005, 23:25
Zapomniałam zaznacz zastosuj i ok
daj znać czy pomogło

[ Dodano: Sob 23 Kwi, 2005 ]
Jak uruchamiasz Nikon Capture Control to aparat musi być włączony i połączony za pomocą usb

[ Dodano: Sob 23 Kwi, 2005 ]
Ściągnij servicePack 2 najlepiej jak zainstalujesz to będzie jeśli to jest XP
ja ci wiedz nie pomogłam spróbuj wiec poprosić kogoś na forum
morzesz poszukać jakiegoś innego programu do sterowania aparatem z komputera ale nie wiem czy bedzie miał takie możliwości jak daje N.C.C

Pozdrawiam

BUBYPL
23-04-2005, 23:43
dziekuje za poswiecony czas

Antonina
23-04-2005, 23:56
Ja mam gdzieś podobny program jutro poszukam nazwy i ci podam jest darmowy jedynie wymagana rejestracja na stronie producenta