krYsti
16-06-2010, 20:27
Witam,
Mam Nikona D40x, 2 lampy National PE-205 (http://motoallegro.pl/item1054912135_national_pe_205_lampa_blyskowa.html ) z fotocelami (http://allegro.pl/item1080550952_fotocela_z_goraca_stopka_goraca_sto pka.html), oraz lampę VS-68W (http://allegro.pl/item1067300344_studyjna_lampa_blyskowa_68_ws_z_prz ewodem_synchro.html). Robiąc zdjęcia wszystko mi błyska jak należy, fotocele wyzwalają lampy dokładnie wtedy, gdy potrzeba.
Pożyczyłem swój sprzęt koledze, który ma Sony Alfa 100 i pojawia się problem. Lampy błyskają, ale chyba nie do końca wtedy, gdy powinny. Na zdjęciach nie widać błysków żadnej ww. lampy. Pstrykając bezpośrednio w fotocelę i palnik lampy dostaję światłem po oczach (czyli lampy są wyzwalane), ale na zdjęciu jest lampa bez błysku.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Chcę koledze pomóc, a że sam nie spotkałem się z czymś takim, nie mam żadnego punktu zaczepienia.
Ustawienia aparatu:
- testowane czasy z zakresy 1/125 - 1/30
- aparat na manual
- lampa na manual (nie pamiętam jak te opcje w menu się nazywają, ale widziałem ustawienia aparatu i wszystko wygląda ok).
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Mam Nikona D40x, 2 lampy National PE-205 (http://motoallegro.pl/item1054912135_national_pe_205_lampa_blyskowa.html ) z fotocelami (http://allegro.pl/item1080550952_fotocela_z_goraca_stopka_goraca_sto pka.html), oraz lampę VS-68W (http://allegro.pl/item1067300344_studyjna_lampa_blyskowa_68_ws_z_prz ewodem_synchro.html). Robiąc zdjęcia wszystko mi błyska jak należy, fotocele wyzwalają lampy dokładnie wtedy, gdy potrzeba.
Pożyczyłem swój sprzęt koledze, który ma Sony Alfa 100 i pojawia się problem. Lampy błyskają, ale chyba nie do końca wtedy, gdy powinny. Na zdjęciach nie widać błysków żadnej ww. lampy. Pstrykając bezpośrednio w fotocelę i palnik lampy dostaję światłem po oczach (czyli lampy są wyzwalane), ale na zdjęciu jest lampa bez błysku.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Chcę koledze pomóc, a że sam nie spotkałem się z czymś takim, nie mam żadnego punktu zaczepienia.
Ustawienia aparatu:
- testowane czasy z zakresy 1/125 - 1/30
- aparat na manual
- lampa na manual (nie pamiętam jak te opcje w menu się nazywają, ale widziałem ustawienia aparatu i wszystko wygląda ok).
Z góry dzięki za odpowiedzi.