PDA

Zobacz pełną wersję : Podrapana szybka wyświetlacza LCD - D60



krencik
14-06-2010, 22:44
Witam.
Szukałem na forum i po googlach, ale nie znalazłem wątku, gdzie ktoś by opisywał problem rys na szybce wyświetlacza LCD. Być może dlatego, że problem jest dość prozaiczny.
Jednak ja nie mogę sobie darować, rys na swoim cacku, jakie zafundowałem mu przecierając wyświetlacz koszulką. Posiadam dwie głębokie rysy. Ktoś może wie, czy serwis wymienia szybkę LCD i jaki jest tego koszt? Może mają sens jakieś domowe sposoby polerowania ? (Po uprzedni potraktowaniu papierem gramatury 2000 i pastą) ?
Z góry dzięki za wszelakie sugestie...

kazzi
15-06-2010, 00:46
Daruj sobie domowe sposoby usuwania rys,możesz tylko pogorszyć sprawę.Podobno niektóre folie ochronne naklejone na zarysowaną powierzchnię sprawiają,że rysy staja się mniej widoczne.Serwis pewnie by Ci to wymienił tylko czy warto ? Swoją drogą dziwię się,że od przetarcia koszulką zrobiły się rysy.

Fototech
15-06-2010, 15:26
Koszt oryginalnej szyby 90zł http:// .... REKLAMA .... .html

zyzio666
15-06-2010, 18:34
Pod żadnym pozorem nie traktuj szybki papierem ściernym!!! zmatowisz całą i ... dupa.
Jak chcesz sie bawić, to kup pastę polerską i za pomocą flaneli poleruj szybke. Rysa nie zniknie ale przestanie kłuć w oczy, wypolerowana rysa na błyszczącej powierzchni jest niemal niewidoczna. Pracy sporo, nie sadze abyś uwinął sie w mniej niż godzinę, ale moim zdaniem warto.

Jarkod
15-06-2010, 18:36
Kiedyś, kiedy miałem porysowane szkiełko zegarka, zegarmistrz je przepolerował specjalną maszynką i rysy zniknęły (w minimalną warstwą szkiełka oczywiście). Może poszukaj zegarmistrza, który miałby taką możliwość?