MarFi77
13-06-2010, 21:14
Witam Serdecznie!
Dzisiaj robiąc zdjęcia w pomieszczeniach zaczęła mnie zastanawiać pewna sprawa, Przykład: jestem w domu wpada trochę światła przez okno ale ogólnie jest za ciemno żeby zrobić bez lampy, i teraz biorąc program P otwieram lampę aparat ustawia mi czas 1/60 przysłonę na 3.5 bo taki mam obiektyw, i co ciekawe na wskaźniku ekspozycji dalej pokazuje mi że zdjęcie będzie niedoświetlone, cykam zdjęcie i faktycznie jest trochę jakby ciemnawo... iso różnie ustawiałem 400 nawet 800 nie wielka różnica, co ciekawe zauważyłem że jak ustawie Program Auto to jest w sumie tak samo i teraz pytanie Czy ta wbudowana lampa jest taka słaba? czy po prostu za ciemny obiektyw? Mam nadzieje że dobrze opisałem swój dylemat?
Pozdrawiam
Dzisiaj robiąc zdjęcia w pomieszczeniach zaczęła mnie zastanawiać pewna sprawa, Przykład: jestem w domu wpada trochę światła przez okno ale ogólnie jest za ciemno żeby zrobić bez lampy, i teraz biorąc program P otwieram lampę aparat ustawia mi czas 1/60 przysłonę na 3.5 bo taki mam obiektyw, i co ciekawe na wskaźniku ekspozycji dalej pokazuje mi że zdjęcie będzie niedoświetlone, cykam zdjęcie i faktycznie jest trochę jakby ciemnawo... iso różnie ustawiałem 400 nawet 800 nie wielka różnica, co ciekawe zauważyłem że jak ustawie Program Auto to jest w sumie tak samo i teraz pytanie Czy ta wbudowana lampa jest taka słaba? czy po prostu za ciemny obiektyw? Mam nadzieje że dobrze opisałem swój dylemat?
Pozdrawiam