Zobacz pełną wersję : D90 zamiana na A500
Witam
panowie mam taki dylemat posiadam Nikona d90 z słoiczkiem 18-105 ale mogę się zamienić na Sony A500 z słoikiem 16-105 i 75-300 plus do tego grip i oryginalna torba sony aparat ma 3 miesiące, panowie co mam zrobić czy warto się zamienić czy dać sobie spokuj i focić tym co mam dodam że nic nie muszę dopłacać.
nawet bym nie brał takiej możliwości pod uwagę :)
Po pierwsze i najważniejsze,to jaki jest powód takiej decyzji o wymianie?
Czy fotki z Nikona Ci nie leżą,czy może się znudziłeś a może żółty pasek Cię
uwiera w szyje? Jeśli to ostatnie-to wymień pasek,wielu tak zrobiło i jest OK ;)
Poważnie, to moje pytanie na początku jest zasadne. ;)
Antonioo
12-06-2010, 15:50
D E S P E R A T........w życiu:!!:D ktoś kto się chce zamienić z Tobą wie co robi....:)
porównuję fotki i niczym zbytnio się nie różnią no może z słoika 16-105 są troszeczkę ostrzejsze ale może w ustawieniach jest podbita ostrość przy 16mm widoczna jest dystorsja można powiedzieć że beczkowa ale przy 18mm jest już ok nie wiem sam co mam zrobić musiał bym zobaczyć czy cenowo się opłaca
Antonioo
12-06-2010, 15:56
ale puszki się różnią.....i to kolosalnie....
popatrz na ceny "dodatków" do sony :)
ja co chwilę coś dokupuje do nikona, kumpel ma sony i łzy w oczach bo wszystko dużo droższe
OK dzięki panowie zostaje przy nikosiu to chyba najlepszy wybór jaki dokonałem w życiu...............
Powiedz to swojej żonie lub dziewczynie :)
żona to zagorzały fotograf od niej się uczę :-o można nawet powiedzieć że jest moim mentorem!!!
A zona uwaza, ze sie powinienes wymienic, czy nie? A moze to jej a500?:)
muszę cię zmartwić kolego żona foći na pełnej klatce D700 ,pracuje w studio fotograficznym i mówi mi że sony to sza.......s chociaż nigdy go nie miała w ręku
Nie myślałem że kiedyś to powiem, ale - posłuchaj żony ;) Nie kombinuj, masz super aparat - rób zdjęcia! Najwyżej dokup sobie jakieś jasne szkło.
Witam. Akurat w TYM PRZYPADKU żona może mieć rację , w innych nie wiem.
muszę cię zmartwić kolego żona foći na pełnej klatce D700 ,pracuje w studio fotograficznym i mówi mi że sony to sza.......s chociaż nigdy go nie miała w ręku
To, ze to szajs, chyba wie kazdy, kto oglada zdjecia, a nie reklamy.
Antonioo
12-06-2010, 20:10
jak dla mnie to Sony daje bardzo ładny obrazek.....i podobają mi się jpg-i jakie wypluwają......jednak w kwestii ergonomii,użytkowania, wykonania, to jeszcze trochę ma do nadrobienia.....
jakby też kto nie wiedział, to można sobie rozkręcić swojego nikosia i zobaczyć kto wyprodukował do niego matryce ;).....
hostman22
12-06-2010, 20:34
muszę cię zmartwić kolego żona foći na pełnej klatce D700 ,pracuje w studio fotograficznym i mówi mi że sony to sza.......s chociaż nigdy go nie miała w ręku
A po co w takim razie chcesz zmieniać..? Jak szkła pewnie dobre możesz 'zabrać' od żony ;)
A tutaj od początku budować szklarnie.., ja bym się zastanawiał.
"Antonioo" masz rację,-matryce do N produkował Sony(obecnie nie wiem). Ale zapewniam Cię że większość teraźniejszych, zaawansowanych technologicznie produktów (Firmowanych) to składaki , gdzie podzespoły produkują różne wyspecjalizowane w danej dziedzinie firmy.
Wiewioor
12-06-2010, 20:55
To już lepiej wyjdziesz zamieniając się ze mną na D80 :)
krzysztofz24
12-06-2010, 21:03
Przylacze sie do kolegow.D90 to bardziej ergonomiczne w uzyciu body niz Alfa500...i jeszcze mozesz pozyczac szkla od zony;-).
Zostaje przy D90 chciałem się pobawić czymś innym niż d90 ale soniak to taka trochę zabawka, a jak wiadomo zabawki się szybko nudzą,co prawda n90 ma już ponad dwa latka więc niedługo wyjdzie coś nowego to wtedy pomyślę nad zmianą.
Zostaje przy D90 chciałem się pobawić czymś innym niż d90 ale soniak to taka trochę zabawka, a jak wiadomo zabawki się szybko nudzą,co prawda n90 ma już ponad dwa latka więc niedługo wyjdzie coś nowego to wtedy pomyślę nad zmianą.
Gdybyś nie wyskoczył z tą żoną (chociaż mam wątpliwości, czy to prawda), to pomyślałbym że masz nie więcej niż 8-10 lat. Właśnie w takim mniej więcej wieku chłopcy miewają podobne problemy...
PS. Chyba nie chodzisz spać z aparatem?
Gdybyś nie wyskoczył z tą żoną (chociaż mam wątpliwości, czy to prawda), to pomyślałbym że masz nie więcej niż 8-10 lat. Właśnie w takim mniej więcej wieku chłopcy miewają podobne problemy...
Wiesz, mezczyzna od chlopca rozni sie glownie tym, ze ma drozsze zabawki:)
PS. Chyba nie chodzisz spać z aparatem?
Ja ze swoim chodze na spacery, ale chyba nic w tym dziwnego:D
Decyzja podjęta -- zamykam.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.