PDA

Zobacz pełną wersję : Czym różni się aparat średnio formatowy od lustrzanki



Dodge
12-06-2010, 07:00
Witam mam pytanie czym rożni się aparat średnio formatowy lub wielko formatowy od Np Nikona D80 jakie są szczególe różnice chciałbym żeby ktoś przybliżył mi do czego służą te aparaty dla kogo sa przeznaczone i do jakich celów za jakie pieniądze można takowy kupić <oczywiście coś dobrego> i jakieś ciekawostki w googlach nic nie mogłem znaleźć dlatego pytam tutaj.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

jackrabbit
12-06-2010, 07:04
zostan moze przy d80 ok? ;)

nie wiem jak przegladales te google ale na wiki masz dosyc duzo napisane http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Skarbnica_Wikipedii/Przegląd_zagadnień_z_zakresu_fotografii

ale po co czytac no nie? ;)

Dodge
12-06-2010, 07:34
Jak wiedza z wiki by mnie zadowalała to bym chyba nie pytał na forum i tracił czasu na pisanie postów nieprawdaż ?

jackrabbit
12-06-2010, 07:56
patrzac po pytaniach jakie zadajesz nie zajrzales nawet na wiki



Large format, both film-based and digital, is still used for many applications, for example: landscape photography, advertising photos, fine-art photography, scientific applications and generally for images that will be enlarged to a high magnification while requiring a high level of detail.

In the printing industry, very large fixed cameras were also used to make large films for the preparation of lithographic plates before computer to film and computer to plate techniques were introduced.

http://en.wikipedia.org/wiki/Large_format
http://en.wikipedia.org/wiki/Medium_format_(film)
http://en.wikipedia.org/wiki/35mm
http://en.wikipedia.org/wiki/APS-C

Rycerz
12-06-2010, 08:05
średni format dla początkujacego (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=147163)
jaki średni format? (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=13991)
http://www.sredniformat.pl/forum/

Dodge
12-06-2010, 09:06
Dzieki przynajmniej coś juz wiem:D

Jacek_Z
15-06-2010, 01:05
Szczerze to samo postawienie takiego pytania zdradza twój stan wiedzy. Bo ono zakłada jakby aparat średnioformatowy nie mógł byc lustrzanką. A tymczasem większość aparatów średnioformatowych to lustrzanki.

koniecpolska
15-06-2010, 10:14
A tymczasem większość aparatów średnioformatowych to lustrzanki.Uuuuuuuuuuuu ale śmiała teza ....

Jacek_Z
15-06-2010, 11:36
Chyba prawdziwa? Może zaczniemy wyliczać :) Ty pierwszy wymień nie-lustrzanki :)
Zobowiązuję sie w odpowiedzi wyliczać o 1 aparat więcej :)

stachmuszel
15-06-2010, 12:34
Ami 66, Druh :-)

stomate
15-06-2010, 12:41
...A tymczasem większość aparatów średnioformatowych to lustrzanki.

W pełni zgadzam się z tym twierdzeniem. Jednak należy dodać, że współcześnie.
Wszyscy (obecni) producenci aparatów średnioformatowych mają w ofercie MF(D)SLR.

Pozdrawiam

koniecpolska
15-06-2010, 13:02
Chyba prawdziwa? Może zaczniemy wyliczać :) Ty pierwszy wymień nie-lustrzanki :)
Zobowiązuję sie w odpowiedzi wyliczać o 1 aparat więcej :)Bardzo proszę ...
Zeiss Ikon
* Bob 510 (alternative name for Nettar 510)
* Nettar
* Nettar II
* Nettax
* Icarette
* Cocarette
* Ikonta
* Super Ikonta A
* Super Ikonta B
* Super Ikonta C
* Super Ikonta III
* Super Ikonta IV
Fuji
* Fujicaflex
* Fujica Six
* Super Fujica Six
* Fujipet
* Fujipet EE
* Fujica G690
* Fujica G690BL
* Fujica GL690 Professional
* Fujica GM670 Professional
* Fujica GW690 Professional
* Fujica GSW690 Professional
* Fuji GW690II Professional
* Fuji GW670II Professional
* Fuji GSW690II Professional
* Fuji GW690III Professional
* Fuji GW680III Professional
* Fuji GW670III Professional
* Fuji GSW690III Professional
* Fuji GSW680III Professional
* Fujica Panorama G617 Professional
* Fuji Panorama G617 Professional
* Fuji Panorama GX617 Professional
* Fuji GS645 Professional series (inc. S and W models)
* Fuji GA645 Professional
* Fuji GA645SW Professional
* Fuji GA645i Professional
* Fuji GA645SWi Professional
* Fujifilm GX645AF Professional
* Fujifilm GF670

6×6 Folder
* Mamiya Six I
* Mamiya Six IA
* Mamiya Six II
* Mamiya Six III
* Mamiya Six IV
* Mamiya Six IVB
* Mamiya Six IVS
* Mamiya Six V
* Mamiya Six K
* Mamiya Six KII
* Mamiya Six P
* Mamiya Six Automat
* Mamiya Six Automat 2

6×6 Rangefinder

* Mamiya 6
* Mamiya 6 MF

6×7 Rangefinder

* Mamiya 7
* Mamiya 7 II

6×9 Rangefinder
* Mamiya Press
* Mamiya Press G
* Mamiya Press S
* Mamiya Press Standard
* Mamiya Press Super 23
* Mamiya Universal Press

120 film
* Kodak Brownie boy scout
* Kodak Beau Brownie No.2
* No.2 Brownie camera
* Portrait Brownie No.2
* No.2 Brownie Junior uk model
* No.2 Brownie Special
* No.2 Brownie Special Century of Progress-World s fair souvenir

120 film, folder
* Kodak No. 120
* Kodak No. 2 Folding Autographic Brownie
* Kodak No. 2 Hawkette
* Pocket Kodak No. 1
* Pocket Kodak No. 1a
* Pocket Kodak No. 2c
* Pocket Kodak No. 3a
* Pocket Kodak Junior No. 1
* Pocket Kodak Junior No. 1a
* Pocket Kodak No. 1 series II with autographic 120 film
* Pocket Kodak No. 1a series II
* Pocket Kodak Special No. 1
* Pocket Kodak Special No. 1a
* Pocket Kodak Special No. 2c
* Pocket Kodak Special No. 3

120 film, box
* No. 2 Beau Brownie (original Art Deco fancy camera)
* Brownie Junior 120
* 50th Anniversary 1880 to 1930
* Hawk-eye No. 2

Folding

* Agfa Automatic 66
* Agfa Billy
* Agfa Billy-Clack
* Agfa Billy Compur
* Agfa Billy I
* Agfa Billy Jgetar 8.8
* Agfa Billy Record
* Agfa Isolette II
* Agfa Isolette III
* Agfa PB 20
* Agfa PD16 Clipper
* Agfa Record I
* Agfa Record II
* Agfa Record III
* Super Isolette

Rigid

* Clack
* Click I
* Click II
* Isola
* Isoly

Box

* Trolix (also known as Box 14)
* Box 44
* Box 50 / Synchro Box

A jeszcze są modele wyprodukowane przez np:
Adox
Balda
Certo
.
.
.
.

Voigtländer

itp, itd

Jacek_Z
16-06-2010, 01:23
Osz kurcze. Muszę pogrzebac w katalogach hasela, rolleja, mamiyi, broniki itd. Skoro wymieniłeś lekkie modyfikacje tego samego modelu to ja tez będe wypisywał np mamiya RZ, RZ PRO II, RZ PRO IID. Haseli będzie kilkadziesiąt.

xMAREKx
16-06-2010, 01:42
koniecpolska chyba jesteś nawiedzony ;) Przychylam się do tezy Jacka że większość to lustrzanki.
Mnie osobiście nie chce się wymieniać z osobna każdego lustrzanego modelu Mamiyi, Bronki, Kieva i innych.
Producentów jest oczywiście więcej a lustrzanki dominują od jakichś 50lat, dalmierze są na marginesie (mniejszym lub większym) a miechowce to w większości antyki lub większy format.

koniecpolska
16-06-2010, 10:13
Skoro wymieniłeś lekkie modyfikacje tego samego modelu to ja tez będe wypisywał np mamiya RZ, RZ PRO II, RZ PRO IID.Wymieniaj, przecież to ty sam rzuciłeś propozycję.

Jacek_Z
16-06-2010, 10:18
myslałem że będziesz wymieniał po 10 modeli. Zmuszasz mnie do niezłego grzebania w sieci. Sęk w tym, że mam dużo roboty w robocie :), a na forum też, bo w jego tajnej części właśnie opracowujemy w GTK regulamin kalendarza na 2011, niedługo zaczniemy zbieranie zdjęć do niego. Spokojnie, wróćę do tematu. Musże po prostu dotrzeć do dobrych stron www gdzie powymieniaja modele lustrzanek :)

koniecpolska
16-06-2010, 11:37
myslałem że będziesz wymieniał po 10 modeli. Zmuszasz mnie do niezłego grzebania w sieci. Sęk w tym, że mam dużo roboty w robocie :), a na forum też, bo w jego tajnej części właśnie opracowujemy w GTK regulamin kalendarza na 2011, niedługo zaczniemy zbieranie zdjęć do niego. Spokojnie, wróćę do tematu. Musże po prostu dotrzeć do dobrych stron www gdzie powymieniaja modele lustrzanek :)A ponoć lustrzanki MF są tak popularne i są w przewadze nad innymi typami aparatów. Ja swoją listę zrobiłem w góra 5 minut ... O czym to świadczy?

mpwt
16-06-2010, 12:03
Jacek, dawaj :D

kh29228
16-06-2010, 12:15
A ponoć lustrzanki MF są tak popularne i są w przewadze nad innymi typami aparatów. Ja swoją listę zrobiłem w góra 5 minut ... O czym to świadczy?

ale ta Twoja lista, to tak jakby twierdzić że VW Golf był produkowany w 250 modeli, bo tyle było wersji wyposażenia...

Czornyj
16-06-2010, 12:24
Mamiya 645
Mamiya 645 1000S
Mamiya 645 J
Mamiya 645 Super
Mamiya 645 Pro-TL
Mamiya 645E
Mamiya 645AF
Mamiya 645AFD
Mamiya 645AFD II
Mamiya 645AFD III
Mamiya 645DF/PhaseOne 645DF
Mamiya RB67
Mamiya RB67 Pro-S
Mamiya RB67 Pro-SD
Mamiya RZ67 Pro I
Mamiya RZ67 Pro II
Mamiya RZ67 Pro IIID
Bronica ETR
Bronica ETR-C
Bronica ETR-S '79
Bronica ETR-S '82
Bronica ETR-Si
Bronica SQ
Bronica SQ-A
Bronica SQ-Am
Bronica SQ-Ai
Bronica SQ-B
Bronica GS-1
Hasselblad 500C
Hasselblad 500C/M
Hasselblad 501C
Hasselblad 501C/M
Hasselblad 503CX
Hasselblad 503CXi
Hasselblad 503CW
Hasselblad 500EL
Hasselblad 500EL/M
Hasselblad 500ELX
Hasselblad 553ELX
Hasselblad 555ELD
Hasselblad 201F
Hasselblad 202FA
Hasselblad 203FE
Hasselblad 205FCC
Hasselblad 2000FC
Hasselblad 2000FCM
Hasselblad 2000FCW
Hasselblad 2003FCW
Hasselblad H1
Hasselblad H1D
Hasselblad H2
Hasselblad H2D
Hasselblad H2F
Hasselblad H3D
Hasselblad H3DII
Hasselblad H4D(nie licząc poszczególnych odmian serii H)
Rolleiflex SL66
Rolleiflex SL66 E
Rolleiflex SL66 X
Rolleiflex SL66 SE
Rolleiflex SLX
Rolleiflex SLX Metric
Rolleiflex 6002
Rolleiflex 6006
Rolleiflex 6006 Metric
Rolleiflex 6008 Professional
Rolleiflex 6008 Metric 3D Industrial
Rolleiflex 6008 Professional Gold
Rolleiflex 6008 Professional SRC 1000
Rolleiflex 6003 SRC 1000
Rolleiflex 6008 ChipPack Digital Metric
Rolleiflex 6008 E
Rolleiflex 6008 Q 16 Digital Metric
Rolleiflex 6008 AF
Rolleiflex 6008 integral
Rolleiflex 6008 integral2
Rolleiflex 6008 Metric
Rolleiflex 6003 Professional
Rolleiflex 6001 Professional
Rolleiflex Hy6
Asahi Pentax 6x7
Asahi Pentax 6x7 MU
Pentax 67
Pentax 67II
Pentax 645
Pentax 645N
Pentax 645N II
Pentax 645D
Contax 645 AF
Fujifilm GX680
Fujifilm GX680 II
Fujifilm GX680 III
Fujifilm GX680 IIIS
Konica SF
Rittreck SP
Rittreck IIA
Amano 66
Reflex Beauty
Reflex Beauty II
Reflex Korelle I
Reflex Korelle Ia
Reflex Korelle II
Reflex Korelle IIa
Reflex Korelle III
Escaflex J/Rolly Flex
i w tym momencie mamy jedną lustrzankę więcej, a dalej lecą jeszcze Flex Sixy, Fujity 66tki, Hasemiflexy, Kalimary Reflexy, Kowa Sixy, Minolty SR66tki, Nority 66tki, Orchidy, Rittrecki 6tki, Seito Refy, Shinkoflexy, Tanyflexy, Warnery 66tki, Zuman Flexy itd. itd...

kh29228
16-06-2010, 12:34
kto da więcej? :)

Jacek_Z
16-06-2010, 12:47
Czornyj, jak ja ci się odwdzięczę :):):) masz co najmniej browara. Kiedyś i tak będę w Krakowie :) i się musimy spotkać :)

Sa jeszcze takie twory jak Pentacon Six, Kiew - kilka modeli w różnych wersjach, Start czy Lubitiel.
Modeli TLR jest też całkiem sporo - to tez lustrzanki. Yashica 124, Rolleje

koniecpolska
17-06-2010, 10:25
ale ta Twoja lista, to tak jakby twierdzić że VW Golf był produkowany w 250 modeli, bo tyle było wersji wyposażenia...
Czornyj też skorzystał z takiej opcji w swojej liście, a nawet jeszcze bardziej szczegółowo, bo ja wymieniłem np. tylko model Nettar I i NettarII, a Nettarów było co najmniej 7 podstawowych modeli:
# 1 Nettar 510
# 2 Nettar 510/2
# 3 Nettar 515
# 4 Nettar 515/2
# 5 Nettar 515/16
# 6 Nettar II 517/16
# 7 Nettar II 518/16]
Różniły się one doś wyraźnie konstukcją np. inne formaty 6x6, 6x9 ...
A szególowych modeli Nettara było o wiele więcej bo występowały one z róznymi kombinacjami obiektywu i mechanizmu migawki:
Obiektywy:
Anastigmat 4.5
Anastigmat 6,3
Znastigmat 7,7
Novar 4,5
Novar 6,3
Novar 7,7

Migawki:
Vario
Derval
Pronto
Prontor-SV
Telma
Klio
Compur-Rapid

Teraz policz sobie ilość możliwych kombinacji. Dojdzie po kilka, kilkanaście wariantów dla dla każdego z siedmiu wyżej wymienionych modeli.
Podobna sytuacja będzie np. z Voigtlanderem (Bessa I, Bessa II, Bessa III, Bessa RF, Bessa 66).


i w tym momencie mamy jedną lustrzankę więcejNo niekoniecznie, mi z obliczeń wychodzi, ze brakuje Ci 9 modeli, aby było o jeden więcej. A poza tym patrząc na moje uwagi na temat Nettara to brakuje Ci o wiele więcej....


a dalej lecą jeszcze Flex Sixy, Fujity 66tki, Hasemiflexy, Kalimary Reflexy, Kowa Sixy, Minolty SR66tki, Nority 66tki, Orchidy, Rittrecki 6tki, Seito Refy, Shinkoflexy, Tanyflexy, Warnery 66tki, Zuman Flexy itd. itd...No, tak ja też mogę zrobić podobną wyliczankę... Np Konica, Minolta (wymieniane przez Ciebie) mają całkiem pokaźną liczbę modeli MF nie mających lustra....

Uogólniając, modele MF bez lustra można przyrównać do obecnej kategorii kompakt, czyli aparat dla Kowalskiego, czyli ogroma różnorodność, czyli również duża produkcja ... Uzupełnij swoją listę to pogadamy dalej ...

kh29228
17-06-2010, 11:36
o matko, ale się przedszkolne wojny robią...

jarecky
17-06-2010, 12:17
... za jakie pieniądze można takowy kupić <oczywiście coś dobrego> ...

Tiaaa, chłopak się spytał o różnice między D80 a MF również w kontekście zakupu a wy tu o Kodak Brownie boy scout i Rittreck IIA ;)

Dziecinada, ale z chęcią poczytam więcej ;)

Jacek_Z
17-06-2010, 13:15
Od razu dziecinada. Nie traktujcie tego tak serio. Zabawa. I ile wiedzy. Aż się zastanawiam czy tego nie wydzielić.

Czornyj
17-06-2010, 13:42
O faktycznie, niedoróba, dokładam 10-tkę:
Shikoflex/Flex Six
Fujita 66/Kalimar Reflex
Kowa Six
Kowa SixMM
Kowa Super66
Minolta SR66
Graflex Norita66/Rittreck6/Warner66
Seito Ref
Tanyflex/Hasemiflex

Moja lista to najbardziej popularne lustrzanki ostatnich dekad, plus historyczny przegląd produkcji japońskich. Nie ma jeszcze historycznego ujęcia konstrukcji europejskich i amerykańskich, a do tego temat TLR litościwie jest wogóle nie ruszony - same japońskie TLR dałyby ostrożnie oceniając drugie tyle, wspomnę tylko marki:
Elmoflex | First Reflex | Kiko Flex | Lyra Flex | Minoltaflex | Minoltaflex Automat | Minoltaflex wartime prototype | Nōman Flex | Ostenflex | Prince Flex | Ricohflex (original) | Ricohflex B | Rollekonter | Roll-o-Frex | Rorter Ref | Rorterflex | Sakura-flex | Simpuflex | Starflex | Taroflex | Valflex | Yokusanflex |Aires Automat | Airesflex | Aires Reflex | Akumiflex | Alfaflex | Alpenflex | Amiflex | Autoflex | Beautyflex | Bioflex | Copenflex | Cosmoflex | Crown Flex | Crystar Flex | Dorisflex | Easternflex | Echoflex | Eicaflex | Elbowflex | Elegaflex | Eleger Reflex | Elicaflex | Elizaflex | Elmoflex | Firstflex | Fodorflex | Fujicaflex | Geltoflex | Graceflex | Halma Auto | Halma Flex | Hobiflex | Honorflex | Isocaflex | Itohflex | Kalloflex | Kallovex | Koniflex | Krimsoflex | Larkflex | Laurelflex | Luminaflex | Lustreflex | Lyraflex | Magniflex | Malcaflex | Mamiya C | Mananflex | Manonflex | Marioflex | Metascoflex | Middl Flex | Mikono Flex S, P | Minolta Autocord | Minoltacord | Minoltaflex II, III | Minoriflex | Molforeflex | Monade Flex | Morrisflex | Nikkenflex | Nikoflex | Ofunaflex | Olympus Flex | Oplenflex | Oriflex | Orionflex | Osiroflex | Pigeonflex | Princeflex | Prince Junior | Prinz Auto | Prinz Flex | Rectaflex | Ricohflex III–VII, Super, Holiday, Million | Ripeflex | Rolex | Ruvinalflex | Sanonflex | Selcaflex | Silverflex | Starflex | Superflex | Toyocaflex | Tsubasaflex | Tubasaflex | Veri Flex | Wagoflex | Walzflex | Welmyflex | Yashica-A, B, C, D, E, 635 | Yashica-Mat, EM, LM, 12, 24, Mat-124 | Zenobiaflex

marszull
17-06-2010, 15:04
O faktycznie(...)Zenobiaflex
:)
a myslalem ze znam sporo marek aparatow ;)

koniecpolska
17-06-2010, 16:38
O faktycznie, niedoróba, dokładam 10-tkę: Zapomniałeś o rozmnożonym Zeiss Nettar.... 7 modeli, powiedzmy każdy w kombinacji z czterema obiektywami (te 4,5 i 6,3 są najpopularniejsze) do tego powiedzmy kombinacja 3,4 migawek i robi się dużo, bardzo dużo ..... będzie coś około 100 dodatkowo ....


Shikoflex/Flex Six
Fujita 66/Kalimar Reflex
Kowa Six
Kowa SixMM
Kowa Super66
Minolta SR66
Graflex Norita66/Rittreck6/Warner66
Seito Ref
Tanyflex/Hasemiflex
Wymieniłeś Minoltę, więc ja też dodam coś od Minolty (13 sztuk):
Semi Minolta I
Semi Minolta II
Auto Semi Minolta
Semi Minolta III A
Semi Minolta III B
Semi Minolta III C
Semi Minolta P
Minolta Semi P
Minolta Vest
Minolta Baby
Minolta Six I
Minolta Six II
Minolta Six III

koniecpolska
17-06-2010, 17:16
A co tam, ja też wrzucę marki japońskich bezlusterk MF ...
Japońskie 4,5x6
Semi Ace | Semi Adler | Adler III | Adler A | Adler B | Adler C | Semi Ako | Ami | Bakyna | Semi Chrome | Semi Clover | Collex | Semi Condor | Semi Dymos | Semi Elega | Semi First | Auto Semi First | Baby Semi First | Gaica | Semi Gelto | Semi Germa | Hansa Semi Rollette | Heil | Hokoku | Hope | Kadera | Kankyu | Kelly | Kiko Semi | Semi Kinka | Semi Konter | Semi Kreis | Semi Kulax | Semi Lead | Semi Leotax | Semi Lester | Loyal | Semi Lucky | Semi Lyra | Semi Makinet | Semi Metax | Semi Minolta (I) and II | Auto Semi Minolta | Semi Miss | Mizuho | Semi Mulber | Semi National | New Gold | Okaco | Oko Semi | Semi Olympus | Semi Olympus II | Semi Osamo | Semi Pearl | Primo | Semi Prince | Semi Proud | Semi Prux | Roavic | Semi Rody | Rondex | Semi Rosen | Semi Rotte | Seica | Seves | Semi Shiks | Sintax | Semi Sixteenth | Semi Solon | Semi Sport | Star Semi | Semi Tex | Tsubasa Kiko Three | Tsubasa Nettar | Tsubasa Super Semi | Ugein | Vester-Lette | Victor | Waltax | Wester | Zeitax
Semi Kinsi | Lord | Lyrax | Nippon | New Olympic | Semi Olympic | Semi Renky | Auto Victor | Well Super

Japońskie 6x6
Adler Six | Bonny Six | Clover-Six | Condor Six | First Six | Gelto Six | Gotex | Green | Lyra Six | Super Makinet Six | Mamiya Six | Miyako Six | Mulber Six | Mulix | National Six | Neure Six | Oko Six | Olympus Six | Pilot Six | Romax | Ugein | Vester-Six | Victor Six | Weha Six
Ehira Chrome Six | Minolta Six | Shinko Super | Weha Chrome Six
Freude Six | Heart Camera | Konter Six | Tsubasa Six
Aires Viceroy | Angel Six | Aram Six | Astoria Super Six | Atom Six | Balm Six | Baron | Beauty Six (1950) | Beauty Six (1953) | Calm Six | Carl Six | Centre Six | Crown | Crystar Six | Daido Six | Dorima Six | Doris Six | Ehira Six | Elbow Six | First Six | Flora Six | Fodor Six | Frank Six | Fujica Six | Super Fujica Six | Futami Six | Gotex | Grace Six | Kohken Chrome Six | Kyowa Six | Liner Six | Lyra Six | Mamiya Six | Middl Six | Mihama Six | Mine Six | Minon Six | Mizuho Six | Motoka Six | Mount Six | Muse Six | Super Naiku | Ofuna Six | Olympus Six | Olympus Chrome Six | Orion Six | Oscar Six | Pigeon Six | Planet | Please Six | Pluto Six | Poppy Six | Press Van | Proud Chrome Six | Proud Super Six | Renown Six | Ricoh Six | Ruvikon | Ruvinal | Sanon Six | Silver Six | Sisley 1 | Sisley 2 & 3 | Sister Six | Tenar Six | Toho Six | Tomic | Toyoca Six | Ugein Six | Wagen Six | Walcon 6 | Welmy Six | Wester | Windsor Six
Dia Six | Ehira Chrome Six | Enon Six | Flora | Flashline | Fujipet | Harmony | Mikono-6 | Ponix | Rich-Ray-6 | Shumy | Weha Chrome Six

Bielik
17-06-2010, 19:26
ale z camerapedii lecicie, przepisywanie internetu powinno byc karalne.

Jacek_Z
17-06-2010, 21:00
Właśnie się zastanawiałem gdzie to wygrzebali :)

wpkx
17-06-2010, 21:59
(...) | Beautyflex |(...)| Cosmoflex |(...)| Zenobiaflex


Właśnie się zastanawiałem gdzie to wygrzebali :)

Marcin ma Flex-Generator :D

freefly
18-06-2010, 02:46
Aparat dalmierzowy to lustrzanka. W dalmierzu jest lustro i pryzmat.:mrgreen: