PDA

Zobacz pełną wersję : Złamana klapka (zapinka) do karty SD w D5000



JDavid
10-06-2010, 14:11
Posiadam całkiem nowy Nikon D5000. Niestety wyciągnąłem kartę SD z aparatu i nie zapiąłem zapinki w aparacie. Ponieważ włożyłem do torby a następnie torba spadła, zapinka złamała się :(

Oprócz zapinki wyłamał się także plastik wewnątrz podtrzymujący zapinkę.

Aparat jest jeszcze na gwarancji (kupiony 3 m temu). Proszę was o informacje gdzie mogę to naprawić (w miarę tanio, najlepiej w Poznaniu) i czy musi to być oryginalny serwis Nikona w Warszawie by zachować gwarancję. Czy też naprawienie tego podtrzymującego zapinkę ma sens (względem kosztów)?

Zdjęcia mojej nieszczęsnej sytuacji:
http://img251.imageshack.us/i/zapinka1.jpg/
http://img821.imageshack.us/i/zapinka2.jpg/

Byłbym wdzięczny za wszelkie wypowiedzi.

amirez
10-06-2010, 18:44
Sądzę, iz naprawić się nie da. Możliwa będzie jedynie wymiana na nową klapkę.
W Poznaniu gwarancyjnie tego nie zrobią, bo serwis na Postępu.
Na Postępu też mogą tego nie uznać.
---------------------------------------------
Poszukaj serwisy w Poznaniu i sprawdź ile to kosztuje.
Ew. jak czujesz się na siłach to poszukać na e-bayu klapki.
Jednak z tego co się orientuję takie duperele są okropnie drogie,
lub samemu skleić i zapomnieć ;)

ruffio
10-06-2010, 20:28
Uszkodzenie mechaniczne nie podlega gwaranicji. Na Postępu zrobią to odpłatnie, ale dalej będziesz miał gwarancję.

demas
11-06-2010, 10:57
dzoeń i zapytaj jaki koszt, o ile nie zabije Cie jakaś niebotyczna suma, to wysyłaj i po sprawie, czy kleić? jeśli ma się niepewne ręce to można coś pochramolić* dodatkowo a tego byśmy nie chcieli. moze faktycznie szukaj na ebayu, moze cła z Ciebie nie zedrą. może nawet uda ci się złapać jakiś kompletnie rozwalony model nikona który ma taką samą klapkę, nie sądzę by była ona inna w każdym modelu. działaj. powodzenia!

JDavid
11-06-2010, 12:03
Na eBay-u koszt klapki z transportem do Polski wynosi 33,91$.

Po przesłaniu zdjęć i prośbę o wycenę otrzymałem informację, że koszt naprawy na Postępu wyniesie ok. 90,00 zł. Zaznaczono jednakże, że dokładny koszt potwierdzi sporządzony przez technika kosztorys.