Zobacz pełną wersję : Jaka głowica
Jaką głwicę zakupić... Czy kulową czy trójwymiarową...
polecam Manfrotto 141RC ze swojej jestem bardzo zadowolony, warto było
To zależy do czego chcesz używać. Jak do lekkiej maszyny i szybkiego fotografowania to lepsza kula - jak do wlniejszego kadrowania z większą kontrolą poszczególnych osi - landszaft jakiś na przykład - lepiej 3D. Do większych zabawek oczywiscie większa głowica i to wudaje mi się że w "segmencie konsumenckim" taniej można kupić 3D o porównywalnej wytrzymałości do kuli. Jak planujesz mieć tylko lekką cyfrę i jakiś niezawielki obiektyw to taka zgrabna kulka do szybkiego focenia będzie wygodniejsza. 141RC to bardzo dobra glowica - niedroga i solidna, przyjemna w pracy i dla większości wystarczająca.
ja jestem zwolennikiem kulowej
przez szybkosc oczywiscie
jeden ruch i dowolny kadr masz ustawiony
do normalnego focenia kulowa
do bajerow typu panorama co 1 stopien albo sprzet 10kg to juz inna sprawa
ze stabilnoscia tez nigdy nie mialem problemow ze swoja 486RC2
Maciekkk
11-12-2006, 08:24
Przesiadłem się z 141RC na 486RC.
141RC stabilna, wielka, nie wygodna w użyciu.
Z kulową na początku nie mogłem sobie dać rady lecz po kilku dniach przyzwyczaiłem się i bardzo sobie chwalę obsługę jedną gałką.
tylko tyle ze ja w wiekszosci przypadkow to polecam kulowa od 486 wzwyz
484 raczej do monopodow bo malutka jest
generalnie ostatnia cyferka w nazwie glowicy to udzwig
ale praktyka mowi by dzielic to przez dwa :)
Maciekkk
11-12-2006, 11:23
Pomyliłem modele :) mam 486.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.