PDA

Zobacz pełną wersję : Kompresja w PhotoShop 7 CE



Antonina
22-04-2005, 19:16
Witam
może komuś z expertów będzie wydawać sie moje pytanie śmieszne ale dzisiaj zauważyłam że po poprawkach w Photoshopie jak zamykam zdjecie program pyta jaka ma byc jakość na suwaku przesuwam na najlepszą jakość a na dole 2MB ale zauważyłam ze mimo to zdjęcia są mniejwiecej mniejsze srednio o 1 MB ,i w związku z tym mam do Was pytanie jak zapisac zdjecia po poprawkach bez dodatkowej kompresji
Pozdrawiam

Art
22-04-2005, 19:21
Zapisz w formacie niekompresującym albo stosującym kompresję bezstratną - np PSD albo TIF. Niestety rozmiar takiego pliku będzie znacznie większy.

Pozdrawiam

Antonina
22-04-2005, 19:26
A jak w takim razie bedzie wygladala sprawa podczas wywołania na mini labie bo wiem ze przyjmują tylko w JPG ? czy ja sie myle
Pozdrawiam

Anonymous
22-04-2005, 19:38
Ponowna kompresja niesie zawsze jakies straty ze soba... zapisuj z maksymalna jakoscia -1 (lub -5 jesli suwak ma max. wartosc 100), jesli chcesz nie stracic za duzo (roznica bedzie na pewno niezauwazalna). Niestratne sa niektore transformacje JPG, np. obrot o 90* lub odbicie pionowe zdjecia, reszta niestety polega na zdekodowaniu pliku JPG a potem ponownym go zakodowaniu (znowu stratnie i znowu ze strata informacji!)...

Art
22-04-2005, 19:56
Ponowna kompresja niesie zawsze jakies straty

Niestety to fakt...

"Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan rura..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Antonino trochę na temat kompresji jpg możesz przeczytać tutaj (http://www.cdrom.pl/index.php?title=Degradacja_jakosci_JPEG)


Pozdrawiam

Antonina
22-04-2005, 20:52
Z góry dziekuje za podpowiedz pozostaje mi jednak Nikon Capture Editor
Pozdrawiam wszystkich :D :D :D :D

sinner
22-04-2005, 21:43
Metodą prób i błędów , najczęściej daje się fotki do jednego laba tak więc może niech laboranci Ci trochę pomogą