PDA

Zobacz pełną wersję : Witryna Roku 2006!



admin
06-12-2006, 12:59
Kochani, dzieki m.in. naszym glosom, udalo sie wprowadzic ta ciekawa witryne do finalu konkursu na najlepsza witryne roku (zwyciestwo w listopadowej edycji). Byloby fajnie, gdybysmy teraz wprowadzili ja na szczyt tej listy... Wiem ze drzemia w nas takie mozliwosci, proponuje wiec oddanie glosu jak najszybciej :)

Link do glosowania (http://www.dtp.pl/witrynaroku2006/?id_witryny=66)

pebees
06-12-2006, 13:05
No... a jak wygra, to co nam da Nikon Polska? Darmowy drugi rok gwarancji? Nie? No to chociaż może naprawy w ciągu 2 tygodni? Nieee.. rozmarzyłem się :) Ale zagłosowałem :)

Dyziek
06-12-2006, 13:07
Głos oddany:)

JK
06-12-2006, 13:11
To może w zamian za takie masowe głosowanie NP zobowiąże się do przemyślenia sprawy działania polskiego serwisu i rozszerzenia gwarancji na sprzęt do 2 lat. Są to takie drobne standardy europejskie, które wskazują na stosunek firmy do klientów (również tych z forum). Jak dotychczas, współpraca forumowiczów z NP ma charakter raczej jednostronny. My dostarczamy NP dość dużą ilość gotówki, a NP nas koncertowo olewa.

Niedzwiedz
06-12-2006, 13:15
podpisuje sie za JK :)

pebees
06-12-2006, 13:16
JK olewają, bo mają to gdzieś. A gdyby tak forum odcięło się od NP, i na pierwszej stronie życzyło wszystkim zakupu innej marki, bo serwis Nikona jest do kitu, to może by się coś zmieniło.

holka
06-12-2006, 13:19
zaglosowane :)

JK
06-12-2006, 13:26
Wystarczy, że ktoś zajmujący sie handlem sprzętem foto nawiązaże ściślejsze kontakty z dystybutorem w Niemczech i będzie pośredniczył zarówno w zakupie sprzętu, jak też w kontaktach z serwisem. Przeszkód formalnych nie ma. Napewno można zarobić sensowne pieniądze. Trzeba tylko chcieć się tym zająć i to wszystko zorganizować. Myślę, że takie przedsięwzięcie może zyskać duże poparcie na forum. A na stronę NP nie zagłosuję, do czasu aż NP zacznie mnie traktować tak samo jak innych obywateli EU.

pebees
06-12-2006, 13:43
JK ciekawy pomysł.. hmm... ;-)

pdzran
06-12-2006, 13:49
Zaglosowalem.

bubel
06-12-2006, 13:58
NP leje na nas, a my jeszcze im robimy dobrze... ech...

swoja droga nikon chyba ma najlojalniejszych klientow na swiecie :D beda nas batozyc, zabierac silniczki z body, autoryzowac najgorsze serwisy pod sloncem... a my nadal bedziemy im oddawac swoje wyplaty :D ...i glosy w ankietach na strone ich "serwisu" :D

ale zaglosowalem... dla nagrody, zeby nie bylo :D

Czornyj
06-12-2006, 14:12
To ja tylko chciałbym wszystkim zwrócić uwagę, że nie jest to głosowanie mające na celu pokazać przywiązanie do firmy, że nie chodzi tu o to by wyrazić niezadowolenie z serwisu - jednym słowem nie głosujemy "na Nikona", tylko na PROJEKT strony www, nie mamy docenić pracy serwisu, a pracę grafika, jako fachowość, poczucie smaku i wyrobienie estetyczne. Co do tego ma lojalność, czy prężność naszej społeczności internetowej!

I nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy z tego powodu oczekiwać jakichkolwiek korzyści - czy sugerujecie, że Nikon powinien sobie "kupić" nasze głosy? "Dać nam w łapę" by zdobyć nagrodę, którą potem może wykorzystać marketingowo? I mało tego - dlaczego ma nas qrv przekupywać czymś, co nam się do ch.... ciężkiego i tak teoretycznie należy???????? Przecież to jakieś bzdury pier...e!!!!
Ale widać w tym kraju standardy życia politycznego wywierają coraz większy wpływ na nasz sposób myślenia :(

Dyziek
06-12-2006, 14:30
Czornyj, stanowcza i ostra wypowiedz. Ale masz rację, trzeba oddzielić te dwie rzeczy, oceniamy projekt strony www a nie politykę serwisową Nikon Polska.

bubel
06-12-2006, 14:36
no ja tam nie wiem, ale...

są to najlepiej przygotowane merytorycznie i graficznie strony internetowe

pozatym strona nikon.pl startuje jako:

Producenci: Nikon, www.nikon.pl (pazdziernik 2006)

pebees
06-12-2006, 14:48
Czornyj więc głosujmy na http://nikonimaging.com/global/index.htm :)

pebees
06-12-2006, 14:51
(..)
I nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy z tego powodu oczekiwać jakichkolwiek korzyści - czy sugerujecie, że Nikon powinien sobie "kupić" nasze głosy? "Dać nam w łapę" by zdobyć nagrodę, którą potem może wykorzystać marketingowo? I mało tego - dlaczego ma nas qrv przekupywać czymś, co nam się do ch.... ciężkiego i tak teoretycznie należy???????? Przecież to jakieś bzdury pier...e!!!!


Czemu nam się to teoretycznie tylko należy?

JK
06-12-2006, 14:59
.... jednym słowem nie głosujemy "na Nikona", tylko na PROJEKT strony www, nie mamy docenić pracy serwisu, a pracę grafika, jako fachowość, poczucie smaku i wyrobienie estetyczne. ....

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nagrodę otrzyma grafik, który stronę zaprojektował. Pierś do orderów wypnie naczalstwo z NP. Grafik dostanie najwyżej uścisk dłoni prezesa i może pare groszy na piwo.

Propozycja potraktowania tego głosowania jako plebiscytu wyszła od admina. W Jego poście nie ma ani słowa o tym, żeby stronę prównać z innymi i zagłosować na najlepszą. Tam nie ma argumentów merytorycznych za tą stroną (tak na marginesie stroną, z kilkoma grubymi błędami). Tam jest wyraźnie napisane, żeby głosować na stronę NP, bo to Nikon i "wygłosować" nagrodę dla NP. Moim zdaniem nie należy tych spraw mieszać. Jeśli ma to być ocena projektu graficznego strony, to niestety znam dziesiątki lepszych. Jeśli to ma być plebiscyt za NP, to pytanie dlaczego mamy to robić, jeśłi NP nas wszystkich olewa? No, może nie wszystkich.

bubel
06-12-2006, 15:20
swoja droga sie zastanawiam, czy ten "design" strony nie jest przypadkiem narzucony "odgornie"... jakos nie wydaje mi sie zeby go projektowal polak...

Czornyj
06-12-2006, 16:39
Propozycja potraktowania tego głosowania jako plebiscytu wyszła od admina.

No więc właśnie mi osobiście się wydaje, że taka forma rozmija się nieco z ideą tego konkursu. Podobnie jak branie pod uwagę tego, że serwis jest ch...


swoja droga sie zastanawiam, czy ten "design" strony nie jest przypadkiem narzucony "odgornie"... jakos nie wydaje mi sie zeby go projektowal polak...
Wbrew pozorom - Polak potrafi.

JK
06-12-2006, 18:39
Wiesz, jeśli ma to być wyraz poparcia dla NP, a tak zaproponował to admin, to właśnie na miejscu jest ocena serwisu, ocena warunków gwarancyjnych, itp. Bo co niby mamy popierać? Olewanie nas wszystkich? Gwarancje krótsze niż w innych krajach? Zawyżane ceny? Zrobienie nowej strony internetowej ma być powodem przyznania szefom NP kolejnej nagrody "wygłosowanej" przez olewanych użytkowników? To tych szefów NP tylko utwierdzi w przekonaniu, że dobrze robią olewjąc klientów. I nie ma to nic wspólnego z oceną firmy NIKON Japan oraz z jej wyrobami. Kupuję je dlatego, że są dobre i przeszkadza mi tylko NP, które jest jednym z najsłabszych ogniw tego łańcucha. I za to mamy ich popierać? Żeby jaśnie pan prezes powiesił sobie w gabinecie kolejny dyplom zamiast zająć się naprawą własnej firmy? Zwyczajnie nie warto do tego przykładać ręki.

Niedzwiedz
06-12-2006, 18:44
napiszmy takiego maila do firmy nikon polska bedzie wiadomo ze szefowie o tym wiedza
:)

oficjalniego z forum i z tysiacami podpisow

bubel
06-12-2006, 20:22
Wbrew pozorom - Polak potrafi.

sorki jezeli sie nie zrozumielismy, ale nie pisalem tego w takim znaczeniu :) zgadzam sie ze "polak potrafi" (chociaz to bardziej zalezy od czlowieka, niz narodowosci ;) ), ale po prostu te wszystkie strony nikona (nikon.pl, nikon.de, nikon.fr, etc.) wygladaja jak robione na jedno kopyto, wiec mam watpliwosci do tego, czy nikon zlecil projekt layoutu akurat dla polaka... niemniej pewnosci nie moge miec, bo tego nie wiem, ot po prostu takie przypuszczenia

Czornyj
06-12-2006, 21:09
Wiesz, jeśli ma to być wyraz poparcia dla NP, a tak zaproponował to admin, to właśnie na miejscu jest ocena serwisu, ocena warunków gwarancyjnych, itp. Bo co niby mamy popierać? Olewanie nas wszystkich? Gwarancje krótsze niż w innych krajach? Zawyżane ceny? Zrobienie nowej strony internetowej ma być powodem przyznania szefom NP kolejnej nagrody "wygłosowanej" przez olewanych użytkowników? To tych szefów NP tylko utwierdzi w przekonaniu, że dobrze robią olewjąc klientów. I nie ma to nic wspólnego z oceną firmy NIKON Japan oraz z jej wyrobami. Kupuję je dlatego, że są dobre i przeszkadza mi tylko NP, które jest jednym z najsłabszych ogniw tego łańcucha. I za to mamy ich popierać? Żeby jaśnie pan prezes powiesił sobie w gabinecie kolejny dyplom zamiast zająć się naprawą własnej firmy? Zwyczajnie nie warto do tego przykładać ręki.
JK - przecież wyraźnie napisałem, że uważam ten konkurs za wyraz poparcia dla zdolnego projektanta, nie dla NP. Gdyby to był konkurs na najbardziej debeściarskiego dystrybutora, to sam nie znalazłbym ani jednego powodu na to, by na nich głosować. Co do samej witryny (żeby w tej sprawie była pełna jasność) - też nie zachęcam nikogo do głosowania.

Czornyj
06-12-2006, 21:12
sorki jezeli sie nie zrozumielismy, ale nie pisalem tego w takim znaczeniu :) zgadzam sie ze "polak potrafi" (chociaz to bardziej zalezy od czlowieka, niz narodowosci ;) ), ale po prostu te wszystkie strony nikona (nikon.pl, nikon.de, nikon.fr, etc.) wygladaja jak robione na jedno kopyto, wiec mam watpliwosci do tego, czy nikon zlecil projekt layoutu akurat dla polaka... niemniej pewnosci nie moge miec, bo tego nie wiem, ot po prostu takie przypuszczenia

Masz rację, sorki. Patrząc na stronę Nikon USA odniosłem mylne wrażenie, że każdy ma inną, ale widzę że na Europę jest odgórnie narzucony layout, który tylko ktoś lokalizował. Czyli wychodzi na to, że właściwie nie wiadomo o co chodzi...

ALF
07-12-2006, 14:20
a ja nie zagłosuję w proteście przeciwko przerwaniu produkcji D50 :D

TomaszD
07-12-2006, 23:16
+ 1 głos

KECIF
07-12-2006, 23:45
Wątpie że się zmieni serwis ale głos na "Nikosia" oddałem.

sailor
08-12-2006, 00:07
a ja mimo sympatii do marki i bedac na etapie wyboru nowej puszki nie zaglosuje .. i w duzej czesci zgadzam sie z wypowiedzia JK .. jakos nie chce byc po raz kolejny czescia dojnej krowy NP, a za taka uwazam nasze forum i szczerze mowiac czuje coraz wiekszy niesmak widzac jak forum dziala i napedza kase NP a NP ma to w glebokim powazaniu.

pyetya
08-12-2006, 00:29
pełne poprarcie dla JK - Panie i panowie, NP dyma nas za przeproszeniem a my jeszcze mamy się uśmiechać? Dziękuję, postoję. Prawdę mówiąc dziwi mnie, że tak dobrze prosperujące forum jeszcze się nie zorganizowało i nie dało Nikon Polska ostro popalić kontaktując się z Nikon Japan i wykładając kawę na ławę. Moim zdaniem jedyna droga to zmasowany mailing na Nikon Japan, ew. zbiorowy mail z podpisami forumowiczów.

podsumowując - mojego głosu nie dostaniecie panowie z NP

sylwan
08-12-2006, 00:39
zagłosowałem

puchbeary
08-12-2006, 08:41
Ja też nie głosuję. Dlaczego? Bo w pełni zgadzam się z JK. Jak zmieni się polityka firmy to bedę na nich głosował nawet w nocy o północy. Sprzęt który używam to rewelacja - jego serwisowanie to już rewelacyjna porażka.

Pilot-Pirx
08-12-2006, 11:41
NIE GŁOSUJĘ

Forum powinno służyć pomocą jego użytkownikom. Szukałem instrukcji do lampy, no ale niestety nie mogę o nią nawet zapytać na forum...

Pozdrawiam

pyetya
08-12-2006, 12:07
Zamiast tego głosowania zróbmy lepiej akcję pt. "Drogi Zarządzie Nikon Japan..." - zero sentymentów (jeśli ktoś takowe przejawia). Dość mam bycia klientem drugiej kategorii, wyższe ceny, krótsze gwarancje, skandaliczny serwis (przyznaję - osobiście nie musiałem na szczęście korzystać, ale opisy forumowiczów mi wystarczą w tym wypadku).

Uważam także, że należy to zrobić już teraz - nie wierzę w żadne ewentualne deklaracje poprawy ze strony tej firmy, jak nie poczują nad sobą bata, to nic się nie zmieni.

admin
12-12-2006, 16:11
Powiedzcie mi drodzy forumowicze, co wspolnego ma z Waszymi zalami strona Nikon Polska, a jak sami zauwazyliscie, ogolny wyglad stron koncernu na calym swiecie? Czytam z niedowierzaniem Wasze posty i nie potrafie znalezc usprawiedliwienia dla wiekszosci komentarzy w stylu: "bo serwis", "bo nie moge sciagnac instrukcji" itd. Oceniajacie strone nie zas firme! Nie podoba Wam sie, nie glosujecie. Przeciez nikt nikogo nie zmusza. Uwazam ze krzywdzicie to co w dzialaniach tej firmy jest dobre. Marketing Nikona stoi na wysokim poziomie i temu nikt nie zaprzeczy. Wyzszymj niz serwis i to kolejna prawda. Ja zaglosowalem, bo strony Nikona podobaja mi sie bardziej niz poprzednie, podobaja mi sie bardziej niz "nawalone" flashem inne strony biorace udzial w konkursie. W jakims procencie zdecydowalo rowniez to, ze staram sie aby forum Nikona mialo swoje miejsce w necie. Nie dzieki firmie, ale dzieki Wam i odrobine mnie. Chcecie polemizowac? Prosze, tylko argumentami przeciwko stronie a nie koncernowi.

hesja
12-12-2006, 17:04
nie moge uwierzyc...
Piotrek podrzuca linke dla chetnych do glosowania na STRONE NIKON.PL
podoba sie STRONA glosuj!
nie podoba sie strona nie glosuj albo napisz co Ci sie w niej (stornie nikon.pl) nie podoba
ze za zolta, ze za czarna ze za krzywa...

a ludziska o serwisie i... innych sprawach juz 1000 razy przemaglowanych
no i o tym jak zwykle ile to Nikon powinien nam dac za to ze laskawie kupilismy jego aparaty, ze zaglosowalismy itd itp to chyba typowo polskie (patrz: co trzeba zrobic by pracowac w danej partii)

oddalem glos
stronka mi sie podoba
dlaczego?
szybko i sprawnie mozna dojsc do info o sprzecie
ladnie ze smakiem zrobiona graficznie
brakuje mi tylko duuuzych powiekszen zdjec sprzetu
ale to drobiazg :)

ps. ciekawe kiedy dostane za to z nikon polska samochod... moze byc z logo nikon :)
truuudno :)

pebees
12-12-2006, 23:07
(..)
Marketing Nikona stoi na wysokim poziomie i temu nikt nie zaprzeczy. Wyzszymj niz serwis i to kolejna prawda.
(..)

Wybacz, ale powyższe jest nielogiczne. Delikatnie mówiąc.


Ja zaglosowalem, bo strony Nikona podobaja mi sie bardziej niz poprzednie, podobaja mi sie bardziej niz "nawalone" flashem inne strony biorace udzial w konkursie.

I ja też z tego powodu zagłosowałem. Drażni mnie jedynie to, że nie zawierają kompletu informacji o sprzęcie.

admin
12-12-2006, 23:43
Nie zrozumiales ze odnosze sie oddzielnie do serwisu i do marketingu? Co w tym nielogicznego? Znam nieco lepiej strukture tej firmy i napisalem co napisalem.

pebees
13-12-2006, 08:12
Nie zrozumiales ze odnosze sie oddzielnie do serwisu i do marketingu? Co w tym nielogicznego?

Więc tak.. jest sobie firma X. Ta firma produkuje produkt Y. Produkt Y ma jakiś wygląd, jakieś funkcje, jakąś cenę, jakąś gwarancję (i wiele wiele innych cech z punktu widzenia marketingu zarówno firmy jak i produktu, tak ogólnie). Marketing firmy X polega w takim przypadku na wszelkich działaniach związanych zarówno z przedsiębiorstwem, firmą, marką jak i samym produktem Y (i innymi produktami) w całym cyklu jego życia. Przy czym zakłada się, że cykl życia produktu to czas od pomysłu/projektu produktu do końca jego związków z firmą go produkującą, czyli w tym przypadku gwarancji.
Z powyższego wynika wprost, iż zdania 'Marketing Nikona stoi na wysokim poziomie i temu nikt nie zaprzeczy. Wyzszym niz serwis i to kolejna prawda' stoją ze sobą w sprzeczności, o ile mowa o jakości marketingu i jakości serwisu.


Znam nieco lepiej strukture tej firmy
Lepiej od czego?


i napisalem co napisalem.A tego nie da się ukryć :)

Jak już podpadam, to może do końca :D
Czornyj:


(..)
I nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy z tego powodu oczekiwać jakichkolwiek korzyści - czy sugerujecie, że Nikon powinien sobie "kupić" nasze głosy? "Dać nam w łapę" by zdobyć nagrodę, którą potem może wykorzystać marketingowo? I mało tego - dlaczego ma nas qrv przekupywać czymś, co nam się do ch.... ciężkiego i tak teoretycznie należy???????? Przecież to jakieś bzdury pier...e!!!!


Czemu nam się to (gwarancja, obsługa pogwarancyjna itp.) teoretycznie tylko należy?



Odnoszę ostatnio wrażenie, że coraz trudniej wyrazić na tym forum swoje zdanie tak, by nie było jakichś ale-żale czy innych opeer od moderatorów/adminów. Szczególnie, gdy zdanie to jest odmienne, niż zdanie moderatorów. Nie wiem czym to jest spowodowane, bo wydawać by się mogło, że forum dyskusyjne służy umożliwieniu dyskusji jego użytkownikom. Dyskusji wszelkimi ich wadami, z dygresjami i paralelami zmieniającymi tor tematyczny wątków. Czyżby słuszym było użycie słów 'wydawać by się mogło' ?

JK
13-12-2006, 12:59
Miałem już niczego nie pisać w tym wątku, ale się nie da.

Szanowny panie Piotrze, jeśli dział marketingu, wiedząc o kłopotach z serwisem, wiedząc o gwarancjach krótszych niż w innych krajach Unii Europejskiej, wiedząc o zawyżanych cenach sprzętu, intensywnie reklamuje swoje produkty na stronie internetowej i wmawia potencjalnym klientom, że zakup takiego sprzętu od NP to bardzo dobra inwestycja, to jest to zwykłe nadużycie. Nie da się rozdzielić działań marketingowych NP od poziomu cen, długości gwarancji, czy jakości serwisu i żadna strona internetowa tego nie zmieni. Tak dla przypomnienia - wszystkie te zagadnienia maja swoje odbicie w stronie internetowej NP, oceniając stronę internetową możemy się więc do tych informacji odnosić. Mamy tam cennik z horrendalnymi cenami, mamy tam dział wsparcia technicznego, mamy tam dział serwisu, który działa tak jak działa. Czyli wyraźnie widać, że nie daje się tego traktować oddzielnie i że panie z marketingu NP dobrze o tym wiedzą. Wiedzą też o tym, a przynajmniej powinny wiedzieć, że utrzymywanie monopolu na autoryzowane naprawy serwisowe sprzętu Nikona to decyzja zależna wyłącznie od spółki NP, która reprezentuje Nikona w Polsce, że to nikt inny jak NP ustala niekorzystne warunki gwarancji, że nie chce respektować gwarancji europejskiej i utrudnia to jak tylko może, że to właśnie NP ustala wysokie ceny sprzętu i kiepsko organizuje sieć sprzedaży, że to właśnie NP jest odpowiedzialny za decyzję o braku w Polsce choćby jednego miejsca, gdzie można by "pomacać" przed zakupem każdy sprzęt Nikona, każdy obiektyw Nikona, nawet AFS 200-400 VR, czy AFS 600, bo są to zbyt drogie zabawki, żeby je kupować w ciemno. Podobno na ulicy Postępu w Warszawie znajduje się salon Nikona, tylko jakoś go tam znaleźć nie można. To są fakty - fakty dotyczące marketingu NP w takim samym stopniu jak ta nieszczęsna strona internetowa. Z tym się dyskutować nie da, bo wszyscy z nas wiedzą jak jest, a wszystkie te fakty mają niestety swoje odzwierciedlenie na stronie NP.

pebees, zapomniałeś jeszcze o jednym. Nie wiem, czy nie najważniejszym, czyli o tym co sie nazywa SERWIS POGWARANCYJNY. To właśnie jakość serwisu pogwarancyjnego w bardzo dużej mierze decyduje o postrzeganiu firmy przez klientów. W cywilizowanym świecie zakup sprzętu trwa kilka godzin, u nas czasem kilka lub kilkanaście dni, później jest chwila radości z nowych zabawek, ale ten sprzęt używa się latami. Jeśli firma jest wiarygodna, to naprawy w okresie gwarancji (lub dwuletniej rękojmi - w przypadku osób fizycznych, o czym się jeszcze zapomina) powinny być zagadnieniem pomijalnym, a klient powinien być traktowany nad wyraz poważnie, bo zbyt częste i źle usunięte awarie sprzętu w okresie gwarancji mocno osłabiają wizerunek producenta. Sprzęt nie powinien sie w tym czasie psuć - jeśli się psuje i są kłopoty z naprawą, to powstaje obiegowa opinia: takiego sprzętu kupować nie warto i żaden marketing ze stronami internetowymi nic tu nie pomoże.

I na zakończenie powiem szczerze, układy i układziki mnie, jako klienta i użytkownika sprzętu firmy Nikon, nie obchodzą. Ciągle mam nadzieję, że może kiedyś ktoś w NP (lub może w centrali Nikona w Japonii) zrozumie, że klientów zostawiających w NP własne ciężko zapracowane pieniądze (nierzadko w dużych ilościach) należy traktować poważnie, a nie jak piąte koło u wozu. A jeśli to się zmieni, to klienci będą się identyfikowali z firmą zwaną NP i nikogo nie trzeba będzie zachęcać do głosowania na stronę internetową NP.

Kaleid
13-12-2006, 13:04
Wszystko to prawda, ale co to ma do oceny funkcjonalnosci i oprawy wizualnej strony www ?

pebees
13-12-2006, 13:10
JK masz rację, nie pisałem o tym. Przede wszystkim dlatego, że o poprawie serwisu pogwarancyjnego można mówić wtedy, gdy serwis gwarancyjny jest ok. No bo jak na gwarancji dają ciała, to po gwarancji tam w życiu nie oddam :)

JK
13-12-2006, 13:14
Moim zdaniem, nie da się oceniać strony NP bez oceny tego, co na tej stronie napisano. A tam napisano miedzy innymi to:

W celu uzyskania informacji o statusie napraw zapraszamy do naszego serwisu przy ul. Postępu 14 w Warszawie, bądź kontakt telefoniczny pod przeznaczonymi wyłącznie do tego celu poniższymi numerami
(022) 607 94 15 lub (022) 607 94 18
bądź przesłanie zapytania na adres: service@nikon.pl (service@nikon.pl)

Ogólne informacje dotyczące spraw serwisowych możecie Państwo uzyskać pod numerem
(022) 607 94 19 lub pod numerem call center (022) 607 94 16.

Serwis został wyposażony w najnowocześniejsze narzędzia, urządzenia diagnostyczne, sprzęt komputerowy, oprogramowania wymagane do napraw zarówno aparatów analogowych, cyfrowych oraz skanerów. W odpowiednim czasie zbudowany został profesjonalny magazyn części zamiennych, który jest systematycznie uzupełniany.

Użytkownik sprzętu Nikona zabezpieczony jest nie tylko w przypadku awarii czy wypadku, ale również przy normalnej eksploatacji związanej z okresowym czyszczeniem i konserwacja produktu.

Fotografowie zawodowi maja specjalne przywileje w serwisie związane z czasem i konsultowanym terminem naprawy.

W szczególnych przypadkach możliwa jest pomoc serwisu w miejscu wskazanym przez Klienta. Na usługi pogwarancyjne udzielamy 6 miesięcy gwarancji. Sprzęt można dostarczyć do serwisu za pomocą firmy kurierskiej.

Zapraszamy od pn. do pt. w godz. 9.30-18.00

Serwis Nikon Polska Sp. z o.o.
Ul. Postępu 14 wejście od Marynarskiej
02-676 Warszawa
tel. +48 (22) 607 94 18, 607 94 15
fax. + 48 (22) 607 94 21
e-mail: service@nikon.pl (service@nikon.pl)

Napisano tez o cenach:

D80 - 3799 PLN
D200 - 6899 PLN

Strona internetowa to nie dzieło malarza oceniane pod kątem artystycznym, tylko publiczna komercyjna informacja o firmie i jej produktach.

holka
13-12-2006, 14:02
dobra panowie, czy w takim razie zakladamy, ze black color studio, ktorego strona w tej chwili prowadzi w rankingu, ma super ceny, najbogatsza oferte, najlepszy sprzet studyjny, zawsze sie mozna do nich dodzwonic, realizuja wszystko terminowo i w wysokiej jakosci, ze wszystkie pokazane tam modelki sa najpiekniejsze w kraju? Podejrzewam ze te 208 osob, ktore jak dotad oddalo glos na te strone, pojecia o tym wszystkim nie ma, bo zaglosowali NA STRONE, ktora im sie WIZUALNIE i FUNKCJONALNIE PODOBA, a nie NA FIRME!
BO NA TYM TEN KONKURS POLEGA

naprawde juz mi rece opadaja jak to wszystko czytam...

pebees
13-12-2006, 14:12
dobra panowie, czy w takim razie zakladamy, ze black color studio, ktorego strona w tej chwili prowadzi w rankingu, ma super ceny, najbogatsza oferte, najlepszy sprzet studyjny, zawsze sie mozna do nich dodzwonic, realizuja wszystko terminowo i w wysokiej jakosci, ze wszystkie pokazane tam modelki sa najpiekniejsze w kraju? Podejrzewam ze te 208 osob, ktore jak dotad oddalo glos na te strone, pojecia o tym wszystkim nie ma,
(..)


Nie, w kontekście tej dyskusji zakładamy, że te 208 osób jest z nich zadowolonych albo, jak sama napisałaś, nie mają o tym w ogóle pojęcia ;-)

JK
13-12-2006, 14:44
...... Podejrzewam ze te 208 osob, ktore jak dotad oddalo glos na te strone, pojecia o tym wszystkim nie ma, bo zaglosowali NA STRONE, ktora im sie WIZUALNIE i FUNKCJONALNIE PODOBA, a nie NA FIRME!
............ naprawde juz mi rece opadaja jak to wszystko czytam...

Oczywiście masz rację. Są następujące możliwości wyboru:

1 - można głosować, bo się strona podoba, a firmy nie znamy.
2 - można głosować, bo strona nie jest najgorsza, a na dodatek uważamy, że firma na to zasługuje.
3 - można głosować, pomimo że wiemy o tym, że firma na jakiekolwiek poparcie nie zasługuje.
4 - można nie głosować dlatego, że wiemy o tym, że firma nie jest tego warta.
5 - można nie głosować, bo strona się nie podoba, a firmy nie znamy.

Coś widzę, że adminom i moderatorom najbardziej pasuje wersja 3 (no, chyba że w pojedynczych przypadkach wchodzi w grę lepszy niż zazwyczaj kontakt z NP i w konsekwencji wersja 2 - wtedy mogę Was zrozumieć). Mnie i jak sądzę, sporej części klientów firmy NP, bardziej pasuje wersja 4. I może tym się właśnie różnimy. Dodam tylko, że bardzo bym chciał w następnej edycji konkursu zakwalifikować się do grupy 2, ale coś mi się to słabo widzi, bo jakoś oznak zmian w podejściu NP do klientów nie widać - choć to takie proste.

A ręce to Ci opadną, jak będziesz musiała bez niczyjej pomocy i bez niczyich znajomości (jak zwykły klient - użytkownik sprzętu Nikona) załatwiać sprawy napraw w serwisie NP, czego Ci oczywiście nie życzę, bo to by graniczyło z sadyzmem.

Antonina
13-12-2006, 14:47
Ja się przyznaję bez bicia ;) że jeden głos z tych 208 a dokładnie ostatni jest mój nie znam strony nawet nie wiem co na niej jest zagłosowałam tylko dlatego aby strona NP nie wygrała i nie interesuje mnie czy głosujemy na oprawę strony czy markę dla mnie jest to strona Nikon PL i gdyby wygrała Panowie czy może Panie z marketingu przerobili by to na kolejny sukces Firmy a w tej Firmie podejście do klienta jest nie do zaakceptowania dla mnie. Dlaczego nie znoszę tej Firmy ponieważ dwa lata temu uderzyłam obiektywem o ściankę i przestał działać pisałam do serwisu bo dodzwonić się nie było w stanie nie odpisali na ani jeden mój e-mail nie liczyłam na naprawę w ramach gwarancji byłam zdecydowana zapłacić za tą naprawę ale skoro olali mnie to teraz ja ich mogę w ten sposób potraktować
Pozdrawiam

sailor
13-12-2006, 15:42
zaglosowali NA STRONE, ktora im sie WIZUALNIE i FUNKCJONALNIE PODOBA, a nie NA FIRME!
BO NA TYM TEN KONKURS POLEGA
naprawde juz mi rece opadaja jak to wszystko czytam...

niekoniecznie .. moga byc ZADOWOLONYMI kleintami firmy .. a moga rowniez miec dobrych znajomych ..albo tak jak napisalas moga nie wiedziec ze frma jest do d..y.

natomiast w przypadku NP w pelni popieram JK .. przy tak ZENUJACYM podejsciu NP do klientow i umieszczaniu nieprawdziwcyh informacji na stronie (bo informacja o magazynie czesci szczegolnym traktowaniu klienta i profesjonalnym serwisie jest jak dla mnie klamstwem w zywe oczy) nie powinni dostac nawet jednego glosu.

glosujac na strone glosujesz jednoczsnie na firmie .. i nic tego nie zmieni ..
a glosowanie na kolejny sukces marketingowy firmy ktora od poczatku istnienia nie mazamiaru zainteresowac sie swoimi klientami jest dla mnie sikaniem do wlasnego ogrodka. ale na szczesci emamy wolna wole uzytkownikow i kazdy postapi wg jednego z punktow wymienionych przez JK

pyetya
13-12-2006, 15:49
a mi się podoba to, co zrobiła Antonina: głosuję na konkurencję hehe - 209 jest mój, i jak wrócę z pracy też sobie kliknę

michtet
13-12-2006, 16:03
dobra panowie, czy w takim razie zakladamy, ze black color studio, ktorego strona w tej chwili prowadzi w rankingu, ma super ceny, najbogatsza oferte, najlepszy sprzet studyjny, zawsze sie mozna do nich dodzwonic, realizuja wszystko terminowo i w wysokiej jakosci, ze wszystkie pokazane tam modelki sa najpiekniejsze w kraju? Podejrzewam ze te 208 osob, ktore jak dotad oddalo glos na te strone, pojecia o tym wszystkim nie ma, bo zaglosowali NA STRONE, ktora im sie WIZUALNIE i FUNKCJONALNIE PODOBA, a nie NA FIRME!
BO NA TYM TEN KONKURS POLEGA

naprawde juz mi rece opadaja jak to wszystko czytam...

Mi tez opadają, ale z całkiem innego powodu. Myślisz, że wszyscy głosowali bo im się witryna PODOBAŁA? Ja myślę wręcz przeciwnie, że większość głosowała bo to strona NIKONA. Admin na początku napisał "Byloby fajnie, gdybysmy teraz wprowadzili ja na szczyt tej listy... Wiem ze drzemia w nas takie mozliwosci, proponuje wiec oddanie glosu jak najszybciej"
Pewnie, że drzemią, sam też mogę oddać głos, tylko czy takie zwycięstwo będzie smakowało, czy ono przyniesie radość? Może lepiej zająć dalsze miejsce i postarać się, żeby w przyszłości zająć wyższe - uczciwą konkurencją!

tumiwisizm
13-12-2006, 21:12
poszlo.

admin
13-12-2006, 23:53
Szanuje Wasze decyzje. Nie mam juz zamiaru odnosic sie do serwisu i innych elementow ktore wzieliscie pod uwage w glosowaniu na strone roku. Moja propozycja skierowana byla do tych ktorzy maja ochote zaglosowac na te strone, nie zas do tych ktorzy uczynili z tego watku krucjate przeciwko koncernowi.

To tyle - zamykam.