PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Posiedzialem, poczytalem, podszkolilem sie...



Sebastianito
08-06-2010, 22:20
Mam nadzieje, ze chociaz troche sie wykupie za te kardynalne bledy ktore popelnilem wczesniej.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/76060057369979158919.jpg)

Wszelkie wypominki mile widziane.

morzon
08-06-2010, 22:33
Tło :o

fIlek
08-06-2010, 22:49
Czy to zdjęcie było robione z drabiny??? Perspektywa i chyba ogniskowa niestety poszerzyła modelkę, a szkoda...

Sebastianito
08-06-2010, 23:15
Modelka jest bardzo niska i nie ukrywam (wcale jej nie ujmując) okrąglutka z powodu stanu blogoslawionego, co do szkła to było to Nikkor 35mm. A co jest złe z tym tłem?

lookash
09-06-2010, 00:18
A co jest złe z tym tłem?
Istny ogień ;)

PrzemQs
09-06-2010, 02:59
Modelka jest bardzo niska i nie ukrywam (wcale jej nie ujmując) okraglodka z powodu stanu blogoslowianego co do szkła to było to Nikkor 35mm. A co jest złe z tym tłem?

Pytanie czy uważasz wszystkich za debili czy sam jesteś ślepy??? bo są tylko te dwie opcje...

I chyba ilość postów nie jest adekwatna do umiejętności...

Do rzeczy... Musisz sam się wystrzelać po buzi i spytać siebie "po kiego grzyba tak kombinuje" najpierw naucz się robić poprawdne zdjęcia później zacznij bawić się w kombinowanie w którym najważniejsze jest to by nie przesadzić!!! Trzeba nabrać smaku gustu i nie wiem jeszcze czego żeby przestał się podobać kicz... a takim kiczem jest m.in. to g*****e tło za modelką . wyżej już kolega napisał o perspektywie i szerokim kącie który jakby nie patrzeć zniekształca...

hehe a pod nickiem mam "oszczędny w słowach" ^^

fumio
09-06-2010, 06:56
PrzemQs aleś gościa wdeptał w ziemię ?! Wow !
Nie wiem czy nie za ostro?

Pozdr.

Pershing
09-06-2010, 09:21
PrzemQs proponuję Ci, żebyś zanim zaczniesz wyskakiwać z takimi teoriami mieszając ludzi z błotem zapoznał się z ich dotychczasowymi osiągnięciami. Sebastian akurat uczy się pracy z modelką jest to dla niego nowy temat, ale zato robi świetne landszafty i w tym jest profesjonalistą w każdym calu. więc zanim zaczniesz go pouczać żeby nauczył się robić dobre zdjecia, to przejrzyj choćby jego profil na deviantart.
Ludzie, to forum schodzi na psy.

A i żeby nie było, obejrzałem Twoje prace i ok, dobry jesteś w temacie beauty, więc może podpowiedz coś koledze zamiast go rugać.

Sebastianito
09-06-2010, 09:53
PrzemQs strzelam sie po twarzy, patrze, czytam i sie ucze. Jak napisali koledzy, jest to dla mnie zupelnie nowy temat w tej czesci fotografi i chce sie nauczyc jak najwiecej. Inspirowalem sie Houserem, u ktorego wklejanie tla jest czyms normalnym i nikt mu tego nie wypomina. Moze z powodu, ze ma juz wyrobiona marke. Skoro uwazasz, ze tlo jest zbyt jasne, widocznie tak jest.

Dzieki Pershing za wstawienie sie za mna, ale bylem przygotowany na zmieszanie z blotem i wcale nie mam o to zalu. Wrecz przeciwnie, dowiedzialem sie co robie zle pomimo takiego (nieprzyjemnego) komentarza. Faktem jest, ze w landszafcie nie narzekam, ale w studio to inna sprawa.

Reasumujac: Nie od razu Rzym zbudowano...

A co do kombinowania w zdjeciach to: Bede bo lubie :)

Mavierk
09-06-2010, 10:00
PrzemQs, jak zrozumieć tony kiczowatych ubrań z Twoich zdjęć? :)

Ale przyznać muszę - tło mogłoby być inne.. i modelka więcej odwagi mieć.

saer
09-06-2010, 10:50
Sebastian - nie wiem jakie kardynalne bledy popelniales wczesniej (z tego co piszesz), ale jezeli moge cokolwiek doradzic to sprobuj nastepnym razem wziac nawet ta sama modelke, ubrac troszkeczke inaczej (moze nawet jakas letnia kiecka albo cokolwiek moze zwiewnego w ten desen albo bardziej eleganckiego) i udez we wmiare proste tlo bez udziwnien. jezeli uzywasz paru zrodel swiatla to wg mnei na razie zrezygnuj i opatentuj sobie jedno zrodlo ktorym sterujsz. nie wiem czego uzywasz.. jezeli strobingu to naloz np. na lampke malego softa, popros kogos byc Ci potrzymal pod roznymi katami przed modelka i zobaczysz ze jedno zrodlo moze wiele ;) kombinuj w ten desen. baw sie swiatlem (nawet zastanym) i wybieraj w miare proste minimalistyczne tla by nie zabic modelki przypadkiem fotografia. sprobuj isc na "golden hour" w jakas przestrzen z tylu wez zachodzik, z przodu dopal - tak sie baw albo w ten klimat bo warunki az same sie prosza tymbardziej ze teraz ma byc goraco jak na saharze przez najblizszy tydzien ;)

Sebastianito
09-06-2010, 11:02
Widocznie za duzo kombinuje, mam 3 lampy 180W strob i 2x 1000w Constans (i jescze jakies duperelki). Zrobie tak jak mowisz, posiedze jescze raz w studiu ale w ramach cwiczen bede robil tylko 1 swiatlem. Dzieki za pomoc.

PrzemQs
09-06-2010, 13:13
Ludzie co Wy się oburzacie :) Czy ja powiedziałem że Pan Sebastian Kraus robi złe krajobrazy/pejzaże? albo może napisałem że ja robię cudowne zdjęcia z ubraniami za setki euro i współpracuję z czołowymi stylistami??? Facet jest świetny w tym czym jest świetny i myślę że z tego powodu chce od razu biegać w temacie beauty/glamour/fashion kiedy jeszcze nie umie chodzić. Według mnie na początku powinien mało kombinować w sensie żeby to było mniej grafiki a więcej zdjęcia... Ja na początku miałem podobnie ale szybko przekonałem się że źle zaczynam. Sam uważam że moim zdjęciom wiele brakuje dlatego nie rozumiem ataku na mnie przecież ja w tym temacie swoich zdjęć nie prezentuję tylko oceniam co widzę i czemu coś jest takie jakie być nie powinno(bynajmniej z mojego punktu widzenia) :)

POZDRO dla wszystkich co za bardzo się spinają :D Mnie ludzie też ostro cisną ale nauczyłem się przyjmować to na klatę i rozluźniać zwieracze... ^^

Sebastianito
09-06-2010, 14:08
Ludzie co Wy się oburzacie :) Czy ja powiedziałem że Pan Sebastian Kraus robi złe krajobrazy/pejzaże? albo może napisałem że ja robię cudowne zdjęcia z ubraniami za setki euro i współpracuję z czołowymi stylistami??? Facet jest świetny w tym czym jest świetny i myślę że z tego powodu chce od razu biegać w temacie beauty/glamour/fashion kiedy jeszcze nie umie chodzić. Według mnie na początku powinien mało kombinować w sensie żeby to było mniej grafiki a więcej zdjęcia... Ja na początku miałem podobnie ale szybko przekonałem się że źle zaczynam. Sam uważam że moim zdjęciom wiele brakuje dlatego nie rozumiem ataku na mnie przecież ja w tym temacie swoich zdjęć nie prezentuję tylko oceniam co widzę i czemu coś jest takie jakie być nie powinno(bynajmniej z mojego punktu widzenia) :)

POZDRO dla wszystkich co za bardzo się spinają :D Mnie ludzie też ostro cisną ale nauczyłem się przyjmować to na klatę i rozluźniać zwieracze... ^^


Ja sie na pewno nie unioslem ani tym bardziej nie obrazilem, i na pewno PANEM nie jestem (bo na to trzeba miec kase albo slawe a ja ani jednego ani drugiego). :) Ciesze sie, ze wyraziles swoja opinie i wiem, ze masz racje odnosnie tego, ze na poczatku chce chyba biegac jak jeszcze nie umiem chodzic w tej dziedzinie. Nie ukrywam, ze chcialbym zajac sie beauty/glamour/fashion w miedzyczasie. Sam sie przekonales, ze jest trudno i ze poczatki sa kiepskie, wiec podaj jakies wskazowki, podpowiedzi, linki gdzie szukac, cokolwiek. Napisales, ze za duzo kombinuje... nie jestes pierwsza osoba, ktora to pisze, wiec widocznie robie to zle i bede staral sie poprawic.

Moim zdaniem, niektorzy zaatakowali Cie bo uzyles nietaktycznego slownictwa, co innym moglo sie nie spodobac.

Troche sie ciesze, ze mieszam w tym dziale :evil: :twisted: :)

PrzemQs
09-06-2010, 14:27
Jeśli używasz Mozilli moge Ci przesłać moje zakładki :D mam ze 100 stron profesjonalnych fotografów beauty/mody oraz poradników retuszowania/obrabiania tego typu zdjęć :D mam nadzieję że jakoś pomogę :)

morzon
09-06-2010, 14:47
Ja chętnie poproszę linki :mrgreen:

Michal_C
09-06-2010, 15:11
PrzemQs (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=16569) poproszę zapisz swoje ulubione do pliku html i wstaw go, to chętnie skorzystam z Twoich zbiorów.

Pozdrawiam

korsarz
09-06-2010, 17:02
Pytanie czy uważasz wszystkich za debili czy sam jesteś ślepy??? bo są tylko te dwie opcje...

I chyba ilość postów nie jest adekwatna do umiejętności...

Do rzeczy... Musisz sam się wystrzelać po buzi i spytać siebie "po kiego grzyba tak kombinuje" najpierw naucz się robić poprawdne zdjęcia później zacznij bawić się w kombinowanie w którym najważniejsze jest to by nie przesadzić!!! Trzeba nabrać smaku gustu i nie wiem jeszcze czego żeby przestał się podobać kicz... a takim kiczem jest m.in. to g*****e tło za modelką . wyżej już kolega napisał o perspektywie i szerokim kącie który jakby nie patrzeć zniekształca...

hehe a pod nickiem mam "oszczędny w słowach" ^^

IMHO takie chamstwo i słomobuctwo (to mój neologizm na użytek komentarza człowieka podpisującego się nickiem przemqs) powinno być tutaj karane banem na IP. To forum powinno być przyjazne. Takie chamskie komentarze poparte zerowym doświadczeniem świadczą tylko o autorze komentarza.

Co do zdjęć: masz fajne tło, parę świateł, fajną modelkę. I nie kajaj się bo każdy popełnia różne błędy to nie forum pokutnicze ale fotograficzne i pisanie w tonie jakby Cię ksiądz proboszcz miał zaraz ukamienować bo zrobiłeś niepoprawne zdjęcie IMHO nie jest OK.

Po prostu pracuj :)

PrzemQs
09-06-2010, 17:35
korsarz amerykanie działają na takiej zasadzie :) tzw. "propaganda sukcesu" ^^ U nich nawet jak ktoś trafia palcem w nos to biją mu brawo i dają medale i wszyscy są szczęśliwi :P Dlatego na tle np. Europy wypadają co najmniej żałośnie(wiedzowo, kulturowo, etc.)... Chodzi mi jedynie o to że moim zdaniem nie warto poklepywać kogoś po plecach za "nic" tylko powiedzieć mu że nie jest to zrobione tak jak powinno :) Tylko w ten sposób może człowiek się rozwijać. Jeśli będzie się komuś mówiło że jest wszystko idealnie super miodzio to po cholerę cokolwiek poprawiać? I jak to mówią stojąc w miejscu- cofamy się... A tak poza tym myślę że bardziej się zbulwersowałeś niż sam autor wątku który przyjął moją może nie do końca górnolotną wypowiedź tak jak powinien. Myślę że krytyka (nie tylko ta pozytywna a głównie negatywna) powinna motywować do progresu :)

ZNOWU POZDRAWIAM tych najbardziej się spinających ^^ I Wzywam do życia bez nerwów HEHE :P Ja tu nie przyszedłem siać zamętu jakby co....

jacoslavgth
09-06-2010, 18:24
Pytanie czy uważasz wszystkich za debili czy sam jesteś ślepy??? bo są tylko te dwie opcje...

I chyba ilość postów nie jest adekwatna do umiejętności...

Do rzeczy... Musisz sam się wystrzelać po buzi i spytać siebie "po kiego grzyba tak kombinuje" najpierw naucz się robić poprawdne zdjęcia później zacznij bawić się w kombinowanie w którym najważniejsze jest to by nie przesadzić!!! Trzeba nabrać smaku gustu i nie wiem jeszcze czego żeby przestał się podobać kicz... a takim kiczem jest m.in. to g*****e tło za modelką . wyżej już kolega napisał o perspektywie i szerokim kącie który jakby nie patrzeć zniekształca...

hehe a pod nickiem mam "oszczędny w słowach" ^^

widzisz, można konstruktywnie skrytykować, albo byc chamskim, sam odpowiedz sobie na to pytanie, nie wyladowuj frustracji na innych, bo sie kiedys natkniesz...

ekonet
09-06-2010, 18:33
Pytanie czy uważasz wszystkich za debili czy sam jesteś ślepy???
Też uważam, że to nie było grzeczne. Słowo szczerych przeprosin byłoby mile widziane, zwłaszcza od gościa z mojego rodzinnego miasta. ;)

amirez
09-06-2010, 18:48
No, bo podpis pod awatarem też zobowiązuje, aby być "oszczędnym w słowach" ;)

korsarz
09-06-2010, 19:05
korsarz amerykanie działają na takiej zasadzie :) tzw. "propaganda sukcesu" ^^ U nich nawet jak ktoś trafia palcem w nos to biją mu brawo i dają medale i wszyscy są szczęśliwi :P Dlatego na tle np. Europy wypadają co najmniej żałośnie(wiedzowo, kulturowo, etc.)... Chodzi mi jedynie o to że moim zdaniem nie warto poklepywać kogoś po plecach za "nic" tylko powiedzieć mu że nie jest to zrobione tak jak powinno :) Tylko w ten sposób może człowiek się rozwijać. Jeśli będzie się komuś mówiło że jest wszystko idealnie super miodzio to po cholerę cokolwiek poprawiać? I jak to mówią stojąc w miejscu- cofamy się... A tak poza tym myślę że bardziej się zbulwersowałeś niż sam autor wątku który przyjął moją może nie do końca górnolotną wypowiedź tak jak powinien. Myślę że krytyka (nie tylko ta pozytywna a głównie negatywna) powinna motywować do progresu :)

ZNOWU POZDRAWIAM tych najbardziej się spinających ^^ I Wzywam do życia bez nerwów HEHE :P Ja tu nie przyszedłem siać zamętu jakby co....

Proszę, naucz się najpierw pisać a potem zabierz się za coś czego nie rozumiesz.
Po drugie nie wzywaj do życia bez nerwów samemu używając slangu gimnazjalistów spod klatki, nazywając choćby czyjeś zdjęcia g...em.

Autor kombinuje jak może i nikt go nie poklepuje, każdy mu coś doradzi, będzie lepiej. Ty zaś bądź łaskaw najpierw wykazać się swoimi umiejętnościami zanim zaczniesz krytykować, poczytaj klasyków krytyki tego forum i ucz się od nich uprzejmości i celności uwag (odsyłam choćby do mOsAda).

marszull
09-06-2010, 19:08
W teamcie to Saer napisal juz chyba wszystko...

Strus
10-06-2010, 08:42
Seba, tło, tło i jeszcze raz tło.... To po prostu tandetnie wygląda. Takie kaczuszki i serduszka wklejone w fotkę ślubną. Co do światła, to jak wiadomo ja też się uczę ale jedno wiem - za dużo światłą na początek i sam sobie zrobisz krzywdę. Faktycznie zacznij od 1, potem drugie a dopiero jak opanujesz 2 dorzuć kolejne. To działa. JA obrywałem przy pierwszych sesjach za światło od wielu. Teraz akurat o świetle już nie słyszę że złe. Coś w tej metodzie nauki jest