PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne Błędy R - Nikon D90



denim222
06-06-2010, 19:00
Witam!

Mam do wszystkich tutaj zgromadzonych pytanie.

Czy ktoś z was spotkał sie z wyświetlanym na panelu kontrolnym (oraz wizjerze) błędem (w prawym dolnym rogu):
- "r 02" oraz "r 10" (obiektyw nie ustawia sam ostrości na AF i aparat nie chce w tym trybie robic zdjęc - tylko po ustawieniu manualnym ostrości)
- "r 17" oraz "r 18" (AF zaczął pracowac i aparat robi zdjęcia ale mimo wszystko błąd się pojawia)

Proszę o pomoc...

ekonet
06-06-2010, 19:24
- "r 17" oraz "r 18" (AF zaczął pracowac i aparat robi zdjęcia ale mimo wszystko błąd się pojawia)
Liczba możliwych do wykonania zdjęć, które w danej chwili może pomieścić bufor pamięci aparatu.

docxxx
06-06-2010, 19:54
fejs palm:/

denim222
06-06-2010, 20:18
Liczba możliwych do wykonania zdjęć, które w danej chwili może pomieścić bufor pamięci aparatu.

Ok, dziękuje. Tylko jestem ciekawa dlaczego aparat przy buforze dwóch zdjęc nie chciał samoczynnie ustawic ostrości :(


fejs palm :/

Zamieszczaj posty wnoszące coś do tematu, lub pisz pełnymi zdaniami. Jestem początkującą użytkowniczką aparatu, i sama uczę się jego obsługi oraz róznych ustawień...

docxxx
06-06-2010, 20:35
Jestem początkującą użytkowniczką aparatu, i sama uczę się jego obsługi oraz róznych ustawień...

Jak mamy interpretowac te wypowiedz? Aby nie byc zlosliwym zacytuje jedno z praw Murphiego:
Kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję.

Demonek
06-06-2010, 20:51
No cóż... najlepiej przeczytać na początek całą instrukcję, i to przeczytać a nie przejrzeć :)
Jeśli dalej będą jakieś problemy zgłosić na forum, lub lepiej znaleźć kogoś z forumowiczów kto blisko mieszka i może coś poradzi na miejscu.

Zapisz się też do grupy regionalnej Neptun. Z Gdyni parę osób jest, z okolic również :)
http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=117