PDA

Zobacz pełną wersję : Problem dosc ciekawy...



locos
06-06-2010, 12:26
Witam
Wstępem parę słów odnośnie problemu - serwis na po(d)stępu wymienił w d300 następujące elementy:

FRONT BODY UNIT , TOP COVER UNIT
HOT SHOE , BOTTOM COVER UNIT
GRIP RUBBER UNIT , I/F RUBBER UNIT , AE FPC UNIT.

Po wstępnych testach body nie wykazywało żadnych niepokojących objawów aż do dnia, w którym zauważyłem coś, co powoduje moją irytację. Otóż zupełnie przypadkowo i niezależnie od podpiętego szkła, lampy czy aku gaśnie podświetlenie wyświetlacza w wizjerze (tego od drabinki naświetleń i reszty parametrów) – wychodzi na to, że ktoś, kto składał puchę „do kupy” nie do końca rzetelnie wykonał swoja robotę i najwidoczniej jakaś taśma czy inny kabelek od podświetlenia jest w miejscu połączenia luźna. Podkreślam podświetlenie, bo sam wyświetlacz działa ok, co widać nawet bez podświetlenia, ino mało wyraźnie ;) Wystarczy „puknąć” w korpus i podświetlenie znowu zaczyna działać poprawnie.

Pozytywna strona medalu jest taka, ze aparat jest jeszcze na gwarancji. I tu mam największą zagwozdkę – czy wysyłać w ogóle do polskiego serwisu znając ich podejście i rodzaj usterki (totalnie przypadkowe występowanie, czasami z dwutygodniowymi lub dluzszymi przerwami) - może okazać się, ze ja wyślę sprzęt, serwis nie stwierdzi żadnych problemów i odeśle z powrotem na mój koszt, a ja się tylko wkurzę, że problem jak był tak jest.
Pytanie drugie - jeśli serwis na postępu robił już naprawę i dał na to gwarancje, to czy jest możliwe wysłanie do zagranicznego serwisu (Berlin lub Londyn), aby poprawili fuszerkę polskiego oddziału?

Z góry dziękuje za wszelkie rady.

st
06-06-2010, 13:43
(...)serwis na po(d)stępu wymienił w d300 następujące elementy:

FRONT BODY UNIT , TOP COVER UNIT
HOT SHOE , BOTTOM COVER UNIT
GRIP RUBBER UNIT , I/F RUBBER UNIT , AE FPC UNIT.(...)

A że się spytam, co mu się stało? Bo często serwisy, gdy sprzęt jest na gwarancji, wpisują co tylko mogą, bo klient nie będzie protestował. Ba! nawet w przypadku gdy to obudowa to klient zadowolony!

Pozdrawiam

Tok'Ra
06-06-2010, 14:29
gaśnie podświetlenie wyświetlacza w wizjerze (tego od drabinki naświetleń i reszty parametrów) – wychodzi na to, że ktoś, kto składał puchę „do kupy” nie do końca rzetelnie wykonał swoja robotę i najwidoczniej jakaś taśma czy inny kabelek od podświetlenia jest w miejscu połączenia luźna. ...

... ja wyślę sprzęt, serwis nie stwierdzi żadnych problemów i odeśle z powrotem na mój koszt, a ja się tylko wkurzę, że problem jak był tak jest.


Oceń sam, czy chcesz wyrabiać gwint śrubek:
http://zoltyserwisfotograficzny.info/pl/ogolnie/porady/139-wymiana-lcd-w-dxx-i-d200-video.html
;-)

Z filmu wynika, że serwis powinien sobie z tym poradzić w godzinkę - więc ja bym wysyłał tu w Polsce.
Kamieniami w serwis bym nie rzucał - bo widać, że te taśmy i połączenia są dosyć wredne technologicznie - wada miniaturyzacji - i czasami wypada taką taśmę nawet wymienić na nową niż zakładać starą, która może mieć mikropęknięcie.

By naprawa była skuteczna - należałoby pokazać na filmie objaw usterki. Nagraj nawet telefonem komórkowym film, gdy podświetlenie zanika - byle wyraźnie - wrzuć na youtube z linkiem im podanym, lub wypal na płytce do obejrzenia przez serwis - by potraktowali naprawę poważnie, a nie jako zwidy czy przewrażliwienie "blondynki".

locos
06-06-2010, 20:59
Oceń sam, czy chcesz wyrabiać gwint śrubek:
http://zoltyserwisfotograficzny.info/pl/ogolnie/porady/139-wymiana-lcd-w-dxx-i-d200-video.html
;-)

Z filmu wynika, że serwis powinien sobie z tym poradzić w godzinkę - więc ja bym wysyłał tu w Polsce.
Kamieniami w serwis bym nie rzucał - bo widać, że te taśmy i połączenia są dosyć wredne technologicznie - wada miniaturyzacji - i czasami wypada taką taśmę nawet wymienić na nową niż zakładać starą, która może mieć mikropęknięcie.

By naprawa była skuteczna - należałoby pokazać na filmie objaw usterki. Nagraj nawet telefonem komórkowym film, gdy podświetlenie zanika - byle wyraźnie - wrzuć na youtube z linkiem im podanym, lub wypal na płytce do obejrzenia przez serwis - by potraktowali naprawę poważnie, a nie jako zwidy czy przewrażliwienie "blondynki".

Z filmu wynika, ze uszkodzony jest wyświetlacz na tylnej ściance body - u mnie jest problem z podświetlaniem drabinki z pomiarem światła i innych dupereli, kiedy patrzysz przez wizjer. Ciężko będzie to nagrać telefonem moim zdaniem. Poza tym jeśli już raz coś rozkręcili i nie do końca poprawnie złożyli to mam mieszane uczucia...