mateuszeczek
06-06-2010, 03:07
Witajcie,
Przed chwilą wróciłem z przyjęcia weselnego i postanowiłem zgrać sobie zrobione zdjęcia na laptopa. Zawsze tak robiłem do tej pory. Więc odpalam lapka, wkładam kartę do czytnika i co? I ZONK! Wyskakuje jakiś error, już nie pamietam nawet jak brzmiał. Więc wkładam kartę do D80, na górnym wyświetlaczu ilość pozostałych zdjęć do zrobienia- pusta, a po wciśnięciu przycisku podglądu zdjęć wyskakuje komunikat, że na podanej karcie nie ma możliwości zapisu.
I teraz boję się cokolwiek zrobić, podpiąć inne karty nawet przez aparat. Co robić?
W sumie dwie karty mam nowe, Sandiski ULTRA, ale oczywiście były formatowane w aparacie. Trzecia stara, na której podobne operacje(zrzucania zdjęć przez czytnik w lapku)były wykonywane bez zająknięcia. I co teraz mogę zrobić? na karcie było praktycznie całe przyjęcie weselne. Masakra :/
Domyślam się, że bez formatowania się już nie obejdzie. Ale jeśli tak, to czym odzyskiwać te zdjęcia? Oprócz jpeg-ów było też sporo RAWów, więc czy jest jakiś program, który to jakoś odratuje?
A co z pozostałymi kartami? Bo na chwilę obecną, to boję się cokolwiek robić. :/
Pomóżcie!
Przed chwilą wróciłem z przyjęcia weselnego i postanowiłem zgrać sobie zrobione zdjęcia na laptopa. Zawsze tak robiłem do tej pory. Więc odpalam lapka, wkładam kartę do czytnika i co? I ZONK! Wyskakuje jakiś error, już nie pamietam nawet jak brzmiał. Więc wkładam kartę do D80, na górnym wyświetlaczu ilość pozostałych zdjęć do zrobienia- pusta, a po wciśnięciu przycisku podglądu zdjęć wyskakuje komunikat, że na podanej karcie nie ma możliwości zapisu.
I teraz boję się cokolwiek zrobić, podpiąć inne karty nawet przez aparat. Co robić?
W sumie dwie karty mam nowe, Sandiski ULTRA, ale oczywiście były formatowane w aparacie. Trzecia stara, na której podobne operacje(zrzucania zdjęć przez czytnik w lapku)były wykonywane bez zająknięcia. I co teraz mogę zrobić? na karcie było praktycznie całe przyjęcie weselne. Masakra :/
Domyślam się, że bez formatowania się już nie obejdzie. Ale jeśli tak, to czym odzyskiwać te zdjęcia? Oprócz jpeg-ów było też sporo RAWów, więc czy jest jakiś program, który to jakoś odratuje?
A co z pozostałymi kartami? Bo na chwilę obecną, to boję się cokolwiek robić. :/
Pomóżcie!