dziadu
06-06-2010, 00:03
odnośnie karate-gi.
Od kilku miesięcy realizuję swoje marzenie z dzieciństwa aby zostać ninja. Znajomi widują mnie coraz rzadziej (ach ta praca), do tego ubieram się praktycznie tylko na czarno. Uznałem, że to wciąż za mało i aby podnieść kwalifikacje od kilku tygodni chodzę jeszcze na treningi karate.
Za miesiąc mam egzamin na 9 kyu (pierwszy - biały pas) i stanąłem przed koniecznością zakupu karate-gi (lub jak to pospólstwo nazywa - kimona). Moje dojo (szkoła) pozwala mi na zakup karate-gi KWON od producenta z 15€ zniżki (cała akcja dzieje się na terenie Niemiec): http://www.kwon.com/kwon/shop_artikeldetails.asp?kid=11%2C364&opt=254&opt=376&ang1=&agnr=1113&menge=1&referer=shop_artikeldetails.asp&kategorie=364
Problemy zaczynają się tutaj:
- jaka jest różnica między karate-gi "kata" i "kumite" lub "tradycyjne"? Z tego co w opisie wynika, że w długości nogawek i rękawów w kata jest krótsza, co też potwierdził mój sensei (nauczyciel). Ale jego karate-gi jest tak krótkie, że w niektórych pozycjach wygląda jakby miał rybaczki, co mi się mało podoba. Inni znowu posiadający te karate-gi wyglądają normalnie.
- do tego są to średnio ciężkie (12 oz) materiały - dzisiaj przymierzałem jedno takie kimono 12 oz i średnio mi odpowiadało. W dwóch innych sklepach widziałem inne, mniej markowe (KWON to taki Adidas wśród tych strojów - przede wszystkim niemiecki) stroje, bez oznaczeń o jakości materiału ale lżejsze i dlatego też jakoś przyjemniejsze dla mnie.
- karate-gi do kata mają na sobie trzy (pierś, nogawka i plecy) wyszyte loga KWON a ja nie chcę wyglądać jak fikający na macie słup reklamowy. Inne modele z tego co widać na zdjęciu i z opisu nie posiadają tych emblematów.
- ceny są podobne (np kata i kumite) ale np ceny karate-gi tradycyjnego jest parę €€€ niższa.
Kto z forumowiczów zajmuje się sztukami walki, miał do czynienia ze strojami KWON i mógłby coś podpowiedzieć? Do wtorku powinienem podjąć decyzje, czy kupuję strój przez dojo ze zniżką, czy sam na własną rękę.
Od kilku miesięcy realizuję swoje marzenie z dzieciństwa aby zostać ninja. Znajomi widują mnie coraz rzadziej (ach ta praca), do tego ubieram się praktycznie tylko na czarno. Uznałem, że to wciąż za mało i aby podnieść kwalifikacje od kilku tygodni chodzę jeszcze na treningi karate.
Za miesiąc mam egzamin na 9 kyu (pierwszy - biały pas) i stanąłem przed koniecznością zakupu karate-gi (lub jak to pospólstwo nazywa - kimona). Moje dojo (szkoła) pozwala mi na zakup karate-gi KWON od producenta z 15€ zniżki (cała akcja dzieje się na terenie Niemiec): http://www.kwon.com/kwon/shop_artikeldetails.asp?kid=11%2C364&opt=254&opt=376&ang1=&agnr=1113&menge=1&referer=shop_artikeldetails.asp&kategorie=364
Problemy zaczynają się tutaj:
- jaka jest różnica między karate-gi "kata" i "kumite" lub "tradycyjne"? Z tego co w opisie wynika, że w długości nogawek i rękawów w kata jest krótsza, co też potwierdził mój sensei (nauczyciel). Ale jego karate-gi jest tak krótkie, że w niektórych pozycjach wygląda jakby miał rybaczki, co mi się mało podoba. Inni znowu posiadający te karate-gi wyglądają normalnie.
- do tego są to średnio ciężkie (12 oz) materiały - dzisiaj przymierzałem jedno takie kimono 12 oz i średnio mi odpowiadało. W dwóch innych sklepach widziałem inne, mniej markowe (KWON to taki Adidas wśród tych strojów - przede wszystkim niemiecki) stroje, bez oznaczeń o jakości materiału ale lżejsze i dlatego też jakoś przyjemniejsze dla mnie.
- karate-gi do kata mają na sobie trzy (pierś, nogawka i plecy) wyszyte loga KWON a ja nie chcę wyglądać jak fikający na macie słup reklamowy. Inne modele z tego co widać na zdjęciu i z opisu nie posiadają tych emblematów.
- ceny są podobne (np kata i kumite) ale np ceny karate-gi tradycyjnego jest parę €€€ niższa.
Kto z forumowiczów zajmuje się sztukami walki, miał do czynienia ze strojami KWON i mógłby coś podpowiedzieć? Do wtorku powinienem podjąć decyzje, czy kupuję strój przez dojo ze zniżką, czy sam na własną rękę.