kichu
05-06-2010, 14:56
Mam pewien problem z jedna fotka. Ale zacznijmy od poczatku. Ponizej mamy crop 100% oryginalnej foty, bez zadnej obrobki, prosto z puchy. Wszystkie mozliwe wyostrzania zarowno w puszce jak i sofcie zostaly WYLACZONE.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img132.imageshack.us/img132/9065/falcon07.jpg)
I teraz tak, wystarczy ze zrobie resize tej foty do mniejszego rozmiaru, np. 1024 pix - bez zadnego wyostrzania - i po samym zmniejszeniu nagle na tym obszarze (linia kabiny) zaczynaja wylazic zabki jakbym przeostrzyl. Co ciekawe zadnego wyostrzania nie aplikuje.
Resize do mniejszego rozmiaru robiony ViewNX.
Pierwszy raz mnie cos takiego trafia. Ma ktos jakis pomysl jak to ugryzc ??
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img132.imageshack.us/img132/9065/falcon07.jpg)
I teraz tak, wystarczy ze zrobie resize tej foty do mniejszego rozmiaru, np. 1024 pix - bez zadnego wyostrzania - i po samym zmniejszeniu nagle na tym obszarze (linia kabiny) zaczynaja wylazic zabki jakbym przeostrzyl. Co ciekawe zadnego wyostrzania nie aplikuje.
Resize do mniejszego rozmiaru robiony ViewNX.
Pierwszy raz mnie cos takiego trafia. Ma ktos jakis pomysl jak to ugryzc ??