PDA

Zobacz pełną wersję : Amortyzacja sprzętu foto - w jaki sposób



JAP
04-06-2010, 15:08
Witam,

Mój kolega i jednocześnie pracodawca kupił w maju do firmy aparat (za moją namową (:
Doczytaliśmy, że małe firmy mogą zamortyzować sprzęt nawet do 50 tys. euro jednorazowo, nie zrobił tego jednak w maju, bo wcześniej miał informacje, że musi amortyzować wg stawek i zostawił to na początek czerwca.

Stąd moje pytanie: czy może jednorazowo zrobić to teraz, a jeżeli nie to wg jakiej stawki. Wiemy, że w KŚT aparaty podchodzą pod sprzęt elktrowizualny (622) i że można zastosować zwiększoną stawkę, ale nie wiemy wg jakiego mnożnika.

Proszę zorientowanych o pomoc!

grztus
04-06-2010, 15:27
Być może ten tekst jakoś pomoże: KLIK (http://forsal.pl/artykuly/317600,jednorazowa_amortyzacja_korzystna_podatkowo .html)
Jest też na pewno przyśpieszona amortyzacja środków trwałych z grup charakteryzujących się szybkim postępem technologicznym (np. elektronika) - nie mogę teraz znaleźć odpowiedniego tekstu, ale czytałem o tym, więc na pewno w sieci coś znajdziecie.

JAP
04-06-2010, 16:36
Wielkie dzięki za linka - o to mi chodziło,
powiedzcie mi jeszcze czy dobrze zrozumiałem, że można wpisać do ewidencji środków trwałych w kolejnym miesiącu od zakupu?

Aha, może ktoś jeszcze wie czy na pewno dotyczy to przedsiębiorców rozpoczynających w 2008?
Tak przynajmniej gdzieś czytałem..