PDA

Zobacz pełną wersję : problem w wbudowaną lampą D70s



tomkkk
04-06-2010, 09:56
Witam koleżanki i kolegów!
Ostatnio w mojej d70s pojawił się problem z wyłączaniem wbudowanej lamp. Jaki czas temu robiłem sesję z wykorzystaniem funkcji "command mode" i wbudowana lampa wyzwalała moją sb800 zawieszona na statywie. Po wykonaniu ok 200 zdjęć lampa wbudowana przestała działać. Pomyślałem sobie że może się przegrzała. :) Po paru chwilach znowu działała.
Niestety ostatnio wbudowana lampa przestała mi błyskać po wykonaniu 3 zdjęć (więc to nie jest wina przegrzania) i nie miałem możliwości focić w command mode. Na koniec chciałem dodać że nawet jeśli przestawię lampę w tryb manula lub auto to i tak nie błyska. Oczywiście jak następnym razem włączę lampę to znowu uda mi się zrobić kilka fotek i wyłącza się.

I teraz moje pytanie, czy ktoś miał taki problem i czy jest to w miarę tanie do naprawy?

klojt
04-06-2010, 20:57
Ja mam identyczny problem, i pojawil sie kilka dni temu. Lampa blysnie kilka razy, a potem przestaje, chociaz w exifie pisze ze blyska. Niewaznie jaki tryb pracy lampy, problem jest taki sam.
Pewnie naprawa, bedzie sie wiazala z wymiana wszystkich komponentow lampy, a to chyba ~300zł. Ja sam narazie odwlekam wizyte w serwisie ale predzej czy pozniej bedzie trzeba tam sie pojawic.

Art Erie
04-06-2010, 21:16
Może coś się odlutowało ("zimny lut") i teraz działa jak bimetal (?)

tomkkk
05-06-2010, 01:10
Może coś się odlutowało ("zimny lut") i teraz działa jak bimetal (?)

Jestem skłonny rozkręcić body bo często wspomagam się tą lampą, ale czy to bezpieczne? (dla sprzętu oczywiście) Jeszcze nie rozkręcałem aparatu i nie chcę przez przypadek czegoś więcej zepsuć


Pewnie naprawa, bedzie sie wiazala z wymiana wszystkich komponentow lampy, a to chyba ~300zł.

Nie pocieszyłeś mnie :(

mbialas
05-07-2010, 23:59
Witajcie

Stawiam na transformator wyzwalający. Tak czuję, skąd wiem, nie powiem. Znajduje się w samej lampie. Warto wymontować i dokładnie obejrzeć (również podłączenie do taśmy, bądź PCB skąd przychodzi wyzwalanie). Inna sprawa, przewody zasilające lampę, kondensator - lampa (uwaga wysokie napięcie na kondensatorze, mimo ze aparat mógł leżeć bez baterii).


Pozdrawiam

mb

tomkkk
05-07-2011, 21:24
Wracając do tematu sprzed roku mam pytanie. Czy ktoś ma godny polecenia serwis na terenie trójmiasta który zajmuje się naprawami aparatu? Podobno serwis Nikona powiedział że naprawi tą usterkę za 300 zł było by ok gdyby to nie d70s którego wartość jest jaka jest.