PDA

Zobacz pełną wersję : powitanie "hotpixelem" na lcd



kenimuM
05-12-2006, 00:48
Witam wszystkich starych i nowych uzytkownikow forum. Mam przyjemnosc dolaczyc do waszego grona jako szczesliwy posiadacz D80 z juz nie tak szczesliwymi kitowymi nikkorami 18-55 f3.5~5.6; 55-200 f/4~5.6. Szczescie nie jest jednak 100%, nurtuja mnie 2 kwestie:

1) puszka nowa a na LCD czerwona kropka pojawia sie na ciemnych tlach - czy jest sie czym martwic? tzn wiem ze nie kadruje sie wyswietlaczem i nie powinno to zasadniczo przeszkadzac w foceniu ale zastanawia mnie czy jest to powod do wymiany

2) portret to to co mnie kreci wiec jakie szklo byscie polecili bo troszke jestem zagubiony w swiecie d'slrow i ich przelicznikow ogniskowej? jasna 50 czy moze jakas portretowka z ogniskowa w okolicy 85 mm?


--
Pozdrawiam
kenimuM

odie83
05-12-2006, 01:02
2) portret to to co mnie kreci wiec jakie szklo byscie polecili bo troszke jestem zagubiony w swiecie d'slrow i ich przelicznikow ogniskowej? jasna 50 czy moze jakas portretowka z ogniskowa w okolicy 85 mm?


Ja właśnie kończę zbierać na szkło do zastosowań portretowo-makro-uniwersalnych. Wybór padł na Tamrona 28-75 f 2.8 ale jeśli chcesz tylko do portretu to raczej Nikkor 85mm f 1.8, no chyba, że Cię stać na wersję 1.4 ;)

kenimuM
05-12-2006, 03:07
zastanwaialem sie nad Nikkorem 50mm F1.4 D - zgaduje, ze do mojego D80, lepsza jest wersja obiektywu z D na koncu. Ciekawi mnie tylko ile jest prawdy w internetowych opiniach, iz wraz z odnowieniem obiektywu 50mm 1.4 i dostosowaniem go do pomiaru swiatla 3d pogorszyla sie jakosc optyczna.
Twoj wybor tez wydaje mi sie idelanym uniwersalnym rozwiazaniem.

Seeker
05-12-2006, 03:38
"zgaduje, ze do mojego D80, lepsza jest wersja obiektywu z D na koncu"

Teoretycznie najodpowiedniejsza jest DX, ale stalki na ogol sa na tyle dobre, ze wystarczy G, a D, to troche bogatsza, lecz starsza wersja. Bogatsza o pierscien przyslon, jako opcja, do sterowania z poziomu puszki. W D80 bez roznicy. Jakosc optyczna, to juz pewnie roznie.

kenimuM
05-12-2006, 04:03
Teoretycznie najodpowiedniejsza jest DX

hmmmmmm a mozesz mi polecic jakis sklep internetowy gdzie moge DX zakupic, bo ja niestety widze w ofercie tylko
1.4
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/2177
1.4D
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/2226

przy czym wersja D jest tansza? :/

piotrowm
05-12-2006, 08:55
wersję 1,4 bez D ktorą pokazałeś to manual

motyl
05-12-2006, 09:52
"1) puszka nowa a na LCD czerwona kropka pojawia sie na ciemnych tlach - czy jest sie czym martwic? tzn wiem ze nie kadruje sie wyswietlaczem i nie powinno to zasadniczo przeszkadzac w foceniu ale zastanawia mnie czy jest to powod do wymiany"

Witaj. Też jestem posiadaszem nowego nikona i taż nam jedem padnięty pixel na wyświetlaczu. Są normy, które "zezwalają" na takie wady. Myślę, że będziesz musiał się pogodzić z tą niedogodnością. Patrz optymistycznie, pozostało jeszcze tyle dobrych pixelii. :) Pozdrawiam

adrian
05-12-2006, 09:54
1) puszka nowa a na LCD czerwona kropka pojawia sie na ciemnych tlach - czy jest sie czym martwic? tzn wiem ze nie kadruje sie wyswietlaczem i nie powinno to zasadniczo przeszkadzac w foceniu ale zastanawia mnie czy jest to powod do wymiany

Nie wiem czy to podstawa do wymiany, ale myślę, że można powalczyć. Ja miałem podobnie z laptopem. Dopiero po przywiezieniu komputera do domu okazało się, że mam hot pixela, powiedzieli w sklepie, że wymienią bez problemu, ale akurat wtedy wyjeżdżałem za granicę i sprawę olałem. Efekt jest taki, że przyzwyczaiłem się na tyle do tego hot pixela, że teraz go praktycznie nie zauważam. Fakt, jest mały, ale da się go zauważyć. Mnie to kompletnie w pracy nie przeszkadza :)

adrian.

kenimuM
05-12-2006, 10:48
Witaj. Też jestem posiadaszem nowego nikona i taż nam jedem padnięty pixel na wyświetlaczu. Są normy, które "zezwalają" na takie wady. Myślę, że będziesz musiał się pogodzić z tą niedogodnością. Patrz optymistycznie, pozostało jeszcze tyle dobrych pixelii. :)

Zaraz podjade do sprzedawcy i sie dowiem jak on sie na to zapatruje. Rozumiem, ze sa normy, ktore zezwalaja na kilka hot/dead pixeli w 19" lcd ale w 2,5" powinno to byc raczej duzo bardziej rygorystyczne, zwlaszcza ze sie wyswietlacz oglada z duzo mniejszej odleglosci niz lcd komputera :)

motyl
05-12-2006, 12:38
Zaraz podjade do sprzedawcy i sie dowiem jak on sie na to zapatruje. Rozumiem, ze sa normy, ktore zezwalaja na kilka hot/dead pixeli w 19" lcd ale w 2,5" powinno to byc raczej duzo bardziej rygorystyczne, zwlaszcza ze sie wyswietlacz oglada z duzo mniejszej odleglosci niz lcd komputera :)
Jezeli uda ci sie cos wywalczyc to ide w twoje slady. Jezeli sprawe zalatwi sprzedawca to by bylo super. Mysle jednak, ze jak juz to bedzie to sprawa serwisu.

kenimuM
05-12-2006, 19:11
Jezeli uda ci sie cos wywalczyc to ide w twoje slady. Jezeli sprawe zalatwi sprzedawca to by bylo super. Mysle jednak, ze jak juz to bedzie to sprawa serwisu.

Nie bylo najmniejszego problemu z wymiana na nowa puszke, pan sprzedawca tylko upewnil sie u kierownika czy przypadkiem lcd nikona nie ma takiej opcji gwarancyjnej jak lcd komputerowe, ze okreslona liczba zlych pikseli jest dozwolona, przeprosil i zyczyl milego uzytkowania

ocean71
05-12-2006, 20:25
o ile pamietam nikon pozwala na 2 hoty na lcd i 0 na matrycy. Powyzej tej normy oddac mozna do serwisu gdzie albo wymienia albo ew. mapuja (matryca)...

Oneil
05-12-2006, 21:06
Jeżeli chodzi o ten czerwony pkt na LCD ja tez mam dokładnie 1 po lewej stronie u dołu ekranu, widoczny tylko przy ciemnych polach menu , przy fotach nie przeszkadza mi wogóle - chyba że coś czanego w tym miejscu by się znalazło.

I z tego co się orientuje nie jest to podstawa do wymiany sprzętu

kenimuM
05-12-2006, 22:12
Jeżeli chodzi o ten czerwony pkt na LCD ja tez mam dokładnie 1 po lewej stronie u dołu ekranu
Watpie, zeby to byla jakas prawidlowosc ale moj znajdowal sie dokladnie w tym samym miejscu co opisujesz.


I z tego co się orientuje nie jest to podstawa do wymiany sprzętu

Mi jakos wymienili i tym razem zaraz po dostaniu nowego body przygladalem sie chwilke czy i na tym nie ma podobnego feleru. Mam nadzieje, ze ten bedzie juz bez wad :)

rico1973
05-12-2006, 23:51
Obyś tylko nie dostał egzemplarza z jakaś wadą która wyjdzie dopiero po pewnym czasie. Ja np. w moim d70s mam na matówce 3 minimalne parochy w lewym dolnym rogu które w ogóle nie przeszkadzają w robieniu zdjęć i nie miałem zamiaru wymieniać na inny egzemplarz bo to po prostu nie ma sensu. Zawsze znajdzie się coś do czego można się przyczepic, lepiej zająć się doskonaleniem warsztatu.

pki1234
08-12-2006, 12:12
Jezeli uda ci sie cos wywalczyc to ide w twoje slady. Jezeli sprawe zalatwi sprzedawca to by bylo super. Mysle jednak, ze jak juz to bedzie to sprawa serwisu.
Witam,
(to moj pierwszy post... he he...)
ja dzisiaj stalem sie wlascicielem D80 i jest to moja pierwsza cyfrówka wiec bede sie troche posilkowal forum jak nie bede sobie radzil :-).
Jeszcze go nie testowalem ale na wszelki wypadek zapytalem w sklepie o normy hotpixeli.
I to co sie dowiedzialem to mnie zmrozilo....
Wedlug sklepu - norma Nikona to 3%.
Oczywiscie jak komus to przeszkasza to serwis podobno mapuje w ramach normy ale nie wymienia aparatu jesli norma nie jest przekroczona.
W sklepie sie dowiedzialem ze jak mi bedzie przeszkadzala za duza ilosc hotpixeli to w ciagu 10 dni wymienią mi aparacik.
Dlatego bardzo prosze o informacje gdzie moge znaleźć informacje ja przetestować aparat na obecność hotpixeli. (z góry przepraszam jeslion juz jest gdzies na forum, ale tak jak zaznaczylem - jestem tu nowy )
Z gory dzieki
Piotrek

sozero
10-12-2006, 13:50
Witam!

mam problem z moim D80:D..radosc z zakupu pękła jak bańka mydlana po zobaczeniu fotek:/
mam tylko 1 małe ale :(


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

wystepuje na kazdej fotce?! moze ktos sie orientuje czy to az 5 mpixeli tak szczesliwie? ułożonych w krzyż?!
jestem "zielony" i prosiłbym bardziej doswiadczonych o pomoc :))

kono78
10-12-2006, 22:12
Mialem w swoim identyczny problem.
Wizyta na ul. Postepu 14 pomogla w 100 %
Czas trwania jakies 10 min. Tyle tylko ze mieszkam w Warszawie. Zreszta jak widze Ty tez.