PDA

Zobacz pełną wersję : d1x



Rysiek311
04-12-2006, 17:12
niech mi ktos powie czy d1x jest na tyle wytrzymaly zeby wytrzymal imprezy w akademiku (czasem ktos skacze z 2pietra) oraz jak to sie srpawuje w fotografi, portrety, czasem jakies krajobrazy, jak rowniez czy moze mi ktos przeslac na maila kupawparku@wp.pl zdjecia zrobione takowym aparatem lub kilka zdjec co by zobaczyc jak z jakoscia w nim jest ale zdjeci nie skalanychzadnym PSujem. Pozdrawiam.

mcc
04-12-2006, 17:35
Stary juz sprzet - ale pancerny. Aczkolwiek widzialem takie poklejone plastrem.

Sample - http://www.dpreview.com/gallery/nikond1x_samples1/

Pzw,

Czornyj
04-12-2006, 17:58
Jest w tym korpusie kilka elementów, które można załatwić - ekran LCD, mocowanie bagnetowe czy klapkę pamięci, ale ogólnie jednocyfrowe Nikony są pancerne. Następca wspominanego przez ciebie modelu - D2H pomyślnie przeszedł nawet mój "morderczy test czornego" - postawiłem go na sztorc i stanąłem na pryzmacie - nawet nie skrzypnął. Ogółem jest to po prostu zaj...sty kawał metalu z dziurą, do której wkręcono matryce.

mcc
04-12-2006, 18:06
D2H pomyślnie przeszedł nawet mój "morderczy test czornego" - postawiłem go na sztorc i stanąłem na pryzmacie - nawet nie skrzypnął.
Trzeba bylo sprobowac go zrzucic z drugiego pietra na beton a pozniej poskakac po nim ;-) Wiedzieli bysmy gdzie leza jego granice ;-P

Ja sie zastanawiam czy przezyl by lot np z roweru na ziemie - przy jezdzie w gorzystym terenie.

Pzw,

Czornyj
04-12-2006, 18:10
Trzeba bylo sprobowac go zrzucic z drugiego pietra na beton a pozniej poskakac po nim ;-)

Był taki plan - ale:
- po pierwsze - mieszkam na 3-cim i 4-tym piętrze,
- po drugie - gdybym wyrzucił przez okno aparat w tym złodziejskim mieście to natychmiast ktoś by go zap....lił,
- po trzecie - od skakania mogła by się oderwać gumowa okleina, którą szalenie trudno potem dokleić.

Adam Trzcionka
04-12-2006, 18:22
od skakania mogła by się oderwać gumowa okleina, którą szalenie trudno potem dokleić.

:) :) :) :) :) :) :) :)

Robert S.
04-12-2006, 23:19
nie no, koledzy :D świetne testy macie :D a ludzie robią jakieś śmieszne teściki na BF FF ;)

RaB
05-12-2006, 00:10
Czornyj!!
z tym stawaniem na pryzmacie...mistrzostwo świata:)::):):)!!!!
"rispekta"

stempien
05-12-2006, 00:17
Przelacznik trybu pomiaru swiatla na pryzmacie tez mozna zaliczyc do "delikatnych" o ile w ogole mozna mowic o takim pojeciu...A na impreze do akademika to moze lepiej d1h, ktory jest duzo szybszy, a wiadomo, ze niektore sytuacje moga sie nie powtorzyc :D Poza tym jezeli nie masz zamiaru kupowac lampy to D1h bardzo dobrze sie sprawuje przy wysokich ISO no i ma taki bajer jak tryb cz-b...

mcc
05-12-2006, 10:27
A na impreze do akademika to moze lepiej d1h, ktory jest duzo szybszy, a wiadomo, ze niektore sytuacje moga sie nie powtorzyc :D
A poza tym jeden i drugi moze sluzyc jako bron zaczepno-obronna ;)

Pzw,

pdzran
05-12-2006, 10:41
Był taki plan - ale:
- po pierwsze - mieszkam na 3-cim i 4-tym piętrze,
- po drugie - gdybym wyrzucił przez okno aparat w tym złodziejskim mieście to natychmiast ktoś by go zap....lił,
- po trzecie - od skakania mogła by się oderwać gumowa okleina, którą szalenie trudno potem dokleić.

Rzucac z 2 pietra to owszem ale skakac ? Po co ... zebys sobie buty zniszczyl ? ;)

darsedz
05-12-2006, 11:13
Znałem takiego co skakał z II p. akademika w krzaki, raz nawet spróbował na beton... ale leżał potem w szpitalu - alkohol nie zneutralizował upadku.

A mówią, ze w akademiku to tylko biedni mieszkają a tu proszę... D1x.

mcc
05-12-2006, 13:18
A mówią, ze w akademiku to tylko biedni mieszkają a tu proszę... D1x.

A slyszalem ze ci ktorych na to stac ;-)

Pzw,

Jacklon
06-12-2006, 23:14
Hmm... to może delikatnie skoryguję:
ja mieszkam w akademiku tylko i wyłącznie dlatego, że bardzo, ale to bardzo mi się tu podoba. I proszę nie wywlekać powodu, że właśnie w tej bardzo chwili sąsiedzi słuchają "Jesteś szalona" - a naprawdę słuchają. Po prostu klimat nieporównywalny z jakimiś tam mieszkaniami studenckimi. A w takich zawsze można spędzić noc czy tydzień ;)
Powinniście widzieć miny ludzi jak wchodzili do pokoju Szanownego Pana Administratora a tam na szkolnej ławce (pożyczonej z pokoju nauki...) PowerMac G5, 30'' + 21'', obok PieC + 17'', dwa notebooki i sprzęt foto w kącie :) Teraz się czasy zmieniły i siedzi PieC + dwa booki. Reszty w domu i miejscu pracy.
Aaa... zapomniałem powiedzieć, że w pokoju mamy system drukujący dla akademika, więc stoi przemysłowa drukarka laserowa (stara jak świat, ale się zwróciła w jedną sesję) oraz musiałem z PM przywieźć wielkoformatową. Efekt: nie było gdzie usiąść :) Łóżka w większości czasu zawalone wydrukami dodatkowo były. Ach, te akademiki.
Widziałem jakieś 3 lata temu jedną z pierwszych plazm Philipsa u chłopaków w pokoju akademikowym. Innymi słowy: można opowiadać a opowiadać.

A wracając do D1x: świetna puszka. Nie jedną klatkę nim zrobiłem i muszę powiedzieć, że nie mam mu nic do zarzucenia. Imrezy akademikowe to nie do końca może przetrwać. Bo bliżej niezidentyfikowana nam osoba może podczas drzemki poimprezowej pomylić go z miską i wtedy... Hmm.... Powiedzmy, że będzie sprawny, ale nikt go nie będzie chciał ;)

Pozdrawiam i powodzenia w zakupie

Patio
10-12-2006, 02:11
Forum Nikon zajmuje się Zbieraniem informacji i ich wymianą między użytkownikami, ciągła pogonią za otaczającą techniką a kiedy przyjdzie taki jeden z akademika to forumowiczom coś dołba strzeli i takie fajne aparaty zaczynają testować :( ALE W JAKI SPOSÓB !!
Czytałem ostatnio że euro NCAP rocznie niszczy około 10 000 tyś samochodów bo też komuś się wątpić w ich wytrzymałość zachciało :)

MzMarcin
10-12-2006, 04:02
Forum Nikon zajmuje się Zbieraniem informacji i ich wymianą między użytkownikami, ciągła pogonią za otaczającą techniką a kiedy przyjdzie taki jeden z akademika to forumowiczom coś dołba strzeli i takie fajne aparaty zaczynają testować :( ALE W JAKI SPOSÓB !!
Czytałem ostatnio że euro NCAP rocznie niszczy około 10 000 tyś samochodów bo też komuś się wątpić w ich wytrzymałość zachciało :)
No coś ty?!

czajnik
10-12-2006, 07:27
Czytałem ostatnio że euro NCAP rocznie niszczy około 10 000 tyś samochodów bo też komuś się wątpić w ich wytrzymałość zachciało :)

Ok 30 sztuk dziennie?Oj to bajka jakaś chyba...

Czornyj
10-12-2006, 14:09
Patio, samochody niszczą po to, żeby się lepiej sprzedawały. Ludzie cieszą się potem, że kupują taki sakramencko bezpieczny samochód, który daje im przyjemne złudzenie że w środku są nieśmiertelni. Z podobnie złudnych przyczyn kupują terenówki.

A na swojego dedwahacza testowałem będąc w całkowitej pewności, że nie jestem w stanie nic mu zrobić. Każdy kto miał to bydle w ręku wie dlaczego.

Patio
10-12-2006, 23:15
MAsz racje Czornyj ale przyznaj ktoś miał głupi pomysł na wątek :D

malisz
13-12-2006, 14:07
na imprezy do akademika to chyba najlepiej nikonos v albo rs :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2006/12/Nikonos_RSDanKestly-1.jpg
źródło (http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/nikon/htmls/models/htmls/Nikonos_creditimages/others/Nikonos_RS-DanKestly.jpg)

Czornyj
13-12-2006, 14:16
Taaa, dobry na ostro zakrapiane imprezy :D

Rysiek311
14-12-2006, 13:40
Tak podsumowujac, 2 lata temu kimpel wyszedl przez balkon z 2 pietra po frytki, zchodzac zachaczyl o latarnie, potem zbesczal portierke ze mu zwraca uwage ze ma zlamana reke, pozniej 2 dni trezzwial w szpitali 3-go dochodzil do siebie a 4-go poskladali mu reke. a poza tym portierka pytala sie chlopakow czy pokoj sie da jeszcze posprzatac. bylo 38osob na 1 pokoj 3 osobowy ;))

Poza ty dziekuje za opinie na temat d1x :))