PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] W studiu bez blyskania



Strus
01-06-2010, 07:48
Kadr strzelony w czasie ostatniej sesji studyjnej. Akurat to wlasnie zdjecie oswietlane jedynie swiatlem pilotujacym. Kolega Naish mial akurat Skyporta zapietego a ja nie chcialem ujecia przepuscic :D

A sliczna Marta zagosci w tym dziale juz niebawem kiedy znajde czas zeby obrobic wiecej niz 2 zdjecia.





https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img692.imageshack.us/i/91759601.jpg/)

Boghol
01-06-2010, 07:55
Fajne, fajne. Z czepialstwa to denerwują palce z nikąd i ciemny guziczek odwraca uwagę... zaznaczam, że to z czepialstwa ;). Fajna modelka ;).

Strus
01-06-2010, 14:13
No palce...ehm...sa :D
Guziczek zawsze mozna rozpiac :D

nonnatus
01-06-2010, 15:21
...czyli mamy skopaną na etapie pstryku fotę i ratujemy ja obróbką:)
kadr kulawo pocięty... dla mnie fota totalnie nie udana.
a obróbka - katastrofa
pozdrawiam
r.

Strus
01-06-2010, 15:26
Skoro juz odreagowujesz swoje kiepskie wyczyny to moze bedziesz bardziej precyzyjny co do tych katastrof.

nonnatus
01-06-2010, 15:33
proponuję sie tak nie unosić. najpierw napisałem post pod Twoim super fotiszczem, a potem dopiero luknąłem na Twój jakże twórczy opis pod moimi fotami. więc proszę nie mierz mnie swoja miarką.
sam jeździsz po ludziach bez ładu i składu, walisz "masakrami", a jak ktoś ewidentnie słabą fotę nazwie po imieniu obruszenie podniebne. fota jest niestety zła. nie broni się ani konceptowo, ani obórbkowo, choć to drugie bardziej słabe. a odnośnie moich prac, pozwolisz, ze się z kolega nie zgodzę co do nazwania ich kiepskimi wyczynami. nie są to himalaje fotografii, ale krzywdy pannie nie zrobiłem, a już na pewno nie taką jak Ty, więc proszę wyluzuj. zreszta nawet gdybym nie potrafił odróżnić pokrętła czasu od pokrętła przyslony, w niczym to nie dodaje blasku Twojej foci, więc miarkuj waść. pozdrawiam/ r.

nonnatus
01-06-2010, 15:35
jest brudno, jest nieestetycznie, jest małotonalnie, jest b. słabo kadrowo...
wystarczy?

Strus
01-06-2010, 15:40
Jesli ktos bedzie sobie zyczyl uzasadnienie przeze mnie opinni, w miare szczegolowe, to je dostanie. I tego tez oczekiwalbym pod wlasnymi zdejeciami.

Jesli swoj komantarz pod powyzszym zdjeciem uwazasz za tworczy to najmocniej przepraszam. Jesli uwazasz rowniez ze napisales o co prosilem czyli gdzie sa te katastrofy, ta krzywda modelki i to cale zlo to tez chyba sie nie dogadamy.



EDIT

jest brudno, jest nieestetycznie,

Ze jak ??

nonnatus
01-06-2010, 15:49
...że tak. jest brudno i nie estetycznie. spójrz choćby na czoło modelki, na ręce, na... kłębowisko włosów pod pachą... na..., na... ehhh

z jednym się natomiast zgadzam: że matra jest sliczna. niestety nie jest ślicznie pokazana. i tyle.

ps.
nie musimy się dogadywać. ale nie musimy też wojować.
proponuję na czas jakiś omijać nasze wątki. ja nie bedę komentował Twoich, a Ty moich.
z doświadczenia wiem, że to zazwyczaj skutkuje.
nie mam ochoty się z Tobą spierać o pierdoły.
...ale jesli chcesz możemy zrobić festival złośliwości. uwierz że potrafię.
choć mysle, ze nie warto, bo to tylko foty, a nie cnota żony.

Strus
01-06-2010, 15:59
...że tak. jest brudno i nie estetycznie. spójrz choćby na czoło modelki, na ręce, na... kłębowisko włosów pod pachą... na..., na... ehhh

Jesli szum i rozny stopien nasilenia swiatla przyjmiemy za brud to nie sposob sie z Toba nie zgodzic. Jesli symetrycznie rozlozone pukle wlosow (zauwaz ze z obu stron jest praktycznie tak samo) przyjmiemy za brak estetyki to rowniez masz calkowita racje.



nie musimy się dogadywać. ale nie musimy też wojować.

Zgadzam sie po calosci


proponuję na czas jakiś omijać nasze wątki. ja nie bedę komentował Twoich, a Ty moich.

Niebawem dorzuce zdjecia kiedy mialem skyporta na puszce, czyli mniej przypadkowe i chetnie przeczytam co bedziesz mial do powiedzenia. I bez zlosliwosci to pisze.



...ale jesli chcesz możemy zrobić festival złośliwości. uwierz że potrafię.

Welcome To The Club :mrgreen:

morzon
01-06-2010, 16:32
Do mnie również kompletnie nie gada. Ani kadrowo, ani obróbkowo (to zwłaszcza).

Strus
01-06-2010, 16:49
Co coz ja moge.. Przyjmuje do wiadomosci.

Ja akurat to zdjecie bardzo ale to bardzo lubie i na to tez nic nie poradze

morzon
01-06-2010, 17:20
Może po prostu bardziej emocjonalnie i sentymentalnie traktujesz to zdjęcie... przez to wady techniczne Ci nie przeszkadzają i fotka jest inaczej odbierana.

Strus
01-06-2010, 17:55
Za malo czasu na sentymenty bo zdjecie powstalo doslownie 2 dni temu. Sam nie wiem, po prostu dla mnie ta fotka ma w sobie cos i chyba faktycznie nie potrafie do niej podejsc na chlodno. To nie jest swietnie oswietlony i glamourowato rozjasniony kadr. Takie tez mam. I takie tez sie tu znajda. Jednak wlsnie dzieki temu nie ma tu tego studyjnego blasku, zdjecie mi sie podoba.
Obrobka nie jest tu przypadkiem aczkolwiek jest lekko wymuszona przez koniecznosc rozjasnienia fotki i powstaly przez to kolorowy szum (ISO800 jest dla fufu ok pod warunkiem ze jest duzo swiatla;tu bylo na odwrot). Aczkolwiek wymuszenie dotyczy jedynie konwersji do B&W. A nie jestem raczej osoba, ktora dopiero co dorwala sie do PSa czy innych NIKow zebym nie wiedzial co chce i tego nie zrobil.
W moim odczuciu jedynym mankamentem tego zdjecia sa palce prawej dloni Marty, wystajace z nikad. Inne zarzuty moge przyjac do wiadomosci, polemizowac z nimi ale niestety w nieczym nie zmieni to sposobu w jaki ja to zdjecie postrzegam.
Oczywiscie rozumiem ze nie kazdemu bedzie sie to podobac tak samo jak nie kazdy strawi wypieszczony glamour na granicy plastiku, ale przeciez na tym wlasnie fotografia polega. Roznorodnosc.

No nic. Zobaczymy jak przyjmiecie kolejne produkcje.

Mikee
01-06-2010, 18:16
stwierdzam ogólnie, że niektórzy nie rozumieją przesłania niektórych zdjec na tym forum, to zdjecie ma klimat, jest fajne, a jak widze ze ktos pisze o palcach i zlym kadrowaniu to mi rece opadaja, czy jak masz lustro to zdjecia maja byc nieskazitelnie, nie szumiace, idealnie naswietlone, skadrowane... ludzie

anntenka
02-06-2010, 11:12
imo obróbka sprawia że dziewczyna dorobiła się dziur po trądziku zwlaszcza na lewym policzku (patrząc z miejsca widza)
i dlatego fotka niekorzystna

korsarz
02-06-2010, 15:10
Pupa zad chłodno podejść. Piękna praca i tyle a czepiać to się zawsze można.
Nareszcie portret w dziale portret.

mOSAd
03-06-2010, 21:44
Piękna jak piękna. Modelka to może i jest piękna, ale zdjęcie takie sobie. Zarówno technicznie, jak i merytorycznie. Kadr, winieta, czernie, mina. Dla mnie taki przeciętniaczek z klimatem budowanym obróbką i tyle. Nie ma tu ani światła, ani emocji, ani kompozycji - jak dla mnie przynajmniej, bo każdy coś tam widzi po swojemu.