PDA

Zobacz pełną wersję : serwis SIGMA Polska w Gdyni



gregzorba
30-05-2010, 10:20
Witam, planuje oddać do kalibracji swoje szkło 70-200 sigma które pracuje z d90.

Jak wiecie zasady gwarancji się zmieniły, że od 1 kwietnia 2010 trzeba sobie zapłacić za wysyłkę.

Musze wysłać body + szkło, i w związku z tym mam pytanie do was?

1. Czy jest jakieś obawa ze szkło albo body może zostać ukradzione lub zniszczone podczas transportu DHL-em?
2. Jaki jest czas oczekiwania na taki sprzęt od wysyłki?

p.s. problemy ze szkłem są takie, że strzela ostrością ok 1m przed celem, i w dodatku jest mydło.

D_Z_I_A_D_E_K
30-05-2010, 10:30
Jak wiecie zasady gwarancji się zmieniły, że od 1 kwietnia 2010 trzeba sobie zapłacić za wysyłkę.
a nie możesz oddać tam gdzie kupiłeś - sprzedawca?

gregzorba
30-05-2010, 10:41
a nie możesz oddać tam gdzie kupiłeś - sprzedawca?

no nie bardzo, bo kupiłem od kolegi z nad morza.

A serwis Sigma jest w Gdyni, a ja ze śląska

andrstac
30-05-2010, 11:31
Witam, planuje oddać do kalibracji swoje szkło 70-200 sigma które pracuje z d90.

Jak wiecie zasady gwarancji się zmieniły, że od 1 kwietnia 2010 trzeba sobie zapłacić za wysyłkę.

Musze wysłać body + szkło, i w związku z tym mam pytanie do was?

1. Czy jest jakieś obawa ze szkło albo body może zostać ukradzione lub zniszczone podczas transportu DHL-em?
2. Jaki jest czas oczekiwania na taki sprzęt od wysyłki?

p.s. problemy ze szkłem są takie, że strzela ostrością ok 1m przed celem, i w dodatku jest mydło.

A nie możesz tego zrealizować poprzez Pro-Centrum w Chorzowie (piszesz żeś ze Śląska)?

A poza tym, to trochę dziwne, że każą płacić za wysyłkę i narzucać kuriera. Może zadzwoń i zapytaj, czy skoro płacisz, to można wysłać np UPS (mają ubezpieczenie do 5k pln w standardzie).

gregzorba
30-05-2010, 11:34
A nie możesz tego zrealizować poprzez Pro-Centrum w Chorzowie (piszesz żeś ze Śląska)?

A poza tym, to trochę dziwne, że każą płacić za wysyłkę i narzucać kuriera. Może zadzwoń i zapytaj, czy skoro płacisz, to można wysłać np UPS (mają ubezpieczenie do 5k pln w standardzie).

Witam, dzieki za info, Jesli było by mozliwe poprzez Pro_centrum, to ja jestem za... ale na jakiej zasadzie to sie robi???

Skoro szkło było zakupione w gdańsku??

Bardzo prosze o dokładniejsze info...

andrstac
30-05-2010, 11:52
Witam, dzieki za info, Jesli było by mozliwe poprzez Pro_centrum, to ja jestem za... ale na jakiej zasadzie to sie robi???

Skoro szkło było zakupione w gdańsku??

Bardzo prosze o dokładniejsze info...

Fotoland - Chorzów
ul. Wolnosci 5tel: (32) 771 94 76 email: chorzow@sigma-procentrum.pl
Zadzwonić, zapytać - nie wiem czy da się na pewno, tylko tu na forum tak przeczytałem.

gregzorba
30-05-2010, 12:18
Fotoland - Chorzów
ul. Wolnosci 5tel: (32) 771 94 76 begin_of_the_skype_highlighting**************(32) 771 94 76******end_of_the_skype_highlighting email: chorzow@sigma-procentrum.pl
Zadzwonić, zapytać - nie wiem czy da się na pewno, tylko tu na forum tak przeczytałem.

Dzięki za info, jutro z rana dzwonie do Chorzowa.

a powiedz mi czy tam moge tylko nadac przesyłkę?? czy tam mi skalibrują do body?? Bo zapomniałem o to zapytać

andrstac
30-05-2010, 13:05
a powiedz mi czy tam moge tylko nadac przesyłkę?? czy tam mi skalibrują do body?? Bo zapomniałem o to zapytać

Teoretycznie mogą pośredniczyć w wysyłce do serwisu.

miron19j
31-05-2010, 20:00
Teoretycznie mogą pośredniczyć w wysyłce do serwisu.
praktycznie też. Ja swoją Sigmę wysyłałem na naprawę pogwarancyjną poprzez Sigma PC w Warszawie. Za wysyłkę nie płaciłem, tylko za powrót do SPC. Chciałem do SPC a nie do domu.

PS ja po prostu oddałem obiektyw do SPC do naprawy. Nic nie mówiłem o wysyłce do serwisu. A przesyłka po naprawie była doliczona do wartości naprawy.

Galen
24-03-2011, 23:25
Opiszę dziś swoje spostrzeżenia:

15-go marca jedyny oficjalny serwis Sigmy otrzymał ode mnie obiektyw Sigma 50-150 i body Nikon D5000. Mieli zrobić kalibrację, bo obiektyw wykazywał ff. Po 10 dniach dostałem paczkę zwrotną. Poza sprzętem do kompletu dostałem następujące pisemko:

RAPORT SERWISU

dotyczy obiektywu SIGMA 50-150mm F2.8 II EX DC HSM NIKON nr fabr. xxxxxxx

Obiekty skalibrowano do body Klienta Nikon D5000 nr fabryczny xxxxxxx dla referencyjnej odległości 40X.

Myślę sobie, fajnie. Nareszcie mam sprzęcik i będę mógł produkować zajebiaszcze focie. Po przyjściu do domu zabrałem się za test. Podobnie jak poprzednio do testu posłużyły mi 4 aku zasilające moje chińskie lampeczki. Z drżeniem serca ustrzeliłem cztery kadry i zgrałem je na laptopa. Już pierwsza fotka zapowiadała nadchodzący dramat. FRONT FOCUS jak ja pier#$%^! Gówno zrobili! Jest dokładnie tak samo, jak było! Jutro z rana będę dzwonił z reklamacją...

P.S. Ktoś wie o co tu chodzi z tą odległością referencyjną 40X?!

P.S.2. Na fociach ostrość łapana punktem centralnym kolejno na 1, 2, 3 i 4 bateryjce (licząc od lewej).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/testcopy-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-m7COqtYeOL4/TYux-VHxURI/AAAAAAAACtc/ahkYCXRhMdI/s1600/test+copy.jpg)

avatarr
24-03-2011, 23:41
nie dawno wysyłałem obiektyw+ body do Gdyni dhl-em
koszt dhl to 30zł z ubezpieczeniem do 50.000 zł
po wysłaniu piszesz mila do serwisu z numerem wysyłki i dokładnym opisem usterki i co zawiera paczka..
w paczce ze szkłem i body umieściłem to samo pismo co zawiera paczka i jakie usterki maja zrobić.
za 2 dni dostałem paczkę ze swoim sprzętem -tak dobrze zapakowane jak wysłałem.
Kalibracja przebiegła bardzo dobrze, dostałem pismo i wszystko cacy.
Koszty przesyłek płacicie teraz już sami.w obie strony.
Obiektyw ostrzy w punkt z body-nic nie zepsuli paczka szła ze śląska do Gdyni i sprawa z przesyłkami i robocizną zamkła się w 4 dniach.
Polecam kontakt dobry i kalibracja również bez zarzutu.

krolewicz
24-03-2011, 23:52
mam nadzieję, że u mnie też wykalibrują, nie byłem do końca zadowolony z pracy AF w s70-200 2.8

zaniosłem do pro centrum, na miejscu przypiąłem inny egzemplarz tegoż obiektywu i pracował znacznie lepiej, jest nadzieja :)

miły pan skasował ode mnie 18zł za wysyłkę, maja mi odesłać za darmo (obiektyw na gwarancji)

amfot
24-03-2011, 23:57
avatarr a ten Twój obiektyw był na gwarancji czy już po? Jak po to jaki był koszt kalibracji?

avatarr
25-03-2011, 20:53
był na gwarancji euro, normalnie to kalibracja kosztuje cos koło 230zł plus koszta przesyłki rzecz jasna

avatarr
27-03-2011, 12:47
a własnie chciałem dodać ze wysyłka dotyczyła sigmy 20/1,8 teraz jest idealnie.Ogólnie polecan serwis w Gdyni bez problemu można wysłać puszkę ze szkłem.

-bob-
27-03-2011, 13:01
obiektyw zostawiony w pro centrum w warszawie, na usłudze gwarancyjnej wraca bezpłatnie do pro centrum, należy go tylko odebrać

krolewicz
04-04-2011, 17:03
obiektyw do mnie wrócił, wykonano "kalibrację 40x" cokolwiek to znaczy, aparatem zrobiono jakoś 150-200 zdjęć

ale najważniejsze, teraz jest celny :)

Galen
04-04-2011, 20:51
krolewicz 40X oznacza, że af dobrze łapie ostrość przy odległości równej ogniskowej x 40 i większej. Np. jak masz ogniskową 50mm, to ostrość będzie Ci łapał od 2m (50mm x 40 = 2000mm = 2m). Nie wiem jaki masz obiektyw ale u mnie np. w 50-150 też ustawili 40X, co jest dla mnie paranoją, bo używalną ostrość mam przy 150mm dopiero od 6m! Nie mam mowy o żadnym ciasnym portrecie. Poza tym wcale nie jestem zadowolony z kalibracji (pomijając już to 40X), bo obiektyw nadal ma wyraźny FF, co w przypadku portretu jest nie do przyjęcia. Ja ze swoją Sigmą walczę już z serwisem od 15 marca, wiec jak bym miał opisać swoje odczucia, to by mnie moderator zbanował.

krolewicz
04-04-2011, 21:11
ja testów nie robiłem, obiektyw nie trafiał właśnie na dalsze odległości

teraz trafia :)

pawulon
29-11-2011, 15:16
Odgrzeje kotlet. Po raz kolejny skorzystałem z regulacji obiektywów Sigma w serwisie w Gdyni. (kalibracia 50/1.4 i 70-200/2.8) i jestem bardzo zadowolony.
Kalibracja została przeprowadzona w 6 dni (włączając weekend) i obiektywy celują świetnie. Polecam.

Walenhovv
08-12-2011, 11:37
Również napiszę, ponieważ może to komuś pomóc w zdecydowaniu się na przesłanie sprzętu do kalibracji. Wysłałem D90'tke wraz z Sigma 30mm 1.4 HSM. Był zauważalny FF. Zdjęcia wychodziły ostre dopiero od przesłony 2.8, niecelność była porażająca. Od wysyłki sprzętu do obioru minęło 5 dni (pewnie było by dłużej ale zapomniałem wrzucić dowodu zakupu i musiałem mailem skan dosyłać). Po rozpakowaniu i szybkim teście (warto wspomnieć o bardzo dobrym zabezpieczeniu sprzętu) na moim rocznym chrześniaku, mogę śmiało stwierdzić, że kalibracja poprawiła bolączki tego obiektywu. Powtarzalność i celność autofocusa jest nareszcie zadowalająca. Mogę teraz pokusić się na zdjęcia od najmniejszej przesłony :).

Ps. W paczce była karteczka informacyjna o pomyślnie przeprowadzonej kaliobracji dla referencyjnej odległości 40X.

pawulon
08-12-2011, 11:48
No właśnie ta referencyjna odległość to dziwna sprawa. Obiektyw ma ustawiać dobrze ostrość przy każdej odległości a nie tylko jednej... :|

cygan
23-04-2013, 21:35
sorry za wykopaliska ale nie ma chyba sensu zakładać osobnego tematu. Oddałem do serwisu obiektyw sigma 30 mm f/1.4 wraz z fuji s5, obiektyw ten miał spory bf na bocznych punktach af, natomiast środkowy ostrzy w punkt. Po dwóch dniach odebrałem sprzęt z serwisu i niestety nie ma żadnej różnicy po ich kalibracji.
Zadzwoniłem do nich z reklamacją usługi, zostałem poproszony o przesłanie zdjęć ilustrujących problem, wysłałem takie (https://www.dropbox.com/sh/59ujdhsslnciyy2/67C1EAgik7)Wieczorkiem dostałem maila o następującej treści


Proszę o wykonanie kilku zdjęć - np. w plenerze, z dużymi kontrastami - i przesłanie ich do nas w formacie JPG, bez kompresji, jako osobne pliki.
po przeczytaniu tego mówiąc szczerze oniemiałem, może ktoś z was ma jakiś pomysł o jakie zdjęcia może chodzić? Czy to normalna praktyka, że serwis prosi o taki zdjęcia? zastanawiam się czy następne zadanie nie będzie polegało na zrobieniu reportażu z wybranej uroczystości w określonych warunkach oświetleniowych. Kurcze macie jakieś pomysły?

cygan
26-04-2013, 18:46
Dalsze boje z serwisem sigmy, oddając obiektyw dołączyłem informacje, że obiektyw obiektyw należy skalibrować dla bocznych punktów AF. Dziś otrzymałem na następującą odpowiedź


"Kalibracja obiektywu zawsze odbywa się względem środkowego punktu AF, gdyż jako jedyny znajduje się on w osi optycznej obiektywu i pomiar odległości od fotografowanego obiektywu za pomocą tego właśnie punktu obarczony jest najmniejszym błędem. Rozbieżności w ustawianiu ostrości pomiędzy środkowym punktem AF a punktami bocznymi wynikają z nieprecyzyjnej kalibracji tychże punktów w aparacie. Obiektyw nie ma wpływu na ostrzenie na bocznych punktach AF, gdyż problem ten leży po stronie aparatu."
bardzo mnie ciekawi za jaką usługę skasowali mnie panowie z serwisu, skoro nie byli w stanie skalibrować bocznych punktów af ?
Spróbuje napisać do przedstawicielstwa sigmy w Polsce i wezwę serwis do zwrotu pieniędzy w związku z niezrealizowaniem usługi. Jeżeli macie jakieś pomysły co jeszcze można zrobić to piszcie śmiało.

avatarr
26-04-2013, 23:28
postaraj sie o zwrot kosztów bezskutecznej naprawy, na zwrot przesyłki nie mas szans.
Wydaje mi sie,ze serwis ma ciut racji, body powinno zostac również wyregulowane.

TOP67
26-04-2013, 23:44
Serwis ma pełną rację. Skąd obiektyw ma wiedzieć, jaki jest wybrany punkt AF? To aparat ma zapewnić identyczny pomiar we wszystkich punktach AF.

cygan
27-04-2013, 12:11
Tylko nadal nie rozumiem za co zostałem skasowany na 260 zł ? Skoro nie są w stanie wykonać kalibracji na bocznych punktach powinienem taką informację uzyskać na starcie, wychodzi na to że kasują już za sam fakt otrzymania sprzętu bez względu na to czy dokonują naprawy czy nie.

@TOP67 to dlaczego wymagają dostarczenia obiektywu wraz z korpusem? Nie po to żeby skorygować obiektyw pod konkretny aparat?
Dziwnym jest też, że aparat ma nieprecyzyjnie skalibrowane punkty af, skoro z innymi szkłami działają jak trzeba, mam jeszcze 4 inne obiektywy dla których taki problem nie występuje.
Nie interesuję się specjalnie technicznymi aspektami budowy aparatów i obiektywów może dla was moje pytania są śmieszne dlatego wdzięcznym będę za wszelkie rady :)

chaos
13-01-2014, 14:25
Wysłałem do serwisu obiektyw na gwarancyjną wymianę gumy.
Będę czekał na części z Japonii, Minimum 30 dni ;)

RavenF2
24-03-2016, 10:52
Czy ktoś zna jakieś "tajne" sposoby na przyspieszenie działania serwisu Sigmy? Jutro miną 4 tygodnie od czasu kiedy wysłałem obiektyw. Po tygodniu milczenia zadzwoniłem i oczywiście nic nie było jeszcze wiadomo, po dwóch tygodniach też. Ostatnio zwodzą mnie że "dzisiaj lub najpóźniej jutro" lub "do końca tygodnia" ktoś się odezwie. Nikt się jednak nie odzywa, a jak sam dzwonię to jeszcze dodatkowo kłamią, że nikt nic nie obiecywał i "mam się nie niepokoić". Najbardziej mnie "rozbawiło" jak powiedzieli, że "obiektyw dotarł cały i zdrowy" - to po jaką cholerę go tam wysyłałem? Naprawił się w trakcie transportu? Panie sekretarki nadają się zdecydowanie na wymianę, a z technikiem nie można rozmawiać...
Jedyne czego się dowiedziałem, to że konsultują sprawę z Japonią, ale nie wiem czy po prostu mnie nie zwodzą.

Naprawa jest pogwarancyjna, może dlatego mnie olewają?

Wcześniej oddałem szkło do dwóch innych serwisów, ale niestety nie potrafili sobie poradzić z naprawą. Najgorsze jest to, że zapowiada się, iż nie będę miał sprzętu na najbliższe (za 3 tygodnie) zawody, których fotografia jest moim hobby :-( A i nie wiadomo, czy kolejne nie przepadną...

PiKa
24-03-2016, 14:34
Sprawdź w gwarancji ile czasu mają na naprawę

TOP67
24-03-2016, 14:39
Naprawa jest pogwarancyjna, może dlatego mnie olewają?


Sprawdź w gwarancji ile czasu mają na naprawę

Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem.

Moja Sigma 8-16 też pojechała do Japonii, ale dostałem o tym informację z podanym terminem 3 miesiące. Mimo, że napraw jest gwarancyjna.

Cichy
24-03-2016, 15:15
Klient na kalibrację optyczną 35A Nikon też czekał ze 2 miechy, bo do Japonii słali. Dziwne :/

Archibald6803
24-03-2016, 15:42
Przypuszczam, że jak wada jest wykraczająca poza standardową procedurę to takie szkło odsyłane jest do "centrali".
Moje wszystkie szkła Sigmy ( wcześniej podczas zakupu odpowiednio wyselekcjonowane spośród kilku/kilkunastu ) były zawsze w Gdyni precyzyjnie dokalibrowywane do puchy w ciągu 2-3 dni roboczych. Ale dużo roboty z nimi nie mieli ......; kosmetyka.

TOP67
24-03-2016, 16:19
Jeśli da się skalibrować programowo, to robią na miejscu. Typowe uszkodzenia pewnie też. Ale poważne wady optyczne robią w fabryce.

Archibald6803
24-03-2016, 16:49
A co napisałem powyżej ??? .... ;-)

Wróciła Sigma 8-16 ?

RavenF2
24-03-2016, 21:06
Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem.
Moja Sigma 8-16 też pojechała do Japonii,...
Jak wcześniej napisałem mój obiektyw nigdzie nie pojechał, nawet jeszcze nie wiadomo co się z nim stało. Podobno dopiero konsultują sprawę z Japonią. Tylko k... dlaczego trwa to tak długo i dlaczego tak bardzo maję mnie w d... jak chcę się cokolwiek dowiedzieć? A sami w ciągu tego czasu nawet raz nie zadzwonili.
Nie pozostaje mi nic innego jak dzwonić codziennie do nich...

PiKa
24-03-2016, 22:06
Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem ;)

josem32
31-03-2016, 09:58
Ja muszę pochwalić serwis, wysłałem Sigmę 17-50 2.8 z mega widocznym BF na D7100. Wcześniej body było kalibrowane w Nikonie, po tej akcji rozjechała się Sigma.
Serwis w Gdyni wyrobił się w 6 dni od wysyłki do odebrania paczki a po drodze jeszcze był weekend,
Świetnie zapakowany sprzęt, dobrze skalibrowany obiektyw i bardzo szybki czas wykonania usługi.

Koledzy z Nikona powinni się uczyć.

Andrzej1974
31-03-2016, 10:09
(...) Serwis w Gdyni wyrobił się w 6 dni od wysyłki do odebrania paczki (...)

Koledzy z Nikona powinni się uczyć.

Jeżeli już jest o serwisach... u mnie serwis Nikona wyrobił się - o ile dobrze jeszcze pamiętam - w 5 dni. Także nie wiem kto od kogo powinien się uczyć... ;-)

RavenF2
31-03-2016, 12:04
Serwis w Gdyni wyrobił się w 6 dni
Mój obiektyw ciągle w serwisie, dzisiaj mija miesiąc od kiedy go dostali. Podobno (ale jak tu wierzyć?) już otrzymali wskazówki od producenta, ale ja wciąż czekam dopiero na diagnozę i wycenę, a co dopiero mówić o naprawie. A jak jeszcze będą musieli jakieś części sprowadzić to dopiero potrwa... :-(

Andrzej1974
31-03-2016, 12:35
Widzę, że z serwisami (zaówno Sigma jak i Nikon) jest identycznie - niektórzy są z nich zadowoleni a inni nie...

krecik231
31-03-2016, 23:16
Ja jestem zadowolony. Wysłałem do kalibracji 18-35 bo na d7100 był bf. Po siedmiu dniach zestaw wrócił do mnie w pełni sprawny. Wszystko zależy chyba od rodzaju usługi, czy to kalibracja czy jakiś poważniejszy problem :)

lacov
03-04-2016, 23:25
Możecie mi powiedzieć czy Sigma zawsze (przynajmniej w Waszych przypadkach) od razu zmienia status zlecenia przy zajściu zmian?

Wysłałem sprzęt w zeszłym tygodniu. Jakoś w czwartek rano sprawdziłem i widnieje zapis "zlecenie zakończone, oczekuje na odbiór osobisty / wysyłkę kurierem"
Spodziewałem się zmiany statusu w czwartek wieczorem lub najpóźniej w piątek. Teraz nie wiem czy mam koczować przy drzwiach w oczekiwaniu na kuriera czy jest zapisie jak powyżej nie ma szans na otrzymanie sprzętu w poniedziałek.

P.s.
Czy ktoś z was był niezadowolony z kalibracji S 18-35 ?

josem32
14-04-2016, 10:46
Jeżeli już jest o serwisach... u mnie serwis Nikona wyrobił się - o ile dobrze jeszcze pamiętam - w 5 dni. Także nie wiem kto od kogo powinien się uczyć... ;-)

Bardziej mi chodziło o "merytoryczne" podejscie do kalibarcji niż czas realizacji.
Nie miałem pozytywnych przeżyć z serwisem nikona stąd taka opinia.

FiliPO
14-04-2016, 13:26
Ile mniej więcej trwa kalibracja Sigmy 17-50 OS ? Jestem zainteresowany jej zakupem, natomiast czytam o tym że często je trzeba wysyłać na kalibrację. I wciąż się zastanawiam, czy warto ją kupić ;p

korona.
24-05-2018, 21:17
Czy ktoś kiedyś naprawiał w serwisie Sigmy zamulający AF? Bo coś się u mnie sypnęło.. Jestem ciekawa kosztu takiej naprawy..

Hancock55
24-05-2018, 23:58
Jaka to sigma? Sa rozne ceny. Najlepiej napisac maila do nich z zapytaniem.

Wysłane z mojego Hol-U19 przy użyciu Tapatalka