PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie zamienniki EN-EL3?



Sylwiusz
07-08-2004, 22:24
Hej!
Czy ktos pokusil sie o kupno nieorginalnych akumulatorkow - zamiennikow EN-EL3? Czy w rzeczywisctosci sprawuja sie duzo gorzej (pojemnosc) niz firmowe, czy jest to raczej 10-15% roznicy? Musze kupic cos zapasowego, zeby czuc sie bezpieczniej na codzien i jakos duza roznica w cenie miedzy orginalem a zamiennikiem - 300 vs 80zl :-)

Bogdan
07-08-2004, 22:34
poszukaj w arch., bo już kiedyś o tym było; sam chyba tez poszukam, bo jesli dobrze pamietam, byly dobre recenzje zamiennikow i chyba tez kupie zapas

Sylwiusz
07-08-2004, 22:42
Faktycznie, zle wczesniej szukalem, ale juz mam. Czyli jak czytam mozna smialo zamienniki :-)

Wojtek J.K.
07-08-2004, 22:46
Ja kupiłem tu:
http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?products_id=72

sugerując się wypowiedziami na prfc. Z tychże wypowiedzi wynikało, że wszyscy sobie ten zakup chwalą. Ja go też mogę pochwalić :). Zamawiałem po południu, a już następnego dnia rano miałem go w ręce (to się chwali).

O ile pamiętam, sugerowano na grupie, by w kilku pierwszych ładowaniach pozostawiać akumulatorek w ładowarce przez kilka godzin po zakończeniu procesu (kiedy LED już nie miga). Ma to jakoby zwiększyć maks. dostępną pojemność. Z mojej wiedzy o "lijonowej elekrochemi odwracalnej" mogę powiedzieć, że w każdym razie na pewno nie zaszkodzi (jeśli tylko ładowarka działa, jak powinna).

A o pojemność względem oryginału - nic się nie bój :), jest dobrze; po kilku ładowaniach nawet lepiej.

Pzdrwm-
- Wojtek J.K.

Picia
09-08-2004, 08:09
Kupilem z allegro aku 1800 mAh i działa bez problemu.
Jakieś 90 pln + przesyłka. Ładuje się tyle samo a działa znacznie dłużej.

Pozdrówka

ddMON
09-08-2004, 18:00
Picia, to daj znać od razu jaka firma, symbol. Wtedy w razie czego będzie wiadomo czego się trzymać.
POzdro! :wink:

dido
09-08-2004, 22:59
Kupilem z allegro aku 1800 mAh i działa bez problemu.
Jakieś 90 pln + przesyłka
Czyżby Kielczanin? Jak sprawuje się powyższy aku? Liczba klatek wypstrykanych pewnie nic nam nie powie natomist interesującą informacją byłoby to, czy wytrzymuje dłużej niż oryginał.

Picia
10-08-2004, 19:37
Zgadza się to 'Kielczanin". Bateria diała moim zdaniem chyba tak samo, może trochę dłużej od oryginału, ale trudno to dokładnie określić. Ponieważ aparat mam od miesiąca i jeszcze go poznaję, to dużo czasu bawię się ekranem LCD. Jednak polecam go.

c2h5oh
17-08-2004, 11:14
Czy ktos uzywa moze juz takiego zamiennika dluzszy czas (#define dluzszy_czas >2 miesiace ;-) )
Daloby to jakies pojecie o zywotnosci..

admin
17-08-2004, 11:19
Uzywam tego ktory sprzedaje foto-tip. Jest wciaz lepszy niz oryginalny. Mam go od kwietnia i stosuje na zmiane z oryginalem. Polecam ten aku.

c2h5oh
17-08-2004, 11:28
No to mam juz odpowiedz - jesli mialoby cos sie dziac to po 4 miesiacach juz powinno byc widoczne...
Aparat wybrany, krotki zoom wybrany, statyw wybrany (prawie), aku wybrany.. zostalo wybrac dlugiego zooma i plecaczek dobrac :-)

admin
17-08-2004, 13:00
Podziwiam organizacje kolegi... Jestem pod wrazeniem :)

c2h5oh
17-08-2004, 13:57
"Zamierzam zyc wiecznie albo umrzec probujac" - Paragraf 22

ddMON
17-08-2004, 16:59
Podziwiam organizacje kolegi... :)
To tak jakby fragment wystąpienia działacza młodzieżowego na zebraniu ZSMP? :D
Już więcej nie będę :wink:
POzdro!

admin
17-08-2004, 17:22
Już więcej nie będę

Pamietaj, obiecales... ;)

antonjo
27-08-2004, 19:15
Wreszcie miałem okazję solidnie przetestować akumulatorek zamienny, który kupiełem w sklepie foto tip. O dziwo, mimo mniejszej pojemności (1400 mah) niż oryginalny Nikonowski, wydaje się starczać na jakieś 20 % dłużej.

Polecam

ddMON
27-08-2004, 23:16
Antonjo chociaż był na kursie podpalacza i koleżanki he, he... focił przy księżycu, to napisał o akumulatorku, a Picia nie :cry:

Picia, to daj znać od razu jaka firma, symbol. Wtedy w razie czego będzie wiadomo czego się trzymać.
POzdro! :wink:
Picia akumulatorek nowy ma, niestety nikomu go nie da (rozdzielną pisownię w tym przypadku zastosowano jedynie w celach artystycznych :wink: )
POzdro!