Zobacz pełną wersję : Pomocy...wazne pytanie...jakos zdjec...
Witam serdecznie!
Panowie i Panie mam pytanie...
Prosze zobaczyc aukcje:
http://www.allegro.pl/item1054784430_peugeot_607_3_0_v6_01_skory_gaz_pel na_opcja_reje.html
i napisac co jest wynikiem tak dobrych zdjec ( dla mnie super ) czy doskonaly sprzet czy jednak obrobka?? I czy jest realne uzyskanie takich zdjec D90 ?
ps. jestem nowy i prosze sie nie wysmiewac jesli zadalem glupie pytanie - choc mi sie nie wydaje...A zdjecia z ww aukcji sa naprawde boskie:)
Z gory dziekuje za odp
Darek
Jedyne cechy tych zdjęć które można wyodrębnić, to poprawna ekspozycja i właściwe wyostrzenie po zmniejszeniu, tudzież odpowiedni algorytm do zmniejszania.
Tak poza tym to zupełnie zwykłe zdjęcia z allegro. Prędzej uwierzę, że to Twój samochód, niż że kogoś mogły by zachwycić te zdjęcia :].
Kurcze...powaga? To moze info jak mam ustawic swojego D90 aby to uzyskac i jakim programem najlepiej obrabiac zdjecia z Nikona...Prosze o pomoc jestem laikiem...pierwsza moja lustrzanka...
ps. pod linkiem wczorajsza foto ( brak obrobki, tylko zmniejszone ) > jak widac jest kiepska nie to co pod powyzszym linkiem z allegro...:/
http://galnet.nazwa.pl/Darek-Allegro/DSC_0055.jpg
aha i jeszcze pytanie od laika...chcialbym uzyskac efekt,ze auto jest wyostrzone a wszystko za nim juz mniej...jak to zrobic( ustawic d90 )
Zacznij od posprzątania miejsca zbrodni (rower) i takiego ustawienia się, żeby w masce nie odbijał się budynek. Odpowiednia pogoda i pora dnia są kluczowe. Pooglądaj też tematy w dziale technika/motoryzacja - sporo osób opisuje jak zrobiła zdjęcia więc możesz podpatrzyć coś dla siebie.
'Ustawienie' aparatu to chyba najmniejszy problem.
Zacznij od posprzątania miejsca zbrodni (rower) i takiego ustawienia się, żeby w masce nie odbijał się budynek. Odpowiednia pogoda i pora dnia są kluczowe. Pooglądaj też tematy w dziale technika/motoryzacja - sporo osób opisuje jak zrobiła zdjęcia więc możesz podpatrzyć coś dla siebie.
'Ustawienie' aparatu to chyba najmniejszy problem.
A ja myślę żebyś zaczął od edukacji. Poczytaj trochę o podstawach fotografii, o tym co to przysłona, co to czas naświetlania, co to głębia ostrości, jak ustawienia poszczególnych parametrów wzajemnie na siebie wpływają.
Masę rzeczy możesz dowiedzieć się chociażby tutaj http://www.szerokikadr.pl/ .
Nie ma uniwersalnych ustawień aparatu. Każda sytuacja wymaga przemyśleń i podstawowej wiedzy o fotografii. Nic Ci nie da informacja "ustaw przesłonę, czas i czułość na taką czy inną wartość."
Oczywiście sprzęt ma znaczenie, ale zdjęcia które pokazałeś w pierwszym poście można zrobić kompaktem.
Tak jak pisał pawel to poprawnie naświetlone zdjęcia odpowiednio przygotowane do prezentacji w sieci. Nie ma w nich nic wyjątkowego.
Recepta na dobrej jakości zdjęcia to nie tylko zakup lustrzanki, tak jak niestety wielu ludziom się wydaje :(
nonnatus
01-06-2010, 00:43
...jak mam ustawic swojego D90 aby to uzyskac...
hmm... najlepiej na północ pod kątem 38,5 stopni z wysokości 2,46 cm. oczywiscie przy obiektywie nie dłuższym niż 35 cm, bo jesli dłuższy, to już zupełnie inna historia...
miron19j
01-06-2010, 01:21
hmm... najlepiej na północ pod kątem 38,5 stopni z wysokości 2,46 cm. oczywiście przy obiektywie nie dłuższym niż 35 cm, bo jeśli dłuższy, to już zupełnie inna historia...
pozwolę sobie nie zgodzić się. Takie ustawienie będzie dobre aż do 42cm.
andrstac
01-06-2010, 10:54
Chłopaki, nie kopcie leżącego... Kolega sobie poczyta, poduczy się i zada ewentualnie bardziej logiczne i rozsądne pytania:)
miron19j
01-06-2010, 14:54
Chłopaki, nie kopcie leżącego...
racja, jest ryzyko, że może wstać
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)
Kolega sobie poczyta, poduczy się i zada ewentualnie bardziej logiczne i rozsądne pytania:)
a to nie mógł od tego zacząć?
Zdjęcia poprawne technicznie (ekspozycja, balans bieli). Jakaś obróbka polegająca na podostrzeniu, może jeszcze poziomy i tyle. Jak na aukcje są ok.
Ale tak jak już koledzy pisali nic poza tym w tych zdjęciach nie ma.
Wydaje mi się że jeśli opanujesz te podstawowe rzeczy jak ekspozycja itd to zrobisz lepsze zdjęcia d90 (wystarczy że ustawisz autko w ciekawszym miejscu :) )
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.