Zobacz pełną wersję : Sigma SD15 - NEW!
Czyżby coraz bliżej?
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/sigma-sd15-body.html?gclid=CLHsg6yr9aECFc2S3wod5hnTFw
Ciekaw jestem jaką ceną przywita nas w momencie premiery? :)
Nawet nie chce mi się szukać i czytać specyfikacji tego modelu.
Wiem ,że poprzednie pojedyncze używki były nie do sprzedania i tu mi się
nasuwa ludowa przypowieść:
"Kupić kozę to jest wielkie szczęście a potem ją sprzedać to jest jeszcze większe szczęście" ;)
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ;)
To prawda, Sigma kierowana jest do specyficznego grona fotografów.
System mało popularny w naszym zacofanym kraju, a szkoda :)
czy szkoda?
w zasadzie juz nawet lustrzanki ER z innych systemow zjadaja sigme na sniadanie
lepszym pomyslem byloby skupienie sie na kompaktach bo to akurat calkiem niezle im wychodzi
gdy cena spadnie i co ważne gdy naprawdę będzie dostępny - zakupie go :)
zakochany jestem w tej matrycy .... posiadam Sigmę SD10 i Sigmę DP1s
Nawet nie chce mi się szukać i czytać specyfikacji tego modelu.
Wiem ,że poprzednie pojedyncze używki były nie do sprzedania i tu mi się
nasuwa ludowa przypowieść:
"Kupić kozę to jest wielkie szczęście a potem ją sprzedać to jest jeszcze większe szczęście" ;)
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ;)
no własnie nie do końca; zawsze koze można przerobic na mięso; a body na...? ;)
naprawdę muszą miec atrakcyjną cenę, gdyż Canon ma na rynku 1000D za marne grosze...Ale z drugiej strony te body ma 14mln. pikseli....
Obstawiam, że cena będzie się wahała w granicach D90.
sokrates
29-05-2010, 21:57
no własnie nie do końca; zawsze koze można przerobic na mięso; a body na...? ;)
naprawdę muszą miec atrakcyjną cenę, gdyż Canon ma na rynku 1000D za marne grosze...Ale z drugiej strony te body ma 14mln. pikseli....
Obstawiam, że cena będzie się wahała w granicach D90.
to ja wolę D90 z całymi jego ułomnościami....
cena nowej piętnastki będzie oscylowała w ganicach 4,5k w momencie premiery,
wiem to z nieoficjalnego zrodla, jednak jak bedzie czas pokaze.
iron idem
08-06-2010, 21:02
Sigma pewnie będzie droga ,ale napewno bedzie mozna tanie szkła do niej wylansowac na ebayu.ostatnio widzalem 70-210 2.8 za 200 funtów buy now
klilka sampli przy okazji premiery nowych szkieł Sigmy http://www.sigma-photo.co.jp/english/lens/sample-photo/8-16_45-56_sample-photo.htm
... z notką "Some images may have been retouched by the photographer", więc o kant dupy takie sample.
powiem tak - a może to jedyni uczciwi ?? inne sample z innych systemów jakos wydaja mi się tak samo oszukane ... ale mogę się mylić
mi się podoba myk z podmianą bagnetu na Leica R http://sigmacumlaude.com/
Myślicie ze będzie jakość obrazu równie dobra jak w fuji pro5?
A dlaczego nie lepsza? Przecież fuji S5pro to już leciwy dziadek :)
A.n.d.r.e.V
19-06-2010, 18:28
Ale jaki dziadek :razz:
FOVEON też już leciwy, a nowego nie zrobili.
W końcu wyceniona, http://www.fotomaniak.pl/25121/sigma-sd15-cena/
librapoor się nie mylił ;)
To prawda, Sigma kierowana jest do specyficznego grona fotografów.
System mało popularny w naszym zacofanym kraju, a szkoda :)
Racja, w rozwiniętych krajach Sigmy schodzą jak świeże bułeczki:lol:
ja tez kupie ten korpus może nie tak od razu ale kupie go ...
Premiera już za 2 dni,
nowa cena 1199 EU.
Sigma SD15: próbne zdjęcia do sciągnięcia
http://fotoblogia.pl/2010/06/18/sigma-sd15-probne-zdjecia-do-sciagniecia/
odpadam .... http://www.sigma-sd.com/SD15/sample-photo/img/Jim_SD15_70_SDIM1317spp4.jpg wole chyba zamienić swoje d700 na to cacko z kompletem obiektywów
chyba nikt nie uzna, że cztery i pół piksela to mało na spore odbitki :)
odpadam .... http://www.sigma-sd.com/SD15/sample-photo/img/Jim_SD15_70_SDIM1317spp4.jpg wole chyba zamienić swoje d700 na to cacko z kompletem obiektywów
Możesz jaśniej? Co Cie tak powaliło w tym samplu, że chcesz D700 sprzedać?
lupragen
07-07-2010, 20:42
tylko kiedy będzie ona dostępna w PL?
z taką 50mmlub 30mm i 70mm to bardzo fajny zestawik :)
Po doświadczeniach z sd14.... poczekam długo, zanim może zainwestuje. Okaże się po kilku tygodniach że bateria siada po 150 zdjęciach (sd14), poza obrzydliwym softem sigmy do rawów inne (np. raw developer) wyciągają jakieś plamy z matrycy a aparat znowu zapisuje 3 rawy przez minutę.
Za kilka miesięcy będzie za 2499 z obiektywem 18-xxx w kconsult. Foveon ma to coś takiego hmmm, analogowego w obrazie. Mam znajomego który robiąc jeszcze sd9 twierdzi że kobiety po obejrzeniu portretów z 5d i sigmy wybierają... sigmę.
ja właśnie za to uwielbiam sigme - za "analogowość" - aparat jest zacofany technologicznie z innej bajki ale te zdjęcia ....
wiem ze jestem typowym wyrobnikiem fotograficznym ale to:
http://fotokwidzyn.pl/wp-content/uploads/2010/05/SDIM0355_s.jpg
lub to:
http://fotokwidzyn.pl/wp-content/uploads/2010/05/SDIM0379_s.jpg
mimo ze z kompakta DP1s to jest inna bajka ja inaczej widzę te zdjęcia ... sorry może to tylko moja wyobraźnia ale kilka osób jednak jest którzy widza tak samo
S4INT - co widzę w tym zdjęciu - detale ... w body za takie niewielkie pieniądze. D700 nie sprzedam oczywiście bo to moje narzędzie pracy i trudno koszykówkę fotografować ślimakiem czy wejsc na ISO 4000 - D700 jest najbardziej uniwersalnym i świetnym body ale Sigma ma w sobie .... coś ... (FOVEON'a - film w wersji cyfrowej)
nie nazywałbym tego analogowością, a raczej trójwymiarowością, ale fakt faktem foveon jest fajny.
Mi się Sigma bardzo podoba. Na tej matrycy widać detale na czarnym kocie w południe, a kot obserwuje nieprzepalone chmurki na niebie. Prędkość mi nie przeszkadza, serii użyłem raz w życiu, bo mnie właściciel Sigmy SD14 poprosił :D Zawsze lubiłem robić na slajdach, a to jakieś takie podobne jest. W wysokie ISO nie lubię wchodzić, wolę statyw podźwigać.
meliszipak
21-07-2010, 18:30
Koledzy, czy są dostępne przejściówki sigma-nikon?
Czy SD14, SD15 mierzą światło z manualnymi obiektywami?
przejsciowka jest. nie pamietam tylko czy przenosi pomiar.
a powie mi ktoś czym ona sie takim nieslychanym charakteryzuje ?
a powie mi ktoś czym ona sie takim nieslychanym charakteryzuje ?
DR ok 9 dziur.
Test na optyczne.pl
http://optyczne.pl/138.1-Test_aparatu-Sigma_SD15_Wst%C4%99p.html
w plener idealny aparat:)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.