PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma SD15 - NEW!



28-05-2010, 19:23
Czyżby coraz bliżej?
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/sigma-sd15-body.html?gclid=CLHsg6yr9aECFc2S3wod5hnTFw
Ciekaw jestem jaką ceną przywita nas w momencie premiery? :)

Sabvel
28-05-2010, 19:46
Nawet nie chce mi się szukać i czytać specyfikacji tego modelu.
Wiem ,że poprzednie pojedyncze używki były nie do sprzedania i tu mi się
nasuwa ludowa przypowieść:
"Kupić kozę to jest wielkie szczęście a potem ją sprzedać to jest jeszcze większe szczęście" ;)
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ;)

28-05-2010, 22:01
To prawda, Sigma kierowana jest do specyficznego grona fotografów.
System mało popularny w naszym zacofanym kraju, a szkoda :)

conik
29-05-2010, 12:34
czy szkoda?
w zasadzie juz nawet lustrzanki ER z innych systemow zjadaja sigme na sniadanie
lepszym pomyslem byloby skupienie sie na kompaktach bo to akurat calkiem niezle im wychodzi

wojteh
29-05-2010, 19:37
gdy cena spadnie i co ważne gdy naprawdę będzie dostępny - zakupie go :)

zakochany jestem w tej matrycy .... posiadam Sigmę SD10 i Sigmę DP1s

TMB
29-05-2010, 20:37
Nawet nie chce mi się szukać i czytać specyfikacji tego modelu.
Wiem ,że poprzednie pojedyncze używki były nie do sprzedania i tu mi się
nasuwa ludowa przypowieść:
"Kupić kozę to jest wielkie szczęście a potem ją sprzedać to jest jeszcze większe szczęście" ;)
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ;)

no własnie nie do końca; zawsze koze można przerobic na mięso; a body na...? ;)

naprawdę muszą miec atrakcyjną cenę, gdyż Canon ma na rynku 1000D za marne grosze...Ale z drugiej strony te body ma 14mln. pikseli....
Obstawiam, że cena będzie się wahała w granicach D90.

sokrates
29-05-2010, 21:57
no własnie nie do końca; zawsze koze można przerobic na mięso; a body na...? ;)

naprawdę muszą miec atrakcyjną cenę, gdyż Canon ma na rynku 1000D za marne grosze...Ale z drugiej strony te body ma 14mln. pikseli....
Obstawiam, że cena będzie się wahała w granicach D90.

to ja wolę D90 z całymi jego ułomnościami....

30-05-2010, 15:38
cena nowej piętnastki będzie oscylowała w ganicach 4,5k w momencie premiery,
wiem to z nieoficjalnego zrodla, jednak jak bedzie czas pokaze.

iron idem
08-06-2010, 21:02
Sigma pewnie będzie droga ,ale napewno bedzie mozna tanie szkła do niej wylansowac na ebayu.ostatnio widzalem 70-210 2.8 za 200 funtów buy now

wojteh
15-06-2010, 08:57
klilka sampli przy okazji premiery nowych szkieł Sigmy http://www.sigma-photo.co.jp/english/lens/sample-photo/8-16_45-56_sample-photo.htm

nowart
15-06-2010, 09:20
... z notką "Some images may have been retouched by the photographer", więc o kant dupy takie sample.

wojteh
15-06-2010, 15:04
powiem tak - a może to jedyni uczciwi ?? inne sample z innych systemów jakos wydaja mi się tak samo oszukane ... ale mogę się mylić

Bielik
15-06-2010, 15:42
mi się podoba myk z podmianą bagnetu na Leica R http://sigmacumlaude.com/

rafael
18-06-2010, 22:26
Myślicie ze będzie jakość obrazu równie dobra jak w fuji pro5?

my.sql
19-06-2010, 09:08
A dlaczego nie lepsza? Przecież fuji S5pro to już leciwy dziadek :)

A.n.d.r.e.V
19-06-2010, 18:28
Ale jaki dziadek :razz:

xMAREKx
20-06-2010, 15:37
FOVEON też już leciwy, a nowego nie zrobili.

my.sql
20-06-2010, 17:40
W końcu wyceniona, http://www.fotomaniak.pl/25121/sigma-sd15-cena/
librapoor się nie mylił ;)

statler
21-06-2010, 03:15
To prawda, Sigma kierowana jest do specyficznego grona fotografów.
System mało popularny w naszym zacofanym kraju, a szkoda :)

Racja, w rozwiniętych krajach Sigmy schodzą jak świeże bułeczki:lol:

wojteh
21-06-2010, 10:25
ja tez kupie ten korpus może nie tak od razu ale kupie go ...

my.sql
23-06-2010, 18:38
Premiera już za 2 dni,
nowa cena 1199 EU.

my.sql
25-06-2010, 12:26
Sigma SD15: próbne zdjęcia do sciągnięcia
http://fotoblogia.pl/2010/06/18/sigma-sd15-probne-zdjecia-do-sciagniecia/

wojteh
04-07-2010, 19:16
odpadam .... http://www.sigma-sd.com/SD15/sample-photo/img/Jim_SD15_70_SDIM1317spp4.jpg wole chyba zamienić swoje d700 na to cacko z kompletem obiektywów

Mavierk
05-07-2010, 15:11
chyba nikt nie uzna, że cztery i pół piksela to mało na spore odbitki :)

morzon
05-07-2010, 21:59
odpadam .... http://www.sigma-sd.com/SD15/sample-photo/img/Jim_SD15_70_SDIM1317spp4.jpg wole chyba zamienić swoje d700 na to cacko z kompletem obiektywów

Możesz jaśniej? Co Cie tak powaliło w tym samplu, że chcesz D700 sprzedać?

lupragen
07-07-2010, 20:42
tylko kiedy będzie ona dostępna w PL?

z taką 50mmlub 30mm i 70mm to bardzo fajny zestawik :)

yendash
09-07-2010, 06:58
Po doświadczeniach z sd14.... poczekam długo, zanim może zainwestuje. Okaże się po kilku tygodniach że bateria siada po 150 zdjęciach (sd14), poza obrzydliwym softem sigmy do rawów inne (np. raw developer) wyciągają jakieś plamy z matrycy a aparat znowu zapisuje 3 rawy przez minutę.
Za kilka miesięcy będzie za 2499 z obiektywem 18-xxx w kconsult. Foveon ma to coś takiego hmmm, analogowego w obrazie. Mam znajomego który robiąc jeszcze sd9 twierdzi że kobiety po obejrzeniu portretów z 5d i sigmy wybierają... sigmę.

wojteh
09-07-2010, 10:54
ja właśnie za to uwielbiam sigme - za "analogowość" - aparat jest zacofany technologicznie z innej bajki ale te zdjęcia ....

wiem ze jestem typowym wyrobnikiem fotograficznym ale to:
http://fotokwidzyn.pl/wp-content/uploads/2010/05/SDIM0355_s.jpg

lub to:
http://fotokwidzyn.pl/wp-content/uploads/2010/05/SDIM0379_s.jpg

mimo ze z kompakta DP1s to jest inna bajka ja inaczej widzę te zdjęcia ... sorry może to tylko moja wyobraźnia ale kilka osób jednak jest którzy widza tak samo

S4INT - co widzę w tym zdjęciu - detale ... w body za takie niewielkie pieniądze. D700 nie sprzedam oczywiście bo to moje narzędzie pracy i trudno koszykówkę fotografować ślimakiem czy wejsc na ISO 4000 - D700 jest najbardziej uniwersalnym i świetnym body ale Sigma ma w sobie .... coś ... (FOVEON'a - film w wersji cyfrowej)

Bielik
09-07-2010, 12:47
nie nazywałbym tego analogowością, a raczej trójwymiarowością, ale fakt faktem foveon jest fajny.

Remol71
17-07-2010, 21:07
Mi się Sigma bardzo podoba. Na tej matrycy widać detale na czarnym kocie w południe, a kot obserwuje nieprzepalone chmurki na niebie. Prędkość mi nie przeszkadza, serii użyłem raz w życiu, bo mnie właściciel Sigmy SD14 poprosił :D Zawsze lubiłem robić na slajdach, a to jakieś takie podobne jest. W wysokie ISO nie lubię wchodzić, wolę statyw podźwigać.

meliszipak
21-07-2010, 18:30
Koledzy, czy są dostępne przejściówki sigma-nikon?
Czy SD14, SD15 mierzą światło z manualnymi obiektywami?

HYPER
21-07-2010, 18:33
przejsciowka jest. nie pamietam tylko czy przenosi pomiar.

sevenoo
21-07-2010, 18:35
a powie mi ktoś czym ona sie takim nieslychanym charakteryzuje ?

Remol71
21-07-2010, 21:11
a powie mi ktoś czym ona sie takim nieslychanym charakteryzuje ?

DR ok 9 dziur.

KS
27-10-2010, 18:05
Test na optyczne.pl

http://optyczne.pl/138.1-Test_aparatu-Sigma_SD15_Wst%C4%99p.html

rafael
28-10-2010, 14:32
w plener idealny aparat:)