PDA

Zobacz pełną wersję : Torba fotograficzna - plecak górski?



TMB
28-05-2010, 12:34
Witam
Mam pewien problem. Otóz jedyną torbę, która miesciła mój sprzet znajduje sie aktualnie na drugim koncu PL.
A potrzebuję przetransportować swóje akcesoria w miarę bezpiecznie i komfortowo. I przyszyło mi na mysl użycie sporego plecaka górskiego:!: Z jednej strony w bok włożone złożone krzesłko; a z drugiej statyw. No i do środka tele.
I tu zaczynają się buty:/ Na dół plecaka daje malutką poduszkę o wym 20x20cm; aparat owijam kocem o wym 1x1m.
Oczywiscie obiektyw ma rozłożonego tulipana...I tak sie zastanawiam jak go do srodka wsadzic?! Czy body ma byc na dole czy może na góże plecaka? Z jednej strony obiektyw jest cięższy; ale z drugiej, czy tulipan utrzyma 5kg?
A pozatym, cały plecak waży tak z lekka 14kg;)

macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam
Ps. Oczywiscie najchętniej kupiłbym PRO torbe, ale taki zakup to bagatela 400-500zł (uzywka), więc na razie muszę poczekać...

sebaok
28-05-2010, 13:10
lepiej kup używane lowepro za 300zł zamiast kombinować i popraw tą góre bo Cie zaraz Ekonet dopadnie :D

TMB
28-05-2010, 13:33
Jakoś nie mogę edytować...;/

a niby jaki plecak masz na mysli za 300zł, który pomieści tele z rozłożonym tulipanem (myslisz sobie, czemu zostawiam go rozlożonego? - ano dlatego, że mam takiego pecha, że zaraz miałbym calą soczewkę porysowaną);)

Zuzus
28-05-2010, 14:23
Jak juz tak kombinujesz i upychasz sprzet to przynajmiej odepnij szklo od puszki!! Odpadnie wtedy ryzyko wylamania bagnetu i podobnych uszkodzen, a sprzet bedziesz mial w poszczegolnych elementach.
Zabezpiecz kocem, recznikiem, folia babelkowa, czym tam mozesz i wloz do plecaka (na gore, jako ostatnie z rzeczy ktore wladujesz do plecaka). I uwazaj na plecak, zeby przypadkowo nim nie zachaczyc, albo nie uderzyc w cos. Chyba tyle..
Powodzenia :)

TMB
28-05-2010, 14:32
Dzięki Wielkie;)

A co zrobić z tulipanem? Niby na przednia soczewkę jest miękki pokrowiec (jednak ja mu nie ufam) i dlatego wolę pokrowiec nakładać na osłone p/s...osłona nie powinna się wyłamać -metalowa :roll:

Pozdrawiam
Ps. Wybaczcie za poruszenie, ale na LCD małpki nic nie było widac...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img64.imageshack.us/img64/1886/sam03911.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img263.imageshack.us/img263/1748/sam03931.jpg)

costi
28-05-2010, 21:42
Na moje, jak to porzadnie zawinie, to nic sie nie stanie. A wylamanie bagnetu? Ludzie, przeciez ten sprzet bedzie w plecaku stal, a nie sluzyl za dzwignie...

TMB
29-05-2010, 09:01
Dzisiaj testowałem go w terenie. Zrobiłem tak; mała poduszeczka na spód; statyw i krzesła do bocznych uchwytów; obiektyw do ogromnego, miekkiego futerału, korpus do małej torebki i może byc :D Jednak waga 14kg przytłacza....