PDA

Zobacz pełną wersję : Eksploatacja Nikon'a Coolpix'a 3200



Mendoza
20-04-2005, 20:28
Witajcie.
Pozwólcie, że skieruję kilka pytań do użytkowników Coolpix'a 3200 (jeśli zaglądają na to forum czasami). Otóż interesuje mnie np.
1. sprawa najdłuższego czasu otwarcia migawki tego kompakciku, w instrukcji napisali, że są to 4 sek., a u mnie w Exif'ie nie ma nigdy dłuższego czasu niż 1,5 sek. (nawet w całkowitej ciemności).
2. Ilość wykonanych zdjęć to ok.100 na komplecie 2x2300mAh (Energizer NH-15AA), ładowarka Emos MW-8168GS, po każdym zdjęciu lub dwóch wyłączenie aparatu, ok 6 zdjęć z lampą, przez ok 30 dni nosząc aparat ze sobą cały czas. Nie marnuję energii na długie przeglądanie zdjęć na LCD. A w recenzjach spotykam podawaną ilość ok.250 zdjęć (w instrukcji 320)
Czy u Was jest podobnie?.
Są rozbieżności między instrukcją obsługi a rzeczywistością.
(zawsze są, ale czy w takim stopniu jak tu?).
Aparcik jako taki podoba mi się, nie mam kłopotów z wykonywaniem zdjęć. Po prostu mnie to ciekawi czy wszyscy użytkownicy 3200 tak mają.

Wozik
21-04-2005, 09:57
Hej,

spróbuj wybrać jakiś program tematyczny odpowiedni dla długiego czasu naświetlania. Zgaduję, że może korzystałeś tylko z ustawienia "auto"?

Co do baterii, miałem Coolpixa 3100, który był bardzo prądożerny. Zatem nie dziwi mnie Twój problem :)

irekka
21-04-2005, 10:05
Instrukcja podaje najbardziej wyżyłowane parametry - raz im się udało w laboratorium zrobić 320 i tak napisali. Temperatura otoczenia ma duże znaczenie - to też weź pod uwagę.