PDA

Zobacz pełną wersję : Pensja z L4 i bez L4



Zoidberg
27-05-2010, 15:16
Hej,
Znacie może jakieś kalkulatory w sieci (programy trial, itp) które by potrafiły obliczyć pensje z i bez L4 biorąc pod uwagę również zmianę pensji w trakcie roku (zmniejszenie się pewnych składek, skok do wyższego progu na przełomie miesięcy itp.).
W kwietniu zdarzyło mi się (chyba po raz drugi na 12 lat pracy) być na L4 (grypa jelitowa? - na 3 dni wprowadziłem się do toalety) i jestem bardzo ciekaw ile bym dostał bez tego L4 - czyli inaczej mówiąc ile straciłem. Niestety to co znajduje w internecie to albo kalkulatory obliczające pensję co miesieczną (czyli widzę jak się zmienia kwota do wypłaty w trakcie miesięcy) lub narzędzia do obliczana pensji z uwzględnieniem L4 ale tylko w skali miesiąca (a u mnie jest akurat taki przypadek, że L4 było w miesiącu kiedy również zmienia mi się wynagrodzenie (jakieś składki są niższe). Niestety dział FI w mjej firmie nie lubi jak im pracownicy trują d... takimi drobiazgami.
Pozdrawiam

kisio
27-05-2010, 15:19
Zacznij od przeczytania umowy. Jeśli masz podstawę+premie to często jest tak, że na przykład za L4 do 4 dni premie są wypłacana w 50% a powyżej 4 wcale. Ale to chyba indywidualna sprawa pracodawcy. Pewne jest to co się dzieje po miesiącu L4, kiedy zobowiązanie przejmuje ZUS i wypłaca 80% podstawy wynagrodzenia.

mpwt
27-05-2010, 15:21
Coś mi się zdaje, że za okres kiedy byłeś na L4 dostałeś 80% pensji.

stachmuszel
27-05-2010, 15:38
Coś mi się zdaje, że za okres kiedy byłeś na L4 dostałeś 80% pensji.

No chyba tak :-)

Zoidberg
27-05-2010, 15:39
Coś mi się zdaje, że za okres kiedy byłeś na L4 dostałeś 80% pensji.

No tyle to i ja wiem.
Jednak jak napisałem - również na przełomie miesiąca pozmieniały mi się jakieś składki stąd pensje nawet bez L4 byłyby różne (ta z przed miesiąca i ta, którą dostanę w poniedziałek). L4 wprowadza dodatkowy zamęt.

szelas
27-05-2010, 16:13
Coś mi się zdaje, że za okres kiedy byłeś na L4 dostałeś 80% pensji.


Chyba że,...... złamałeś np. nogę i stało się to w pracy, lub w drodze do pracy. Wtedy dostajesz 100%. Nawet ZUS płaci wtedy 100%.

Sendilkelm
27-05-2010, 16:27
No tyle to i ja wiem.
Jednak jak napisałem - również na przełomie miesiąca pozmieniały mi się jakieś składki stąd pensje nawet bez L4 byłyby różne (ta z przed miesiąca i ta, którą dostanę w poniedziałek). L4 wprowadza dodatkowy zamęt.

A nie liczy się normalnie 80% od tej "nowej" pozmienianej pensji po prostu ? Bo rozumiem, że mówisz o przypadku kiedy bez L4 zmieniłyby Ci się składki, a z L4 już nie ?

drhardware
27-05-2010, 16:29
tyle że teraz L4 liczy się ze średniej z ostatnich 3 czy 4 miesięcy.

ozzy
27-05-2010, 17:05
L4 już nie ma, to z poprzedniego systemu :P teraz jest ZLA :)

szelas
27-05-2010, 19:54
tyle że teraz L4 liczy się ze średniej z ostatnich 3 czy 4 miesięcy.

Dlatego przed urazem warto robić nadgodziny, duuuuużo nadgodzin ;)

jackrabbit
27-05-2010, 20:12
Dlatego przed urazem warto robić nadgodziny, duuuuużo nadgodzin ;)

chyba ze ktos ma uraz do pracy ;)

tito
27-05-2010, 22:30
tyle że teraz L4 liczy się ze średniej z ostatnich 3 czy 4 miesięcy.

to dlaczego ja mam liczone ze średniej z ostatnich 12 miesięcy?