PDA

Zobacz pełną wersję : kolorowe lampki



pyziol
26-05-2010, 23:29
przed chwilą zrobiłem takie zdjęcie. był to szybki eksperyment z lampkami choinkowymi.
ma ktoś z was jakiś sposób na wyprostowanie kolorów.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/do20wstawienia-1.jpg
źródło (http://lh3.ggpht.com/_iV7FWdSQc1A/S_2Qm2j2WMI/AAAAAAAAA6o/mBYS1iv35D0/s512/do%20wstawienia.jpg)
ja nie bardzo wiem co z tym zrobić a jedyne co mi przychodzi do głowy to zostawić jak jest, albo B&W.
z góry dzięki za odpowiedź.

velaskez
26-05-2010, 23:32
A masz RAWa? I jak bardzo chcesz je prostować?

ArtX
26-05-2010, 23:33
no niestety, pewnie sam wiesz z czego bata nie ukrecisz.. generalnie to kosz i nie ma sie co zastanawiac co z tym zrobic.
pozdr.

bahuone
26-05-2010, 23:33
Zdjecie o masz w NEF czy JPG? Jezeli JPG to za wiele sie nie zdziala jezeli NEF to mozna cos pokombinowac ale raczej unikaj takiego pstrokatego wielokolorowego oswietlenia. Jest z tym wiecej problemow niz potem pozytku z tego. Jak masz NEFa to wstaw moze jakis bardziej zaawansowany user cos z tego wygrzebie :)

pablo0102
26-05-2010, 23:34
Ja na Twoim miejscu zrobiłbym zdjęcie jeszcze raz. A tak na marginesie... jaki efekt chciałeś osiągnąć tymi lampkami?:-)

velaskez
26-05-2010, 23:36
no niestety, pewnie sam wiesz z czego bata nie ukrecisz.. generalnie to kosz i nie ma sie co zastanawiac co z tym zrobic.
pozdr.

Chciałem być miły i nieodpychający nie proponując kosza od razu. A Ty wszystko zepsułeś! :-P

ArtX
26-05-2010, 23:42
Chciałem być miły i nieodpychający nie proponując kosza od razu. A Ty wszystko zepsułeś! :-P

nie ma sie co czarowac, trzeba powiedziec to otwarcie, autor niech sie nie przejmuje tylko bierze na klate i wyciaga wnioski.. inaczej progressu nie bedzie tylko takie rzezbienie w ... ktorego niestety pelno dookola a przeca nie o to chodzi ;)

pyziol
26-05-2010, 23:51
zdjęcia wyżej niestety w rawie nie mam. mam za to takie http://wyslijto.pl/plik/9sok2uwb0j225283
przyjąłem na klatę dzielnie i pewnie niestety jeszcze trochę po rzeźbie.
po prostu wrzucając zdjęcie do komputera nic nie potrafiłem z zrobić i dlatego pytam.

ktosiu
27-05-2010, 00:44
zdjęcia wyżej niestety w rawie nie mam.

eeee...

"DSC_0030.NEF (rozmiar: 0,0 B )"

pyziol
27-05-2010, 10:01
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=P8Mr2CzS może teraz

pyziol
28-05-2010, 08:40
mi się udało zrobić tyle (z jeszcze innym) ale chyba wybrałem łatwiejsze bo tamtych wciąż nie potrafię poprawić.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/DSC_004220maC582y-1.jpg
źródło (http://lh5.ggpht.com/_iV7FWdSQc1A/S_9hPx66RII/AAAAAAAAA7Y/hJBk1_QSb4w/s640/DSC_0042%20ma%C5%82y.jpg)
a wyszło to:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/DSC_004220kopia-1.jpg
źródło (http://lh5.ggpht.com/_iV7FWdSQc1A/S_9hPjgvr9I/AAAAAAAAA7U/uCkPPxO5Jvs/s640/DSC_0042%20kopia.jpg)
wiem że nie jest idealnie.
zdjęcia pewnie zrobię jeszcze raz ale ciekawi mnie czy da się coś z tego zrobić

marszull
28-05-2010, 12:18
lepiej poswiecic czas na zrobienie nowych zdjec

pyziol
31-05-2010, 21:58
już bez lampek: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=146282