PDA

Zobacz pełną wersję : szybkie pytanie - D3000



Pawliko
26-05-2010, 20:40
Siema ;)
nie chciałem robić śmietnika w innych działach.
Odpowie ktoś tylko i do kosza temacik :)

mianowicie - byłem na sesji z koleżanką, wróciłem i mój D3000 już ma ostatnią kreskę baterii, wiadomo, nie da się zrobić zdjęcia. Podłączam pod USB, włączam aparat, wszystko świeci itp, tylko że komp go nie wykrywa. To normalne? Podłączyłem do ładowania, zobaczymy czy na full się połączy, ale trochę się zmartwiłem, oby niepotrzebnie... :)

proszę o odpowiedź :D pozdro

Megazordon
26-05-2010, 20:46
To najprawdopodobniej system bezpieczeństwa, żeby podłączony do komputera aparat nagle Ci się nie wyłączył. Wiele aparatów tak ma, nawet te kompaktowe, że z jedną kreską do kompa ich nie podłączysz.

Na przyszłość polecam czytnik kart, bo wyjście USB w aparacie szybko się może zużyć i zepsuć. Czytnik kart jest też niezastąpiony właśnie w takich sytuacjach, gdy masz rozładowaną baterię, a już chcesz oglądać zdjęcia na monitorze komputera.

Pawliko
26-05-2010, 21:07
właśnie nie mam czytnika niestety, nie mogę się zebrać do zakupu :)

oby wszystko było OK, jeszcze z pol godzinki i będzie bateria gotowa to sprawdzę hehe :) dzięki kolego

UBoot
26-05-2010, 21:33
ale przez USB można wykorzystać program do profesjonalnego transferu fotografii NikonTransfer (ja go używam). Choć dla zwykłego, przeciętnego, szarego, okazjonalnego amatora nie ma to większego znaczenia ...

Zink
27-05-2010, 09:35
Na przyszłość polecam czytnik kart, bo wyjście USB w aparacie szybko się może zużyć i zepsuć.
Dokładnie tak samo, jak gniazdo karty :).

mateo912
27-05-2010, 09:39
Zink a jak może sie zużyć gniazdo na karty?
Prędzej można je zepsuć wciskając odwrotnie kartę czy na chama dociskając ale zużyć?

miron19j
27-05-2010, 09:42
Zink a jak może sie zużyć gniazdo na karty?
pewnie tak samo jak gniazdo USB ;-)

Megazordon
27-05-2010, 19:46
Tylko że czytnik można przyczepić do kompa raz na zawsze (przynajmniej ja tak zrobiłem), a ciągłe wtykanie kabla w aparat może spowodować zużycie się gniazda.

Pawliko
27-05-2010, 20:59
tak jakby ktoś byl ciekaw :P (choć wątpię :D) to po naładowaniu połączyłem się bez problemu :)

ku6i
27-05-2010, 21:10
a ciągłe wtykanie kabla w aparat może spowodować zużycie się gniazda.

Zupełnie jak wtykanie karty do gniazda w aparacie. Wspaniały temat do debaty, może jakieś testy, porównania, tabelki?

thor88
27-05-2010, 21:22
to zapewne przez tą koleżankę na sesji :P

thor88
27-05-2010, 21:25
ale przez USB można wykorzystać program do profesjonalnego transferu fotografii NikonTransfer (ja go używam). Choć dla zwykłego, przeciętnego, szarego, okazjonalnego amatora nie ma to większego znaczenia ...

kocham tego faceta:) haha...

wychodzi na to, że całe życie amatorsko transferowałem fotografie:)

ekonet
27-05-2010, 21:35
kocham tego faceta:) haha...
To może z Tobą się umówi na piwo... Ja mu proponowałem, że przyjadę do niego do Krakowa, to nawet nie odpisał, gbur jeden. ;)

thor88
27-05-2010, 21:40
kocham, kocham ale platonicznie. Jak uczeń mistrza, jak Luke Skywalker Yode:)

UBoot
28-05-2010, 07:44
ekonet: usunięto kilkadziesiąt moich komentarzy, często całkiem normalnych, i nigdy nie dostałem informacji od osoby usuwającej, jaki jest powód ...
A co do zaproszenia: jesteśmy w internecie, możemy tutaj swobodnie rozmawiać, również prywatnie, na PM i wszystko wyjaśniać, twoje zaproszenie potraktowałem jako propozycję do zastanowienia się, a nie jako oficjalne pismo, na które trzeba odpowiadać. Biorąc pod uwagę powódź uznałem, że i tak nie będziesz w stanie bezpiecznie do mnie dopłynąć ...

Psychotrop
28-05-2010, 10:14
Ja mu proponowałem, że przyjadę do niego do Krakowa, to nawet nie odpisał, gbur jeden. ;)

to już nie chcesz do mnie ? :(
będę płakusiał :mrgreen:

ekonet
28-05-2010, 10:28
to już nie chcesz do mnie ? :(
będę płakusiał :mrgreen:
Jakie "nie chcesz"? Cały czas chcę. :)

jm
28-05-2010, 10:40
Przez większość życia podłączałam aparat kablem do komputera celem tranferu swoich dzieł, potem chyba tu na forum przeczytałam, że tak jest niebezpiecznie, niedobrze itp, bo ..."cośtam, cośtam", zatem kupiłam czytnik i czytnik podłączam do kompa, teraz czytam, że tak też jest źle, niezgodnie z Feng Shui, niekoszernie itd;).
To zdecydujcie się może...? Mam na wieki zdjęcia na karcie zostawiać?;)

Psychotrop
28-05-2010, 10:48
i jeszcze karty nie wyciągać bo np wybuchnie ... :)
skończy się miejsce na karcie, aparat odstawiasz i kupujesz nowe body z kartą :)
nie ma "zlituj się" :)

Anja_G
28-05-2010, 12:45
usunięto kilkadziesiąt moich komentarzy, często całkiem normalnych, i nigdy nie dostałem informacji od osoby usuwającej, jaki jest powód ...

Tym "często całkiem normalnych" sam potwierdzasz, że zazwyczaj są one nienormalne lub normalne "inaczej".
Zazdroszczę Ci nadmiaru wolnego czasu, większość ludzi nie ma go aż tyle, by dzielić się swoją "mądrością" życiową, tak jak Ty.

Jedno jest pewne - Twoje wpisy nadal będą znikać (może nawet ten zacytowany wyżej). W tajemniczych okolicznościach. :) Bez zbędnego tłumaczenia. Skoro Ty się dobrze bawisz, my też chcemy. :)

Jano1640
28-05-2010, 14:46
kocham tego faceta:) haha...

wychodzi na to, że całe życie amatorsko transferowałem fotografie:)

Nareszcie ktoś mnie "zdefiniował".Jestem szary,zwykły.przeciętny,okazjonalny.Dzięki stary!

ku6i
28-05-2010, 19:43
Jestem szary,zwykły.przeciętny

Jak kiełbasa! ;)

Jano1640
28-05-2010, 23:09
Jak kiełbasa! ;)

Chyba bardziej jak papier do d....y,tak wyszło,super.