PDA

Zobacz pełną wersję : nie dziwię się że NIKON chce z nami rozmawiać



bogdi64
26-05-2010, 17:24
wiele na pewno już był, ale mogą być w jednym miejscu

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/internauci_kontra_nikon_polska_137107.html
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/420338,nikon_walczy_o_opinie.html,2
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/nikon_polska_bagatelizuje_problem_serwisu_114829-1--1-a.html
http://mirekpolyniak.wordpress.com/2010/05/09/nikon-polska-social-media-za-darmo/
http://www.gadzinowski.pl/nikon-polska-social-media-kryzys/
http://prawo.vagla.pl/node/9061
http://www.brzoskowski.pl/2010/05/nikon-polska-po-trupach-spolecznosci-do-celu/
http://nikonrumors.com/forum/topic.php?id=2040
http://fotoblogia.pl/2010/05/05/nikon-polska-atakuje-internetowa-spolecznosc-swoich-klientow/
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/internauci_kontra_nikon_polska_137107.html
http://www.gadzinowski.pl/nikon-polska-social-media-kryzys/comment-page-1/#comment-5504
http://www.gadzinowski.pl/nikon-polska-social-media-kryzys/comment-page-1/#comment-5513
http://blog.wirtualnemedia.pl/index.php?/authors/120-Miroslaw-Usidus/archives/3895-Nikonie,-twoi-klienci-juz-tu-sa,-bo...-ich-wkurzyles.html
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/419686,nikon_kolejna_ofiara_zemsty_internautow.htm l

pil74
26-05-2010, 18:51
Zależy Ci tak na tej rozmowie?

xMAREKx
26-05-2010, 19:06
Zależy Ci tak na tej rozmowie?

Jakiej rozmowie ?

Masz coś przeciw temu zbiorowi linków ?

pil74
26-05-2010, 19:43
Jakiej rozmowie ?

Masz coś przeciw temu zbiorowi linków ?
Przeciwnie, dobrze ze zostało to zebrane, bo pokazuje zakres szumu. Chociaż zabrakło tam jeszcze tekstów chociażby z portalu optyczne.
Natomiast co do rozmowy to ciężko mi ją sobie wyobrazić patrząc na ostatnie ruchy NP.
Jeżeli NP zależało by na dobrych relacjach z klientami, to powinni rozpocząć dyskusje na tym forum czy na NPS/ZSF, a nie wyskakiwać z żądaniami czy wysyłać na przeszpiegi PRowców.
I teraz najważniejsze pytanie.
Co nam jako społeczności po NP???
Jako członkowi społeczności zależy mi na niezależnym forum, które będzie traktowało o wszystkich aspektach nawet tych niewygodnych.
Jako zwykłemu klientowi zależy mi na normalnym sprawnym serwisie. Ale mam wybór w postaci zagranicznych serwisów. I im więcej sprzętu z Polski będzie tam naprawianych tym większą czkawką NP się to odbije.
Więc do czego NP nam potrzebny?

jurekb
26-05-2010, 19:50
Może wreszcie ktoś z NIKON CORPORATION-Japan, zainteresuje się, co się dzieje, na jednak znaczącym środkowoeuropejskim rynku.

andrzej_suse10
26-05-2010, 23:32
BARDZO się cieszę że sprawa trafiła do tylu serwisów. Tak trzeba trzymać dalej, może coś się zmieni.

Rafał_Sz
27-05-2010, 07:48
Wygląda to jak lista kondolencyjna. Ech...

enthropia
27-05-2010, 09:09
O, Bogdan, dałeś rady. ;) Dzieki. Będę miał co czytać w pracy. ;)

marekm
27-05-2010, 10:05
Jest taka zasada: "Nie nawraca się nawróconych".

Dla Nikona najważniejsze są te osoby, które jeszcze nie kupiły ich produktu. Forumowicze do tej grupy nie należą.

Ta zasada ma charakter uniwersalny i dotyczy wszystkich producentów i usługodawców.

mac.serafin
27-05-2010, 10:12
Nie, my też jesteśmy ważni. Bo my często kupujemy u nich obiektywy które ceną przewyższają cenę amatorskiego body z kitem, a też nie kupujemy jednego takiego obiektywu ;)

pil74
27-05-2010, 11:29
Może wreszcie ktoś z NIKON CORPORATION-Japan, zainteresuje się, co się dzieje, na jednak znaczącym środkowoeuropejskim rynku.
Tam nikogo takie rzeczy nie interesują. To jest korporacja i liczą się liczby, które zestawiane są w raportach.
Jeżeli wszystko jest w zakładanych granicach to nie ma problemu. Natomiast co innego jak słupki lecą , albo okaże się że gdzie indziej wzrastają kosztem innego, wtedy zaczną się pytania. Mam na myśli udział serwisów "ościennych".

Kalmar
27-05-2010, 11:43
Tam nikogo takie rzeczy nie interesują. To jest korporacja i liczą się liczby, które zestawiane są w raportach.
Jeżeli wszystko jest w zakładanych granicach to nie ma problemu. Natomiast co innego jak słupki lecą , albo okaże się że gdzie indziej wzrastają kosztem innego, wtedy zaczną się pytania. Mam na myśli udział serwisów "ościennych".

I tu masz rację, spadek słupków sprzedaży może podkopać wiarygodność NP u Japończyków. A my którzy nosi na szyjach ich aparaty jesteśmy wizytówką dla tych którzy się jeszcze nie nawrócili się na Nikona, wystarczy temu, co nas zaczepia "ma pan fajny sprzęt" podać linka opisującego praktyki serwisu Nikona i mimowolnie gdybym jeszcze raz miał decydować się na producenta to bym się 100x zastanowił, no chyba, że mamy pieniądze na niemiecki bądź brytyjski serwis.
Dlatego PR od NP uwijają się przy nas, niektórych pewnie za ciastko lub długopis z żółtym logo przekabacą na swoją stronę.

costi
27-05-2010, 11:56
Jest taka zasada: "Nie nawraca się nawróconych".

Dla Nikona najważniejsze są te osoby, które jeszcze nie kupiły ich produktu. Forumowicze do tej grupy nie należą.

Ta zasada ma charakter uniwersalny i dotyczy wszystkich producentów i usługodawców.

Z drugiej strony mowi sie tez, ze zadowolony klient poleci firme 10 osobom, a niezadowolony odradzi stu.

freefly
27-05-2010, 12:02
A my którzy nosi na szyjach ich aparaty jesteśmy wizytówką dla tych którzy się jeszcze nienawrócili się na nikona, wystarczy tego co co nas zaczepia "ma pan fajny sprzęt" podać linka opisującego praktyki serwisu Nikona

To to samo, jakbyś komuś mówił , kto widzi Ciebie, jak codziennie wcinasz hamburgery w McDonaldzie, żeby nie kupował tam jedzenia, bo straszne świństwo.
Albo koledze, który podrywa Ci dziewczynę wmawiał, że nie warto sobie głowy nią zawracać, bo jest puszczalska.;-)

bogdi64
27-05-2010, 12:05
przypuszczam, że próba ugłaskania nas poprzez propozycję rozmów ma tylko jeden cel, aby właśnie pod takimi artykułami móc dopisać - JESTEŚMY OTWARCI - PROWADZIMY ROZMOWY -

freefly
27-05-2010, 12:12
Z drugiej strony mowi sie tez, ze zadowolony klient poleci firme 10 osobom, a niezadowolony odradzi stu.

Tylko, że u nas przynosi to odwrotny skutek.
Powiedz dziesięciu przypadkowym osobom, że dany produkt jest super, a kupi go tylko jedna osoba.
A jak powiesz stu osobom, że produkt jest do dupy, to nie kupi go 20 osób.:lol:

loki_p
27-05-2010, 12:24
Nik*n w osobie pana Przemka wyraził chęć porozumienia się po tym jak internet zaczęły zalewać obrazki chwalące serwis i markę. Wbrew pozorom to bardzo groźna broń po użyciu której reputację można odzyskiwać baaardzo długo. Co raz wpadnie w sieć zostaje w niej na zawsze. Gdyby obrazki powstawały w dalszym ciągu to pewnie sprawy spotkania/porozumienia sporo by przyspieszyły.

timi
27-05-2010, 12:34
ale to forum i ludzie w nim sie udzielający również nakręcają politykę sprzedażny Nikona. Spójrzcie gdyby nie watki o 180 gdyby nie wychwalanie szkieł z serii DC.Pokazie ich zalet w kilku fajnych watkach>myślę ze duza ich cześć dalej by sie kurzyła na sklepowych polkach.

pil74
27-05-2010, 12:59
Z drugiej strony mowi sie tez, ze zadowolony klient poleci firme 10 osobom, a niezadowolony odradzi stu.

W mojej branży jest powiedzenie, że pierwszą maszynę sprzedaje marketing, kolejne serwis.
Co mi po czymś, nawet najlepszym, skoro przy pierwszym problemie zostaje sam z problemem?

Kalmar
27-05-2010, 13:14
To to samo, jakbyś komuś mówił , kto widzi Ciebie, jak codziennie wcinasz hamburgery w McDonaldzie, żeby nie kupował tam jedzenia, bo straszne świństwo.
Albo koledze, który podrywa Ci dziewczynę wmawiał, że nie warto sobie głowy nią zawracać, bo jest puszczalska.;-)

Przemiły kolego już od pewnego czasu odnoszę, że rozmawiasz o koniczynie. Ani Leper ani osioł nie jest dla mnie odpowiednim rozmówcą. Osioł NIE DOTYCZY CIEBIE gdyby jakiegoś moda świerzbiła dłoń by udzielić mi urlopu od laptopa.

Kalmar
27-05-2010, 13:17
ale to forum i ludzie w nim sie udzielający również nakręcają politykę sprzedażny Nikona. Spójrzcie gdyby nie watki o 180 gdyby nie wychwalanie szkieł z serii DC.Pokazie ich zalet w kilku fajnych watkach>myślę ze duza ich cześć dalej by sie kurzyła na sklepowych polkach.

Ale nikt nie twierdzi, że sprzęt Nkikona jest do dupy, twierdzimy iż to NP jest do .............. Serwis to PODSTAWA jest kiepski to ci których nie stać na serwisowanie poza granicami kraju, po prostu nie kupią Nikona.