PDA

Zobacz pełną wersję : [ Architektura ] Dark Tower



Boguslaw
03-12-2006, 12:26
Najciekawsza budowla w tym mieście! Jestem nią zafascynowany...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

amator
03-12-2006, 13:02
Kadr zawaliłeś na cacy. Krzywo i to ucięcie góry do tego jeszcze te krzaczki i drzewka. Jak dla mnie te elementy odciągają skutecznie uwagę od samej budowli, jak to nazwałeś.

till
03-12-2006, 13:03
Dlaczego tak krzywo?
Dlaczego uciales gore?
Dlaczego pokazujesz nam jakies krzaki?

Czekam na odpowiedz :)

till
03-12-2006, 13:03
Kadr zawaliłeś na cacy. Krzywo i to ucięcie góry do tego jeszcze te krzaczki i drzewka. Jak dla mnie te elementy odciągają skutecznie uwagę od samej budowli, jak to nazwałeś.

Wyprzedziles mnie o minute :)

bombel
03-12-2006, 14:05
Błędy szkolne. Do wyeliminowania na etapie spaceru bez aparatu.

Czy moja wypowiedź jest wystarczająco kulturalna?

Andre
03-12-2006, 14:16
zgadzam sie z przedmowcmi. krzywo, uciete z gory i te krzaki te 3 rzeczy psuja wszystko

lukaszMM
03-12-2006, 17:16
ooooooooooooo!!!!!!!! ale bryndza


:)

JohnnyB
03-12-2006, 22:22
Czy nie ma w takim razie innego miejsca, z którego można tę budowlę fotografować?
a) zdjęcie wygląda jak pstryknięte z okna jadącego autobusu
b) krzywa wieża to chyba w Pizie?
c) brak jakiekokolwiek pomysłu na zdjęcie, kompozycja nieudana a właściwie także jej brak

stig
03-12-2006, 22:24
ooooooooooooo!!!!!!!! ale bryndza Malo powiedziane. :) Konczy mi sie juz zasob slow do komentowania radosnej "tfu!rczosci" tego autora. Szczegolnie biorac pod uwage czestotliwosc produkowania tych gniotow.

tito
03-12-2006, 22:26
uuu, słabiutkie...
przecież to nie krzywa wieża w Pizie...

Nemeth
03-12-2006, 23:38
Robione pewnie N 70-300 G ?
Zreszta niewazne... 1. krzywo, 2. uciete i zle skadrowane, 3. ladna zielen lisci ... szkoda ze zaslaniaja wieze(patrz pkt 2).

tomhagen
04-12-2006, 01:03
a jakim telefonem robione?

JohnnyB
04-12-2006, 02:37
Robione pewnie N 70-300 G ?
Tym obiektywem też można zrobić dobre zdjęcie....tak jak i pewnie N55-200 ;-)

Boguslaw
04-12-2006, 03:13
Dlaczego zdjęcie MUSI być albo super pionowe, albo super poziome??

Bydowla jest ciężka do sfotografowania ponieważ do okoła niej jest pełno innych budynków;/ no i drzew. Jest chyba nie możliwe aby złapać ją "czysto";/

bombel
04-12-2006, 04:06
Bogusław, zdjęcie nie musi być ani pionowe, ani poziome. Nie musi być też dobre - dajesz tego liczne przykłady.

Problem w tym, że zdajesz się nie rozumieć, o co idzie na tym forum. Jedni zamieszczają tu swoje zdjęcia, a inni podpowiadają jak zrobić je lepiej. Mówią albo co im się nie podoba - żeby unikać takich błędów w przyszłości, albo co im się podoba, aby mieć to na uwadze przy następnych zdjęciach.

Oczywiście można nie brać tego pod uwagę, ale po co w takim razie zamieszczać tutaj zdjęcia? Więcej zdjęć zamieścisz w byle darmowej galerii lub blogu, a nie będziesz miał stresujących odpowiedzi.

Boguslaw
04-12-2006, 04:38
Problem w tym, że zdajesz się nie rozumieć, o co idzie na tym forum. Jedni zamieszczają tu swoje zdjęcia, a inni podpowiadają jak zrobić je lepiej. Mówią albo co im się nie podoba - żeby unikać takich błędów w przyszłości, albo co im się podoba, aby mieć to na uwadze przy następnych zdjęciach.

Przeczytaj posty pod moim zdjęciami i powiedz mi ile z nich może mi jakoś pomoć..., jak na razie to czytam bryndza, gówno, totalne dno itp. Czy ktoś napisał jak moge poprawić powyższe zdjęcie? Albo jakie kolwiek inne? Nie bardzo, wiem że jest krzywa (choć nadal nie wiem co to przeszkadza) i że jest za dużo zielonego oraz że mogłem nie ucinać top'u. To w sumie i tak dużo, tylko poco pisać tak jak byś do własnej mamy nie powiedział? (nie mówie konkretnie o Tobie). Ja nie chce aby mi gadać wylacznie jakie robie super zdjęcia. Umieszczam tutaj zdjęcia po to aby się czegoś nauczyć i uzyskać jakiejś pomocy. Do tej pory przypomniałem sobie jedynie stwierdzenie "bryndza":) Którego daaawno nie słyszałem:) Kurde! Powiem więcej! A mów że to kiczta totalny która wygląda niczym kibel na budowie, gdzie nawet muchy zdychają od smrodu! Ale napisz poniżej jak zrobić te zdjęcie poprawnie, skoro już coś piszesz to na pewno masz czas napisać jedno zdanie wiecej i powiedzieć co konkretnie jest zwalone (i nie piszcie konkretnie to zwalone jest wszystko:) Bo posty typu: "a jakim telefonem robione?" albo " Malo powiedziane. :smile: Konczy mi sie juz zasob slow do komentowania radosnej "tfu!rczosci" tego autora. Szczegolnie biorac pod uwage czestotliwosc produkowania tych gniotow." Prosze powiedz mi, co świadczą takie posty o ich autorach? Prawdziwym gniotem jest taki post a nie nieudane zdjęcie bo zdjęcie można poprawić, a słów raz wypowiedzianych sie nie cofnie.

bombel
04-12-2006, 05:15
Czy ktoś napisał jak moge poprawić powyższe zdjęcie?

Prawie wszyscy. Zły kadr, ucięte, krzywo.




Albo jakie kolwiek inne?

Nikt, a co to ma do rzeczy? Tu komentujemy tylko to jedno, innych nie poprawiamy.




skoro już coś piszesz to na pewno masz czas napisać jedno zdanie wiecej i powiedzieć co konkretnie jest zwalone (i nie piszcie konkretnie to zwalone jest wszystko:)

Masz pełen spis, czego unikać w przyszłości. Jesli chcesz skorzystać, to ma być prosto, nie ucinać końcówki i skadrować lepiej. Czego nie wiesz - co to konkretnie znaczy nie ucinać? To konkretnie znaczy, żeby wieża nie wychodziła poza obrazek. Że krzywo? To znaczy, że nie jest prosto. Jeśli zobaczysz jakikolwiek obrazek wieży w Pizie, to powinieneś od rasu dostrzec, który konkretnie budynek stoi prosto, a który krzywo.

Zakładamy milcząco, że ludzie wystawiający tu zdjęcia coś jednak wiedzą, jakiś poziom warsztatowy jednak mają. Dlatego nie piszemy całymi zdaniami (choć dla wprawy być może powinniśmy): Uważam, że wykonane zdjęcie, tu pomieszczone przez autora dla nauki - jest krzywo według mnie jaknajbardziej, a w rzeczy samej chyli się w lewo budowla cała, na oko moje. Zamiast tego ludzie piszą: krzywo!

Pytasz, czy zawsze musi być prosto - odpowiadam: nie musi... Ale żebyś kiedyś nauczył się robić architekturę agresywnie, z krzywymi ścianami, z dynamicznymi skosami, z ciekawie pochylonymi kadrami - najpierw musisz nauczyć się robić przynajmniej poprawnie taką zwykłą, prostą. Jak w sporcie: zanim wpuszczą na kort - ileś dziesiąt godzin przy ścianie, zanim wpuszczą na Nosal, ileś tygodni na oślej łączce, zanim do Formuły 1 ileś lat w gocartach.

Czy można iść na skróty? Można. Czy komuś się to udało? Nie znam nikogo, kto by takiego znał.

tomhagen
05-12-2006, 22:12
a pamietasz taki wątek "Gruzin" ? i tam tesz nie dałeś sobie nic powiedzieć... więc może już nikt nie chce dawać tobie rad bo to i tak o kant tyłka potrzaskać...

Boguslaw
06-12-2006, 03:52
Nie dałem się obrażać. Mówisz konkrety, albo sie nie odzywaj. bo po co mi stwierdzenie "bryndza"? Jest krzywa, choć nie wiem dlaczego nie może być krzywo, zbyt duże krzaczki (oki), i ucięta (oki). A co do "Gruzina" to nie pamiętam zbyt wielu wskazówek co było źle. Pamiętam że nieco ciemne i kartki po prawej, a wszystkich postów ponad 30. Prosze pamiętać, że pomimo iż jest to internet klutura też obowiązuje.

Korchez
06-12-2006, 09:09
Pamiętaj też że jak wystawiasz zdjęcie na widok publiczny do oceny, to każdy może powiedziećco chce. Nie ma tak dobrze że sobie wybierasz co forumowicz może napisać. Nawet jeśli nie odpowiadają Ci komentarze typu "nie podoba mi się", "krzywo" itp. to pamiętaj że wystawiając zdjęcie automatycznie wyrażasz zgodę na komentarze. Każdy by chciał mieć tylko pozytywne opinie, ale mamy wolność słowa, a prawdziwa cnota się krytyki nie boi więc przyjmij to forum z dobrodziejstwem inwentarza i rób następne zdjęcia - na pewno będą coraz lepiej oceniane :-)

amator
06-12-2006, 09:18
Bogusław wszystko co zrobiłeś żle powiedzielismy Ci w trzech pierwszych odpowiedziach i to wszyscy w tym samym czasie wymienili te same błędy. Myślisz, że to jakaś koalicja przeciwko tobie, nie. Ja za to myślę, że nie umiesz czytać i wyciągać prostych wniosków. I dlatego zamiast się powoli udoskonalać w podstawach warsztatu foto ciągle wklejasz tutaj gnioty.
A podpis: Nie wiesz jak odpowiedzieć to nie odpowiadaj, zamień na: Nie umiem robić dobrych zdjęć i nie chcę umieć.

hcman
06-12-2006, 13:42
Nooo. to już nawet ja widzę że krzywe i ucięte:)

rav!
06-12-2006, 16:17
Ale przyznajcie, budowla sama w sobie jest fascynująca :-)