PDA

Zobacz pełną wersję : Zrób to sam czyli wkład foto (insert) do torby niefotograficznej.



karmel
24-05-2010, 20:37
Szukałem torby na całodniowe łażenie po mieście, takiej, która nie rzuca się w oczy, jest lekka i nie zajmuje za dużo miejsca, żeby można było ją zwinąć i schować do plecaka. Znalazłem Domke, ale w nich insert się nie składa, poza tym cena w Europie jest bandycka. Same inserty dostępne w sprzedaży też mnie jakoś nie przekonały, więc postanowiłem uszyć coś samemu.

Z takich elementów składa się mój insert:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/4635814339_c2acddb073_o-1.jpg
źródło (http://farm5.static.flickr.com/4017/4635814339_c2acddb073_o.jpg)

Po złożeniu jest płaski i niekłopotliwy w transporcie i o to chodziło :-)

Przegródka nie jest konieczna, ale usztywnia konstrukcję i pozwala spokojnie zmieścić niewielki obiektyw lub zapasową baterię, karty itp.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/4636421978_0484790296_o-1.jpg
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3352/4636421978_0484790296_o.jpg)

Insert mieści Nikona D200 z Nikorem 18-200 czyli mój najczęstszy zestaw do chodzenia po mieście.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/4635816743_5dbb7e5f20_o-1.jpg
źródło (http://farm5.static.flickr.com/4006/4635816743_5dbb7e5f20_o.jpg)

Wkładam go do takiej torby. Doszyłem w niej rzepy, żeby się to wszystko trzymało kupy. W torbie zostaje jeszcze trochę miejsca na jakąś wodę, przekąskę, czy kurtkę przeciwdeszczową.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/4636424460_313b1069c5_o-1.jpg
źródło (http://farm5.static.flickr.com/4046/4636424460_313b1069c5_o.jpg)

Do uszycia użyłem ortalionu, a jako zmiękczenie użyłem pianki izolacyjnej (pewnie nadała by się też karimata).

kZC_
24-05-2010, 21:16
łooo stary ^^,
nie mam pytań :P

krzysztofz24
24-05-2010, 22:37
Wlasnie sam rozkminiam taki insert do zwyklego plecaka, bo przewaznie plecaki foto maja wiecej miejsca na sprzet a mniej na rzeczy"niefoto"...Ogolnie przylacze sie do przedmowcy - dobra robota:-).

Garnett
25-05-2010, 10:18
Dobry pomysł. muszę sobie zrobić takie przegródki do walizki PELI ( niestety kuno oryginalnych to duuuuuży koszt ) tylko trudziłem sie z materiałem wewnętrzym a nie wpadłem na pomysł karimaty.

karmel
04-06-2010, 21:24
Pochodziłem trochę z tą torbą i jestem bardzo zadowolony z patentu. Aparat i dwa obiektywy to wszystko czego potrzebuję, a resztę miejsca można wykorzystać w zależności od potrzeb. Najlepsze jest to, że insert będzie można użyć też w jakiejś innej torbie, czy nawet włożyć go do plecaka, wtedy można by jeszcze wykombinować jakieś zamknięcie.

laki19851
09-06-2010, 14:16
świetny pomysł. Można aparat nawet w reklamówce nosić bezpiecznie :P

Kasandra
07-07-2010, 14:17
uszyŁEM?
przyznaj się kto Ci uszył;-))
patent rewelacja

tedd
10-07-2010, 09:13
Czasem nawet faceci potrafią szyc...

Też by mi ta umiejętność nie zaszkodziła:-)

karmel
10-07-2010, 19:54
To ja sam, tymi rencami :-) Szycia spodni czy marynarki to bym się nie podjął, ale taki insert to czemu nie ;-)

costi
12-07-2010, 21:13
A podjabys sie zrobienia takiego insertu na zamowienie? Potrzebuje czegos na D300 z 18-200 + SB-600 i ew. Samyang 8mm (to juz kwestia do ustalenia jesli bys sie podjal, musialbym poznac orientacyjne wymiary), co bede mogl ze soba nosic do stroju muszkieterskiego na inscenizacje historyczne. Zwykla torba odpada, ale do takiego insertu moglbym sobie skolowac obszycie ze skory, ktore nie wyroznialoby sie ze stroju.

Jesli bylbys zainteresowany prosilbym o PW, dogadamy szczegoly.

zdyboo
13-07-2010, 08:29
Witam!

Fajne, fajne, ale po co?
Nie prościej aparat włożyć luzem do torby?
Jak czasem czytam to forum, to mam wrażenie, że większość ludzi uważa, że lustrzanki są mniej odporne od jajek.

mike555
13-07-2010, 08:44
Witam!
Nie prościej aparat włożyć luzem do torby?


Przypadkowe puknięcie chociażby we framugę drzwi, ścianę, poręcz w autobusie... przykładów można mnożyć - i może być po szkiełku (body więcej wytrzyma). Nie szkoda?

zdyboo
13-07-2010, 08:56
Nie szkoda?

Niespecjalnie, bo trzeba uważać i torbą nie rzucać ani przypadkowo pukać. A sama torba to materiał ma cienki jak bibuła? Ja w torbie mam zwykle sporo rożnych szpargałów, czasem jednym ze szpargałów jest aparat. Naprawdę nie widzę sensu wypychania torby jeszcze insertem, aparat już wystarczająco dużo miejsca zajmuje.
Jednak Was rozumiem, przez tyle lat pakowano ludziom do głowy, że elektronika jest delikatna i jak elektronika zawitała do aparatów, to niejako naturalnie przyjęto, że są one delikatne. W czasach analogowych, nikt sobie nie zawracał głowy robieniem insertów.
Pomijając przypadki, że aparat spadając ze schodów odbija się radośnie od każdego stopnia, to dużo bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie czysto elektroniczne, niż wada mechaniczna powstająca na skutek stuknięć, puknięć i otarć.

marcinez
13-07-2010, 08:59
Gdyby sprzęt był tańszy, lub gdybym więcej zarabiał ;) zgodziłbym się z Tobą. Niestety jest inaczej i wolę dmuchać na zimne :)

mike555
13-07-2010, 09:15
Niespecjalnie, bo trzeba uważać i torbą nie rzucać ani przypadkowo pukać.

Gorzej, jak ktoś inny nie uważa.. tego czasami nie unikniesz.
(odpukać! :) )

karmel
13-07-2010, 22:50
Ja jednak pozostanę przy insercie. Luzem w torbie trzymam na przykład komórkę i nie powiem żeby jej to specjalnie służyło, jest nieźle porysowana przez klucze czy inne szpargały.

Co do czasów analogowych, wtedy aparaty były jednak robione znacznie solidniej. Dziś sprzęt jest delikatny i nie chodzi tylko o elektronikę ale o obudowę, lcd. Wolę więc aparat włożyć chociaż w insert, niż przyczyniać się do skrócenia jego żywota przez noszenie go luzem.

robertG7
17-07-2010, 00:20
W decathlonie w Markach jest "promocja" na torby naramienne foto - 69 zł z wkładami gotowymi. Gdyby komuś nie chciało się szyć.
PS oczywiście torba nie wygląda na fotograficzną

kolarz
07-12-2012, 01:27
jakie wymiary wewnetrzne torby?

dax1990
07-12-2012, 01:51
popatrz na datę ostatniego posta

kolarz
12-12-2012, 15:24
Czy wiecie może jakie materiały używane są na szycie insertów? Z zewnatrz/wewnatrz to nylon/nylon ripstop/inny nylon (ten od zagli) a od wewnątrz wysciółka z miekkiego materiału do którego lepi się rzep, co to może być?

wist
16-12-2012, 18:26
Można uprościć sprawę - są gotowe naramienne torby np pierwsza z napotkanych w ofercie: lowepro-exchange-messenger-bk-foto-torba-kurierska (http://allegro.pl/lowepro-exchange-messenger-bk-foto-torba-kurierska-i2872420084.html), po złożeniu przegród, można torbę spakować w niewielki pakunek. Grubość ścianek - to nie to co torby fotograficzne, jednakże jakieś wygodne zabezpieczenie jest i nie wpada w oko jako torba fotograficzna. Pozdrawiam.

risto
17-12-2012, 09:47
W środku jest pewnie pianka (w celu usztywnienia możesz włożyć tekturkę). Materiał możesz użyć dowolny i tylko rzepy przyszyjesz tam gdzie będą potrzebne.

enforces
05-05-2014, 15:42
czegoś takiego właśnie szukam... niestety polsie sklepy i allegro zawodzą