PDA

Zobacz pełną wersję : D5000 nie zapisuje zdjęć, Live view mryga i gaśnie



Leski
24-05-2010, 14:47
Witam wszystkich
mam problem z D5000 aparat kupiony w vobisie, po kilka dniach użytkowania, a dokładnie po skopiowaniu zdjęć z karty zaczęły się problemy.
Aparat robi zdjęcia, ale ich nie zapisuje, dodatkowo próbując włączyć tryb Live view stuka lustro, mryga na 0.2 sekundy obraz na wyświetlaczu, po czym słychać stuk i ekranik ciemny.
Nie wiem o co chodzi, nie mam pojęcia co to spowodowało.
Zgrałem zdjęcia z karty i ją sformatowałem, nic się nie zmieniło.

Może wie ktoś co mogło się zmienić w ustawieniach, ewentualnie jak przywrócić ustawienia fabryczne jakiś reset? Czy może to już tylko serwis?

Pozdrawiam

reggy
24-05-2010, 15:58
Reset możesz wykonać wciskając dwa guziki na obudowie przy których są zielone kółeczka (info i <i>). Jest w instrukcji.
Bateria pełna?

Leski
25-05-2010, 09:11
Reset przyciskami nic nie zmienił. Reset spinaczem przy karcie pamięci skasował ustawienia, ale nadal lipa.
Bateria pełna, obiektyw ok.
Pokombinuję jeszcze z kartami pamięci, ale raczej to nie ma nic wspólnego bo czemu by live view nie działał?

Jak by komuś pomogło przewertowałem forum, i znalazłem taki temat.
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=115659

Raczej bez serwisu się nie obejdzie.
Pytanie: jaki serwis gwarancyjny polecacie w Warszawie, sporo negatywnych opinii. A może lepiej robić przez Vobis?

kepih
25-05-2010, 10:29
W polandii jest jeden jedyny sluszny serwis Nikona na Postepu w Warszawie. W Vobis jedynie co mozesz zrobic to probowac wymienic sprzet na nowy, ale watpie zeby na to poszli. Raczej wysla do serwisu.

SmagS
25-03-2016, 16:17
Bardzo przepraszam, za solidny odkop tematu, ale nie chce zakładać nowego, ponieważ mam identyczny problem ze swoim Nikonem D5000. Wiadomo, aparat nowy już zdecydowanie nie jest, a może przez ten czas miał ktoś podobny problem ? Tak jak było napisane, nie zapisuje zdjęć, LV nie działa. Może miał ktoś podobne objawy przez ten czas lub wie co to może być i czy ewentualna naprawa będzie się opłacać ?

hostman22
25-03-2016, 16:54
zobacz z inną kartą sd...

TOP67
25-03-2016, 21:15
Co ma karta do LV?
Problem jest z migawką lub matrycą. To zależy czy robi zdjęcia i widać je na podglądzie. Jeśli tak, to czy można zrobić zdjęcie na czasie np. 30 s?

Studio5s
26-03-2016, 16:00
Mogła paść elektronika cyfrowa albo uszkodziło się połączenie pomiędzy cyfrą a matrycą. Bez demontażu ciężko powiedzieć

SmagS
27-03-2016, 17:07
Dzięki za odpowiedzi. Generalnie aparat ostrzy, zachowuje się normalnie, po czym, po zrobieniu zdjęcia, tego zdjęcia nie ma, nie pokazuje go, ani nie zapisuje. LV nie działa w ogóle. Problem nie jest w karcie bo sprawdzałem ich kilka i dalej to samo. Oddałem aparat do serwisu w Lublinie, ale nie poradzili sobie z tematem. Więc pozostaje mi serwis Nikona w Warszawie, z tym że zastanawiam się właśnie co może być potencjalną przyczyną i czy opłaca się aparat naprawiać.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.