PDA

Zobacz pełną wersję : cena szkła w RTV EURO AGD



D_Z_I_A_D_E_K
22-05-2010, 20:05
Witam.

Przeglądam sobie dziś ofertę foto w tytułowym sklepie i oto (http://www.euro.com.pl/obiektywy2/sigma-af-70-200-mm-f-2-8-apo-ii-ex-dg-hsm-macro-nikon.bhtml) takie zdziwienie. Ten sam obiektyw w tym samym sklepie ale z mocowaniem do olka jest 8 stów droższy. Czy gdzieś tu jest haczyk?

frostic
22-05-2010, 20:15
Na haczykach zbudowana jest większość promocyjnych ofert podobnych sklepów.
Ale zawsze warto sprawdzić...
Może słyszeli coś o naszej nikonowskiej niedoli i chcą wesprzeć sierotki ;)

ASAHI
22-05-2010, 20:32
Albo wiedzą że akcje NP u potencjalnych nabywców poleciały w dół ( z wiadomych powodów) i chcą podtrzymać sprzedaż :-)

Tok'Ra
22-05-2010, 22:25
Niestety, biznes to wojna ;-)
Jak popatrzymy, ile muszą dać posiadacze Sony... ;-)
http://www.euro.com.pl/search/obiektywy2.bhtml?keyword=Sigma%20AF%2070-200

to od razu widać, jak działa konkurencyjność. Jak dany produkt - tu obiektyw - nie ma szerokiej oferty podobnie konkurencyjnych szkieł - to cena szybuje.

12 zasada zaboru Ferengi:
"Cokolwiek warte sprzedania, jest warte sprzedania za podwójną cenę"

Mam znajomego z Olkiem - kupił, bo uwierzył w ... markę i tradycję ;-)
Teraz ma problem z zakupem szkieł - bo cokolwiek lepszego od kita i pleśniaków do Olka kosztuje majątek. Zresztą - widać to po ofercie rynku wtórnego na Allegro...

Polsar74
22-05-2010, 22:38
eeeeeeeeeeee.....tam Sigma ! Tu (http://www.euro.com.pl/obiektywy2/nikon-af-s-17-55-mm-f-2-8-dx-if-ed.bhtml) masz ich rodzynek :-)

andrstac
23-05-2010, 20:27
A wracając do tej Sigmy w Euro to szlag mnie trafia - pół roku temu zapłaciłem prawie tysiąc więcej! Lecz cóż poradzić...

blazejl
24-05-2010, 09:00
A wracając do tej Sigmy w Euro to szlag mnie trafia - pół roku temu zapłaciłem prawie tysiąc więcej! Lecz cóż poradzić...

tia i tu się podepnę teraz chcieć sprzedać to jeszcze półtora tysiąca mniej :| aaale co fotek napstrykałem to moje.

bober.
24-05-2010, 09:03
tam mają ceny z kosmosu!
http://www.euro.com.pl/obiektywy2/nikon-af-s-18-70-mm-f-3-5-4-5-dx-if-ed.bhtml
:D

franz55
24-05-2010, 12:23
nie do końca z kosmosu.
niedawno kupowałem u nich N 24-70/2.8 za 5799 zł na 30 rat 0%
znajdź mi proszę lepszą ofertę na takich warunkach ??

D_Z_I_A_D_E_K
24-05-2010, 12:55
tam mają ceny z kosmosu!
http://www.euro.com.pl/obiektywy2/nikon-af-s-18-70-mm-f-3-5-4-5-dx-if-ed.bhtml
:D
niezupełnie
na niektóre szkła trzeba uważać, bo ceny są z kosmosu ale wspomniana sigma pod nikona jest ok 6 stów taniej niż gdziekolwiek.

Grygolas
24-05-2010, 13:25
faktycznie jest 0% na 30 rat? chyba gdzieś jest haczyk...

franz55
24-05-2010, 13:28
no właśnie nie..
możesz zgodzić się na ubezpieczenie.
Ja póki co ani razu się nie zgodziłem i mam 30*0%.
5798 zł - 1000 zł wpłaty własnej = rata po 159.90 zł
1000 zł po to aby nie przekroczyć progu 5tys i nie przynosić zaśw. z pracy :D

Grygolas
24-05-2010, 13:38
się chwilkę zastanawiałem nad 17-55...Ale prawie 7 kafli? Nówka w stanach pewno od 4k... Co za grajdół!
Dzięki za odpowiedź.

franz55
24-05-2010, 13:50
no niestety.
ale z drugiej strony jak sobie wyliczyłem najniższą ofertę na 24-70 czyli ok 5200 na 30 rat to wyszło - rata wyszła ok 180 zł.
tak więc de facto ponad 20zl m-cznie więcej :D