PDA

Zobacz pełną wersję : Google serwują PAC-MANa ;)



frostic
21-05-2010, 19:50
Morda mi się śmieje za każdym razem, gdy otwieram Google ;)

To chyba z okazji 30 lecia powstania, choć to dopiero jutro...

Fajna historia:
"Rekord świata, który jest nie do pobicia, gdyż stanowi maksymalną ilość osiągalnych punktów, ustanowił 3 lipca 1999 Billy Mitchell. Wynosi on 3,333,360 punktów (255 plansz). Dokonał tego w ciągu 6 godzin. Podczas bicia rekordu Pac-Man zjadł wszystkie kulki, specjalne kulki, wszystkie przestraszone duszki i premie w postaci owoców. Nie stracił przy tym ani jednej żółtej kulki. Ekranu 256 nie da się przejść. Błąd w programie powoduje, że połowa 256 ekranu jest zniekształcona i jest nie do przejścia. Ekran ten nie zmienia się na kolejny i można na nim grać teoretycznie w nieskończoność. Po prostu twórca programu nie przewidział, że znajdzie się ktoś kto będzie w stanie przejść wszystkie 256 ekranów. Wynika to z tego, iż za pomocą jednego bajta można zapisać 256 różnych wartości (od 0 do 255), a twórca przewidział, iż numer planszy będzie przechowywany tylko w jednym bajcie"

grudzinsky
21-05-2010, 20:08
gralem w Pac-Man'a, ale jakims wielkim fanem nie bylem i moze 30 plansz udalo mi sie przejsc :D

prz3mo
21-05-2010, 20:35
Fajna historia:
"Rekord świata, który jest nie do pobicia, gdyż stanowi maksymalną ilość osiągalnych punktów, ustanowił 3 lipca 1999 Billy Mitchell. Wynosi on 3,333,360 punktów (255 plansz). Dokonał tego w ciągu 6 godzin. Podczas bicia rekordu Pac-Man zjadł wszystkie kulki, specjalne kulki, wszystkie przestraszone duszki i premie w postaci owoców. Nie stracił przy tym ani jednej żółtej kulki. Ekranu 256 nie da się przejść. Błąd w programie powoduje, że połowa 256 ekranu jest zniekształcona i jest nie do przejścia. Ekran ten nie zmienia się na kolejny i można na nim grać teoretycznie w nieskończoność. Po prostu twórca programu nie przewidział, że znajdzie się ktoś kto będzie w stanie przejść wszystkie 256 ekranów. Wynika to z tego, iż za pomocą jednego bajta można zapisać 256 różnych wartości (od 0 do 255), a twórca przewidział, iż numer planszy będzie przechowywany tylko w jednym bajcie"

Fajna historia , nie wiedziałem o tym :)

docxxx
21-05-2010, 20:39
Sprawdz sobie tego goscia. Bil rekordy w roznych grach arcade

prz3mo
21-05-2010, 20:42
Eeee.... !!!!!!!!!!! Ale w tego Pac-mana na google można grać ! :) hehehe...dobre :)

frostic
21-05-2010, 20:51
Eeee.... !!!!!!!!!!! Ale w tego Pac-mana na google można grać ! :) hehehe...dobre :)

No właśnie o to mi chodziło w 1 poście.
Nie dość dokładnie to wyartykułowałem ;)

grudzinsky
21-05-2010, 21:46
he he no fajne :D szkoda tylk, ze taki maly ekranik ;)

tymancjo
21-05-2010, 22:10
Ha! .... zajebiaszcze!

sea21
21-05-2010, 22:23
he he no fajne :D szkoda tylk, ze taki maly ekranik ;)
Wciśnij Ctrl i pokręć scrollem do góry w myszce ;)

frostic
21-05-2010, 22:31
Wciśnij Ctrl i pokręć scrollem do góry w myszce ;)

Mocna rada!
Trochę już żyje na tym kompie, ale myślałem, że tak można tylko z plusem i minusem;)

Macie tak samo? Jak kilka razy zagram w Pac-Mana to jakoś potem dziwnie mi ręka chodzi przy przeglądaniu forum
(przynajmniej na laptopie tak mam ;) )

grudzinsky
22-05-2010, 14:26
Wciśnij Ctrl i pokręć scrollem do góry w myszce ;)

zapomnialem, ze cmd + powieksza mi strony ;) od razu lepiej ja sie ma prawie pelny ekran :D

stachu321
22-05-2010, 15:11
Fajnie fajnie, tylko jak się jest w kawiarni i odpala google, to średnia przyjemność na cały regulator słyszeć z głośników dźwięk PAC-MANa :mrgreen: Pech chciał że trafiło na mnie :D

velaskez
22-05-2010, 16:10
A ktoś już przeszedł go? Mnie cały czas zjadają :twisted:

sea21
22-05-2010, 19:13
Mocna rada!
Trochę już żyje na tym kompie, ale myślałem, że tak można tylko z plusem i minusem;)

Macie tak samo? Jak kilka razy zagram w Pac-Mana to jakoś potem dziwnie mi ręka chodzi przy przeglądaniu forum
(przynajmniej na laptopie tak mam ;) )
Scrollem lepiej bo nie trzeba przenosić ręki z myszki na klawiaturę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

frostic
22-05-2010, 20:11
A ktoś już przeszedł go? Mnie cały czas zjadają :twisted:

Szybciej i precyzyjnie ruszaj myszką, to będziesz miał większe szanse na finalny triumf!
Czyli w sumie jak w seksie ;)

ASAHI
22-05-2010, 20:13
E tam, zjadają mnie..
:D

jackrabbit
22-05-2010, 20:15
a ile razy to trzeba przejsc zeby wygrac?

ASAHI
22-05-2010, 20:19
frostic a nie triumfalny finał? :-)

frostic
22-05-2010, 20:21
frostic a nie triumfalny finał? :-)

Jak zwał tak zwał, byleby jakiś był ;)

A najlepiej jak po triumfalnym finale nastąpi finalny triumf!
Gorzej jednak będzie, gdy finalny triumf nastąpi przed planowanym triumfalnym finałem ;)

Władca Pixeli
22-05-2010, 20:25
Pacman to strasznie nudna gra. :-P
Dig Dug na PC jest 1000 razy ciekawszy, nie mówiąc o Tetrisie w wersji 2D i 3D