PDA

Zobacz pełną wersję : D80 a szkla



gorcio
02-12-2006, 00:37
Witam,
rozwazam przesiadke z D70 na D80, ale zastanawia mnie, czy D80 bedzie poprawnie wspolpracowal (AF, pomiar swiatla) ze szklem Nikkor AF50/1.8D ? A moze ktos cos wie na temat wspolpracy z Sigma AF70-300DL ? Zostal mi po starym analogowym Nikonie, D70 ladnie z nim dziala ... moze D80 rowniez by z nim zadzialal ?
Pytam, gdyz na roznych stronach mozna znalezc informacje na temat problemow z obsluga starszych szkiel glownie jesli chodzi o pomiar swiatla ...
Dzieki za odzew ...
gorcio

Leon13th
02-12-2006, 01:04
jest taka opcja "szukaj" albo pytaj się wujka google

Seeker
02-12-2006, 01:34
Nikkory typu D i G z zalozenia maja dzialac (znaczy D80 takie w pelni obsluguje).

admin
02-12-2006, 01:35
Zapytal na forum Nikona i w sumie slusznie. Na grupach wysmieja, a w googlu oklamia ;) 50-tka bez problemu zadziala z D80 w kazdym zakresie (nie czytaj grpu dyskusyjnych, bo tam sie wola pochwalic swoim istniem a nie konkretna wiedza). Problemy z pomiarem swiatla to inna kwestia. Szkla Sigmy mialy problem z D200 i to tez nie wszystkie (brak kompatybilnosci w pewnym zakresie, w archiwum znajdziesz wiecej na ten temat). Generalnie wszystko co dziala z D70, zadziala z D80.

Wini
02-12-2006, 01:41
Zapytal na forum Nikona i w sumie slusznie.
Admin - podziwiam.
Mnie ręce i nogi opadły

admin
02-12-2006, 01:45
Trzeba miec cierpliwosc. Najwiekszy madrala na pyryfycy (fotomania), napisal czlowiekowi ze z D80 nie dziala w AF50/1.8 wlasnie AF. Rece opadaja.

Jakubas
02-12-2006, 03:48
tez Cie podziwam Adminie... tylko ze z drugiej strony troche to niewychowawcze: wszyscy ostatnio pytaja sie o szkla do D80, i wszyscy robia to w nowych watkach... :?

Władca Pixeli
02-12-2006, 04:15
wszyscy ostatnio pytaja sie o szkla do D80, i wszyscy robia to w nowych watkach... :?
Bo tu chodzi aby pochwalić się nową puszką :wink::mrgreen:

gorcio
02-12-2006, 10:47
Bo tu chodzi aby pochwalić się nową puszką :wink::mrgreen:
Mylisz sie. Chodzi o wyjasnienie watpliwosci, zanim okaze sie, ze musza razem z puszka zmienic co najmniej 3 lub 4 inne szkla, odziedziczone po poprzednihc korpusach.
Koledze, ktory radzil google - serdecznie dziekuje - w sumie po co sie udzielac na forum Nikona i po co forum, skoro kazdy moze zapytac google. Nie pytalem, jakie szkla, lecz czy beda dzialac, gdyz wiele roznych stron np. imaging-resource podaje rozne, sprzeczne informacje.
@Admin - dzieki ... zapytalem tutaj wlasnie dlatego, ze na prfc fotomania odpowiedzial wlasnie mnie ...

cichy271
03-12-2006, 09:29
u mnie 50mm śmiga jak ta lala - w sumie to mój drugi obiektyw po kicie i naprawde powiem Wam - co jasna stałka, to jasna stałka. Całkiem inaczej rysuje niż każdy inny (z tych co miałem w rękach) zoo-mów.Teraz przymierzam sie do czegoś ciut szerszego - myslałem o 35mm 2, ale nie wiem czy nie lepiej 24 lub 28.Czy ta 35 nie jest za bardzo zblizona do tej 50mm,*żeby*wydawać*kolejny*tysiąc*złotych*To*t akie*moje*małe*pytanie*do*was*przy*okazji**:-)

AMI
03-12-2006, 10:42
Witam All,

50 mm działała bez zarzutu z D70 i działa z D80 :) żyleta nieziemska ...

Swoja droga wystarczy by przeczytać instrukcje ... ja nie wyobrazam kupić sobie nowej puszki i nie przeczytać jej specyfikacji :D :)

Pozdrawiam All
AMI

multix
03-12-2006, 16:08
hmm no dobrze Panowie a powiedzcie mi czy wszystkie 50/1,8 to made in china czy może są też made in japan?

Ryan
03-12-2006, 16:18
starsze wersje były made in japan, te najnowsze już china...

shadoow
03-12-2006, 18:48
Czyli nowsze = gorsze? :>

sprocket
03-12-2006, 19:24
Dlaczego made in china mialo by byc gorsze,czytalem ze robia juz lepsze podrobki od oryginalow :)
Polska tez robi najlepsze silniki do opli;)

multix
03-12-2006, 23:02
No właśnie - Ciekawe jak z jakością tych ... chińskich wyrobów? Bynajmniej jest taka f-ma co się zowie MACKIE. Jeden z czołowych producentów studyjnych monitorów głośnikowych. Przez pewien czas produkowali jeden ze swych sztandarowych wyrobów w chinach... tracąc przy tym sporą klientelę. Zjawisko nie bez powodu bo faktycznie okazało się, że te same głośniki pochodzące z chin różnią się na niekorzyść od oryginałów.
Ja nabyłem 50-tkę f1.8 kilkanaście dni temu oczywiście z metką made in china.... no i troszkę mnie to zaskoczyło. Mam nadzieję, że nie okaże się że jest to jakiś bubel. Potestuję i napisze jakie wnioski wyciągnąłem z obserwacji. Jeśli koś foci tym szkiełkiem to też niech się wypowie.

spiritchaser
03-12-2006, 23:17
tez Cie podziwam Adminie... tylko ze z drugiej strony troche to niewychowawcze: wszyscy ostatnio pytaja sie o szkla do D80, i wszyscy robia to w nowych watkach... :?

Bo nie chce im się poszukać, ale z drugiej strony gdzie mają pytać...
Nawet jak jest info w sekcji http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=4694 to i tak większość wychodzi z założenia, że kto pyta, nie błądzi :-)

nem
04-12-2006, 03:11
Jeśli koś foci tym szkiełkiem to też niech się wypowie.

Ja posiadam wersję japońską. Po szybkim teście z chińczykiem, nie zauważyłem różnic w jakości. Jedynie mechanicznie lepsza.

Bejo
04-12-2006, 10:56
Czyli nowsze = gorsze? :>

Ludzie dlaczego uwazacie ze jakc cos z chin to od razu gorze! przejrzyjce swoje domy: ubrania, zegarki, wszystko co sie da i zapewniam ze grubo ponad 50% bedzie z chin!

A dlaczego europejscy(i nie tylko) producenci decyduja sie na "montaz" swoich produktow wlasnie w chinach! otoz jest tam bardzo tania sila robocza! czesto jest tak ze producent wysyla podzespoly do chin i tam wszystko zostaje skladane do kupy za grosze!

multix
04-12-2006, 11:07
pewnie tylko nie zawsze z pożądanym skutkiem. Prawdą jest że produkty pochodzące z chin itp... w ostatnim czasie są znacznie lepszej jakości ale jeszcze im troszki brakuje... nie jest to zasadą oczywiście. Aaaaa zapomniałem dodać D80-made in thailand.... jezu oni niedługo spacyfikują całą planete

Bejo
04-12-2006, 16:46
Aaaaa zapomniałem dodać D80-made in thailand.... jezu oni niedługo spacyfikują całą planete

to moze stad te przeswietlenia:P JOKE

teraz praktycznie wszystko idzie do chin tajlandii taiwanu! poprostu firmy chca jeszcze wiecej zarobic! mniej wynosi ich transport podzespolow do tych panstw i sprowadzanie juz zlozonego sprzetu niz skladanie go u siebie!

wiem od czlowieka z jednej z wiodacych producentow mobile phonow ze tez pochodza z tych panstw a ceny jakie oferuja sieci komorkowe sa baardzo wygorowane!

grzegorzant
04-12-2006, 17:36
A ja właśnie uświadomiłem sobie , że pamiętam :confused: czasy kiedy "made in japan" to był syf, szczególnie jeśli idzie o samochody. To samo dotyczyło instrumentów np. stratocaster made in japan - obciach. Póżniej jak Fender produkcję przeniósł do Meksyku i na Tajwan to "japończyk" stał się rarytasem. Niektóre modele z lat 80-tych były chyba lepsze niż dzisiejsze oryginały z USA he he. Miałem w rękach wszystkie, ale chińskiego chyba bym już nie przeżył. Sorry za muzyczny OT, ale takie migracje dotyczą chyba wszystkich wyrobów, no a dzisiaj to już ....

Jacek_Z
04-12-2006, 22:24
o czym jest ten wątek?
pytający już wie - będzie obiektyw działał
zamykam